Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

ЛОР кріотерапія

криолечение

Почувши фразу «лікування холодом», багато хто відчуває шок. У нашій свідомості міцно закріпилося, що переохолодження призводить до хвороб. Невже холод може працювати і на користь? Виявляється, може, і активно застосовується в сучасній медицині. Зокрема, ЛОР-кріотерапія допомагає позбутися від багатьох захворювань.

Що таке кріотерапія?

Кріолікування – це процедура, при якій тканини піддають впливу рідкого азоту. Ця речовина без кольору і запаху, температура кипіння якого становить близько 196 ° С. Під впливом наднизьких температур слизові оболонки запускають природні процеси регенерації. Таким чином, процедура стимулює кровообіг, розширює судини, активізує імунітет і прискорює обмінні процеси.

Види кріолікування

Сьогодні кріотерапія в Києві активно застосовується для лікування різних ЛОР-захворювань:

 • Тонзиліти
 • Аденоідити
 • Фарингіти
 • Риніти
 • Синусити
 • Хондодерматіти і келлоід вушних раковин
 • Папіломи і гемангіоми
 • Часті носові кровотечі

Це абсолютно не означає, що можна взяти жменю льоду і прикласти її до хворого місця в домашніх умовах. Тільки досвідчений лікар знає, як правильно проводити лікування холодом. Це складна медична процедура, що вимагає використання спеціального обладнання та високої кваліфікації лікаря.

Кріотерапія захворювань горла

Одним з поширених показань до цієї процедури є хронічний тонзиліт. Раніше практично всім пацієнтам з цим діагнозом рекомендували видалення мигдалин (гланд). Сьогодні в такому радикальному підході більше немає необхідності. Тим більше, що гланди – важливий орган в імунній системі людини. Якщо їх видалити, інфекція просто спускається нижче по дихальних шляхах і при найменшій застуді викликає серйозні ускладнення.

фарингит у детейКріолікування мигдалин дозволяє повністю прибрати з них інфекційне вогнище, яке найчастіше і є причиною хронічних ангін. Після короткочасної заморозки вся патогенна мікрофлора гине, а слизова оболонка і тканини починають активно відновлюватися. Ось чому дана процедура набагато ефективніше класичної медикаментозної терапії, а також промивань і операцій.

Крім хронічного тонзиліту, показанням до процедури є також фарингіт. Для лікування цього захворювання проводиться не тільки кріотерапія мигдалин, але і обробка рідким азотом бічних гранул і валиків глотки. Впливу піддаються всі ділянки, на яких виявлені гіпертрофовані тканини.

Користь кріолікування при захворюваннях носа

Промывание гайморовых пазух по Проэтцу (процедура «Кукушка») фотоБагатьом пацієнтам знайоме поняття хронічної інфекції в носі. Вона проявляється частою болісною нежиттю, від якої немає порятунку. Тільки закінчується один спалах, як через короткий проміжок часу починається інший. У цієї проблеми є багато імен: вазомоторний риніт, синусит, хронічний гайморит. Незмінним залишається одне – болісні відчуття під час загострень.

На щастя, кріотерапія носа допомагає позбутися від цієї проблеми. Її призначають не тільки для усунення хронічної інфекції, але і при частих кровотечах з носа. Зазвичай їх причиною є аномальне сплетіння судин, яке легко усувається шляхом заморожування.

Лікування аденоидита шляхом заморожування

Аденоїди у дітей, що розрослися є досить поширеною проблемою. Вони порушують носове дихання, призводять до деформації зростання щелепних і лицьових кісток, часто запалюються, провокуючи простудні захворювання. Дитина при цьому сильно хропе уві сні, відчуває дискомфорт при диханні. Тому раніше при виявленні аденоїдів єдиною альтернативою було їх видалення.

Сьогодні є ефективне кріолікування аденоїдів, яке має масу плюсів в порівнянні з операцією. Воно безболісно для дітей і не вимагає реабілітаційного періоду. Сама процедура абсолютно не страшна і проходить в ігровій формі.

В ході кріотерапії заморожуються уражені гіпертрофовані тканини, а здорові зберігаються. Залежно від стадії захворювання, лікар підбирає відповідний метод. Якщо аденоїди сильно розрослися, на розсуд лікаря може бути проведена кріодеструкція (Київ), в ході якої уражені ділянки будуть зруйновані і потім відпадуть самостійно.

осмотр уха

Коли застосовується кріотерапія вуха?

У ЛОР-практиці часто зустрічаються випадки надмірного зростання фіброзної тканини або утворення хворобливих вузликів на вушній раковині. На щастя, сьогодні їх можна легко видалити шляхом заморожування. Тому кріодеструкція в Києві сьогодні популярна не тільки для лікування різних захворювань, але і для усунення косметичних дефектів. За допомогою цього методу видаляють папіломи, бородавки та інші утворення на шкірі.

