Лікування отиту

Якщо у вас отит, лікування потрібно починати якомога раніше. Вухо розташоване біля важливих структур, а будь-яке запалення може ускладнюватись та поширюватись. Не варто чекати, що проблема мине самостійно.

Записатися на прийом

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Що таке отит?

  Отит – захворювання вуха, при якому розвивається запалення, часто з утворенням гною. Провокують його інфекції, які атакують організм на тлі переохолодження, попадання в вухо води або зниження імунітету. Нерідко хвороба проявляється у тих, хто переніс різні віруси – грипу, кору, скарлатини. Також вона може розвинутися через банальний недолікований ГРВІ, коли збудники переходять з горла и носа з кашлем і чханням. У цьому процесі задіяна слухова труба, що з’єднує вухо з носоглоткою.

  Види і симптоми отиту

  Отит класифікують залежно від його локалізації:

  • Зовнішній
  • Середній
  • Внутрішній

  Також хвороба може приймати дві форми – гостру і хронічну. У першому випадку у хворого спостерігається яскраво виражена симптоматика: підвищення температури, різкий стріляючий біль у вусі, закладеність і зниження слуху. Якщо розвинувся хронічний отит, симптоми пом’якшуються і проявляються періодично. Хвороба то «дрімає» в організмі, то загострюється з новою силою.

  будова уха

  Також існує катаральна і гнійна форма захворювання. При катаральній симптоматика легше – вухо закладає, слух погіршується, з’являється шум і незначний біль. Якщо не почати терапію, ця стадія переходить в гнійний отит, симптоми якого більш виражені – сильні розпираючий біль, відчуття тиску у вусі, жар, виділення гною з вуха, нездужання.

  Зовнішній отит

  Локалізується в зовнішньому відділі вуха. Може приймати обмежену форму, у вигляді фурункула, або ж охоплювати весь слуховий прохід. Якщо у людини зовнішній отит, лікування підбирається залежно від його форми. У першому випадку фурункул розкривається, шкірні покриви дезінфікуються. Зазвичай це приносить миттєве полегшення. У другому випадку зовнішній отит лікується лікарськими препаратами, що знімають запалення.

  Середній отит

  Запальний процес локалізується в середньому вусі. Це більш небезпечне захворювання, ніж попереднє, оскільки чиниться тиск на барабанну перетинку. Найчастіше отит середнього вуха супроводжується гнійним процесом, що підвищує ризик ускладнень. Тому в даному випадку терапія повинна бути комплексною і більш серйозною. Призначаються протизапальні препарати поряд з антибіотиками. Також проводяться фізіотерапевтичні процедури.

  Внутрішній отит (лабіринтит)

  Серйозна хвороба, яка виникає найчастіше при запущеному середньому отиті. Запальний процес перекидається на структури лабіринту. Внутрішній отит симптоми дає більш виражені – біль посилюється, віддає в лоб, шию, очі. Температура підвищується, з’являються головні болі, вестибулярні розлади. Ця форма хвороби загрожує ускладненнями, головне з яких – незворотні ураження слуху. В результаті запалення гинуть волоскові клітини внутрішнього вуха, що не підлягають відновленню.

  Отит у дітей

  Найбільшу небезпеку становить отит у дитини, оскільки може завдати загрозу слуховій системі. Дитячі вуха знаходяться в стадії формування, і тому дуже схильні до впливу інфекцій. Спровокувати запалення в них можуть аденовіруси та інші збудники. При цьому хвороба стрімко прогресує, і якщо упустити момент, може призвести до перфорації барабанної перетинки, ураження внутрішнього вуха і інших небезпечних наслідків.Отит у дітей

  В силу цих причин отит у дітей не можна залишати без уваги. При перших же симптомах варто записатися на прийом до отоларинголога. Зазвичай діти побоюються отоскопа і інших інструментів, якими користується цей лікар. Тому важливо провести бесіду напередодні, пояснивши, що огляд абсолютно безболісний.

  Діагностика захворювання

  Поставити діагноз може лише ЛОР-лікар. Від правильності діагностики залежить, наскільки успішним буде лікування отиту. В процесі обстеження доктор опитує пацієнта, збирає анамнез. Огляд проводиться візуально за допомогою спеціальних воронок, а також із застосуванням відеоотоскопа. Додатково призначається клінічний аналіз крові, щоб визначити, чи є запалення. Коли діагностований отит, лікування зазвичай включає в себе антибактеріальну та протизапальну терапію.

  Лікування отиту в ЛОР-центрі «Беттертон»

  Наш центр пропонує послуги кваліфікованих ЛОР-лікарів. Вони точно знають, як лікується отит і завжди підбирають найефективніші заходи терапії. Кожен пацієнт для нас унікальний, і фахівці центру завжди враховують супутні патології, чутливість до препаратів. Лікар почне прийом з невимушеної бесіди, в ході якої проведе опитування і збере анамнез. Потім він виконає огляд і при необхідності призначить додаткові обстеження, щоб точно визначити отит у дитини або дорослого.

  Всі лікарські препарати підбираються нашими отоларингологами з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта та є стандартними, відповідають сучасним рекомендаціям. Тому лікування отиту тут буде не тільки ефективним, але й безпечним. Також наші лікарі уважно спостерігають стан пацієнта в ході терапії, щоб перемогти хворобу повністю і уникнути рецидивів.