 

Користь кріотерапії в лікуванні хропіння

Однією з поширених проблем у людей різного віку є ронхопатія, в народі більше відома як хропіння. Вона не просто доставляє багато дискомфорту, але і може бути небезпечна для людини через ризик апное – задухи уві сні. На щастя, сьогодні цю проблему можна легко усунути за допомогою лікування холодом!

Особливості лікування хропіння холодом

Кріотерапія дозволяє усунути причину, через яку виникає хропіння. Найчастіше нею є провисання м’якого піднебіння внаслідок ослаблення тонусу м’язів. Також людина може хропіти через аномалій будови ЛОР-органів і частих запальних захворювань носоглотки, що викликали гіпертрофію тканин, поліпів, аденоїдів і інших причин.
Кріотерапія вважається одним з найбільш ефективних і безпечних методів усунення ронхопатія. Завдяки точкового впливу струменя охолодженого рідкого азоту відмирають патологічні тканини, поліпшується тонус м’язів твердого неба, прибираються інфекційні процеси.

Переваги кріолікування хропіння

Кріотерапія – розумна і безпечна альтернатива хірургічному втручанню. З її допомогою можна видалити гіпертрофію, поліпи та інші патології, що викликають хропіння:

 • З мінімальним пошкодженням – процедура безкровна і не порушує цілісність здорових тканин
 • Без рубців – за рахунок того, що тканини не вирізаються, а виморожуються, слідів не залишається
 • Без реабілітаційного періоду – не потрібно лежати в лікарні, а набряк проходить за 2-3 дня

Як проходить процедура

Лікування хропіння шляхом кріотерапії займає до 30 хвилин:

 • Пацієнт сідає в крісло і відкриває рот
 • Лікар заводить інструмент в ротову порожнину, підводить до горла
 • Тканини обробляються струменем замороженого рідкого азоту

У центрі «Беттертон» на Оболоні пропонується ефективне лікування хропіння (Київ) методом кріотерапії. Сучасне обладнання, професіоналізм лікарів і доброзичливе ставлення – ось за що пацієнти цінують нашу клініку. Доктора центру проведуть обстеження і точно скажуть, як позбутися від хропіння в вашому випадку.

Особливості лікування холодом

Багатьох цікавить, який ефект дає кріолікування, і чому воно сьогодні так популярно. Справа в тому, що процедура надає на тканині і слизові оболонки благотворний вплив:

 • Дозволяє безболісно видалити уражені ділянки
 • Зміцнює імунітет
 • Повністю вбиває інфекційні осередки
 • Покращує мікроциркуляцію крові в тканинах
 • Насичує еритроцити киснем
 • Запускає процес вироблення інтерферону, що допомагає вбивати інфекцію
 • Стимулює природні процеси регенерації
 • Покращує обмін речовин в тканинах

криотерапия-осмотр-горлаПри цьому ЛОР-кріотерапія має безліч переваг перед хірургічними методами лікування. По-перше, вона дозволяє зберегти цілісність піднебінних мигдалин. Також процедури проходять без крововтрати і хворобливих відчуттів. Пацієнти можуть відразу ж повернутися до звичного способу життя.

У порівнянні з консервативною медикаментозною терапією і промиваннями криомассаж демонструє високу ефективність. Це сучасний метод, що дозволяє швидко розпрощатися з хронічними захворюваннями, які роками отруювали людині життя.

Протипоказання

Хоча процедура і безпечна, застосовувати її можна не завжди. ЛОР-кріотерапія має ряд протипоказань:

 • Вік до 3 років
 • Гостра форма інфекційних захворювань
 • Фурункульоз в області впливу
 • Вагітність
 • Декомпенсовані патології серцево-судинної системи
 • Онкологічні процеси в організмі

Досвідчений лікар, перш ніж призначити цю маніпуляцію, уважно вивчить анамнез пацієнта і переконається в тому, що ніяких ризиків немає.

Як проходить процедура кріотерапії?

Підготовка до даної маніпуляції вимагає санації ротової порожнини, усунень пародонтозу і карієсу. Проводити її потрібно натще. Алгоритм, за яким виконується ЛОР-кріотерапія, наступний:

 • Пацієнт перебуває в положенні сидячи
 • Робоча область попередньо обробляється розчином лідокаїну 10%
 • В горло або ніс вводиться спеціальний зонд, через який подається рідкий азот
 • Речовину подають дозовано, поетапно заморожуючи уражені тканини

Курс процедур призначає лікар, залежно від складності випадку. Зазвичай достатньо 3-5 сеансів інтервал між якими складає 7-10 днів.

криодеструкторКріолікування в ЛОР-центрі «Беттертон»

Якщо вас цікавить кріотерапія (Київ), записатися на процедуру можна в нашій клініці. В нас працюють досвідчені отоларингологи, які уважно вивчать ваш випадок, переконаються у відсутності протипоказань і лише потім проведуть необхідні маніпуляції. Для проведення цієї процедури ми використовуємо сучасне обладнання. Щоб дізнатися, у скільки обійдеться кріолікування в вашому випадку, запишіться на консультацію!

Записатись на прийом до лікаря:

ЛОР кріотерапія
Середня оцінка «4» Проголосували 4