  Можливі ускладнення

  Чому коли людина хворіє на отит, лікування потрібно починати негайно? Справа в тому, що ця хвороба підступна і може обернутися серйозними наслідками для здоров’я. Запальний процес викликає утворення гною, він з часом проходить в більш глибокі структури вуха. Найпоширеніше ускладнення при цьому – перфорація барабанної перетинки. В результаті порушується її цілісність, і втрачається слух.
  огляд лор лікарем
  Згодом перетинка заростає, але часом зі спайками, і це негативно впливає на слух. Крім того отит здатний пошкодити волоскові клітини, що призводить до нейросенсорної приглухуватості. Не кажучи вже про те, що запалення може торкнутися кори головного мозку, і розвивається менінгіт, що становить небезпеку для життя. Тому при появі симптомів хвороби потрібно швидко записуватися на прийом до лікаря, який знає, як лікується отит, а не звертатися до сумнівних засобів народної медицини.

  Профілактика отиту

  Основне питання, яке викликає отит – як лікувати? Але набагато краще запитати, як уникнути захворювання. Перш за все – зміцнювати імунітет і берегтися від вірусів парагрипу та інших інфекцій. У цьому плані корисно буде зробити профілактичні щеплення. Також слід ретельно лікувати такі хвороби, як ангіна, гайморит і навіть звичайна застуда – щоб збудники не перейшли в вуха по євстахієвій трубі. І нарешті – уникати переохолоджень і запобігати потраплянню води у вуха, в цьому вам зможуть допомоги індивідуальні беруші!

  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Ангелина Голдабенко
   Ангелина Голдабенко
   12:51 22 Apr 24
   Найкращий ЛОР центр з професійними лікарями! Без призначень фуфломіцинів, найкращий сервіс, а головне дитина йде без страху до лікаря. Окрема подяка лікарю Хуторній Ірині Сергіївні🤗рекомендую клініку як для дітей так і для дорослих.
   Ілля Кусік
   Ілля Кусік
   10:07 22 Apr 24
   Anna Solodovnikova
   Anna Solodovnikova
   09:23 22 Apr 24
   Дуже подобається як лікарі відносяться до дитини )
   Анна Химяк
   Анна Химяк
   07:06 22 Apr 24
   ! Нам порадили друзі, потім нас направив лікарь.А тепер з задоволенням радимо і ми !Відвідували ми 21.04.2024 з 5-річним дуже активним хлопчиком і сказати що ми задоволені , це не сказати нічого. Підхід до дитини був просто на найвищому рівні, з турботою та з підтримкою дитини та батьків На протязі всіх процедур, а що найбільше здивувало що не за всі кошти світу .Нас приймала Ольга Володимирівна - неймовірний лікар. З такими лікарями дитина не буде боятись нічого.нам зробили Імпедансометрію , і лікар Ольга Володимирівна з таким трепетом , з підтримкою , дуже обережно все зробила, пояснила , а що не мало важливо на доступному рівні все пояснила. Додатково нам зробили обстеження слуху на 3х апаратах щоб заспокоїти батьків, за що я дуже вдячно , тому що то як пояснювали дитині що потрібно робити і як на протязі процедури підтримували дитину, це неймовірно. Також нам промили вушко і дитині було комфортно.Окремо вдячна чудовій дівчинці Адміністратору , котра консультувала за всі процедури, додаткові питання , та була неймовірно ввічливою та створює неймовірний затишок.Щиро вдячні, за такий центр.
   Ольга Самарцева
   Ольга Самарцева
   09:19 21 Apr 24
   У центрі слуху були вже двічі, лікуємо дитині носика. Мені дуже подобається Ольга Володимирівна - лікарка дуже мʼяка, дитині і мені максимально комфортно. Подобається, що гарно все пояснюють і можу порадитися, відповідають на всі питання. При потребі можу завжди звернутися до Ольги Володимирівни. По лікуванню не призначають нічого лишнього та без доказової дії. Адміністратори ввічливі та приємні, завжди раді допомогти. В залі очікування є іграшки різні, дитині не сумно і є чим зайнятися)
   Oksana Oksana
   Oksana Oksana
   17:48 12 Apr 24
   Дійсно дуже гарний центр! Персонал привітний, ввічливий. Лікарі професіонали своєї справи. Все чітко та зрозуміло. Дуже дякую за прийом, консультацію та перевірку слуху! Персоналу - за привітність!
   Настя Китраль
   Настя Китраль
   07:18 12 Apr 24
   Дуже вдячні, за надану консультацію. Робили тімпанометрію сину.Прийом пройшов чудово, все пояснили, надали інформацію щодо подальших дій
   чвовтрво Паденко
   чвовтрво Паденко
   13:24 09 Apr 24
   Дякую лікарю Оганян Христина за 9 років співпрвці та гарного слуху))
   Вячеслав Бойко
   Вячеслав Бойко
   09:14 07 Apr 24
   Хороший центр, працюють професіонали, все зробили оперативно, дали рекомендації, як зробити за вухом.
   Наталья Чирец
   Наталья Чирец
   12:12 06 Apr 24
   Сьогодні відвідали цей чудовий Лор-центр. Персонал дуже уважний, гарне ставлення до діток, приємна атмосфера.
   Анна Болдуева
   Анна Болдуева
   12:53 04 Apr 24
   Дякуємо Перелерій Ользі за лікування отиту дитині,лікар уважна,все розповідає,дуже раджу,
   Легкая Татьяна
   Легкая Татьяна
   07:50 04 Apr 24
   Приємний персонал. Лікар дослідження провела швидко та професійно.
   Переглянути всі відгуки
   js_loader


   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *