Лікування отиту

Якщо у вас отит, лікування потрібно починати якомога раніше. Вухо розташоване біля важливих структур, а будь-яке запалення може ускладнюватись та поширюватись. Не варто чекати, що проблема мине самостійно.

Записатися на прийом

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Що таке отит?

  Отит – захворювання вуха, при якому розвивається запалення, часто з утворенням гною. Провокують його інфекції, які атакують організм на тлі переохолодження, попадання в вухо води або зниження імунітету. Нерідко хвороба проявляється у тих, хто переніс різні віруси – грипу, кору, скарлатини. Також вона може розвинутися через банальний недолікований ГРВІ, коли збудники переходять з горла и носа з кашлем і чханням. У цьому процесі задіяна слухова труба, що з’єднує вухо з носоглоткою.

  Види і симптоми отиту

  Отит класифікують залежно від його локалізації:

  • Зовнішній
  • Середній
  • Внутрішній

  Також хвороба може приймати дві форми – гостру і хронічну. У першому випадку у хворого спостерігається яскраво виражена симптоматика: підвищення температури, різкий стріляючий біль у вусі, закладеність і зниження слуху. Якщо розвинувся хронічний отит, симптоми пом’якшуються і проявляються періодично. Хвороба то «дрімає» в організмі, то загострюється з новою силою.

  будова уха

  Також існує катаральна і гнійна форма захворювання. При катаральній симптоматика легше – вухо закладає, слух погіршується, з’являється шум і незначний біль. Якщо не почати терапію, ця стадія переходить в гнійний отит, симптоми якого більш виражені – сильні розпираючий біль, відчуття тиску у вусі, жар, виділення гною з вуха, нездужання.

  Зовнішній отит

  Локалізується в зовнішньому відділі вуха. Може приймати обмежену форму, у вигляді фурункула, або ж охоплювати весь слуховий прохід. Якщо у людини зовнішній отит, лікування підбирається залежно від його форми. У першому випадку фурункул розкривається, шкірні покриви дезінфікуються. Зазвичай це приносить миттєве полегшення. У другому випадку зовнішній отит лікується лікарськими препаратами, що знімають запалення.

  Середній отит

  Запальний процес локалізується в середньому вусі. Це більш небезпечне захворювання, ніж попереднє, оскільки чиниться тиск на барабанну перетинку. Найчастіше отит середнього вуха супроводжується гнійним процесом, що підвищує ризик ускладнень. Тому в даному випадку терапія повинна бути комплексною і більш серйозною. Призначаються протизапальні препарати поряд з антибіотиками. Також проводяться фізіотерапевтичні процедури.

  Внутрішній отит (лабіринтит)

  Серйозна хвороба, яка виникає найчастіше при запущеному середньому отиті. Запальний процес перекидається на структури лабіринту. Внутрішній отит симптоми дає більш виражені – біль посилюється, віддає в лоб, шию, очі. Температура підвищується, з’являються головні болі, вестибулярні розлади. Ця форма хвороби загрожує ускладненнями, головне з яких – незворотні ураження слуху. В результаті запалення гинуть волоскові клітини внутрішнього вуха, що не підлягають відновленню.

  Отит у дітей

  Найбільшу небезпеку становить отит у дитини, оскільки може завдати загрозу слуховій системі. Дитячі вуха знаходяться в стадії формування, і тому дуже схильні до впливу інфекцій. Спровокувати запалення в них можуть аденовіруси та інші збудники. При цьому хвороба стрімко прогресує, і якщо упустити момент, може призвести до перфорації барабанної перетинки, ураження внутрішнього вуха і інших небезпечних наслідків.Отит у дітей

  В силу цих причин отит у дітей не можна залишати без уваги. При перших же симптомах варто записатися на прийом до отоларинголога. Зазвичай діти побоюються отоскопа і інших інструментів, якими користується цей лікар. Тому важливо провести бесіду напередодні, пояснивши, що огляд абсолютно безболісний.

  Діагностика захворювання

  Поставити діагноз може лише ЛОР-лікар. Від правильності діагностики залежить, наскільки успішним буде лікування отиту. В процесі обстеження доктор опитує пацієнта, збирає анамнез. Огляд проводиться візуально за допомогою спеціальних воронок, а також із застосуванням відеоотоскопа. Додатково призначається клінічний аналіз крові, щоб визначити, чи є запалення. Коли діагностований отит, лікування зазвичай включає в себе антибактеріальну та протизапальну терапію.

  Лікування отиту в ЛОР-центрі «Беттертон»

  Наш центр пропонує послуги кваліфікованих ЛОР-лікарів. Вони точно знають, як лікується отит і завжди підбирають найефективніші заходи терапії. Кожен пацієнт для нас унікальний, і фахівці центру завжди враховують супутні патології, чутливість до препаратів. Лікар почне прийом з невимушеної бесіди, в ході якої проведе опитування і збере анамнез. Потім він виконає огляд і при необхідності призначить додаткові обстеження, щоб точно визначити отит у дитини або дорослого.

  Всі лікарські препарати підбираються нашими отоларингологами з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта та є стандартними, відповідають сучасним рекомендаціям. Тому лікування отиту тут буде не тільки ефективним, але й безпечним. Також наші лікарі уважно спостерігають стан пацієнта в ході терапії, щоб перемогти хворобу повністю і уникнути рецидивів.

  Можливі ускладнення

  Чому коли людина хворіє на отит, лікування потрібно починати негайно? Справа в тому, що ця хвороба підступна і може обернутися серйозними наслідками для здоров’я. Запальний процес викликає утворення гною, він з часом проходить в більш глибокі структури вуха. Найпоширеніше ускладнення при цьому – перфорація барабанної перетинки. В результаті порушується її цілісність, і втрачається слух.
  огляд лор лікарем
  Згодом перетинка заростає, але часом зі спайками, і це негативно впливає на слух. Крім того отит здатний пошкодити волоскові клітини, що призводить до нейросенсорної приглухуватості. Не кажучи вже про те, що запалення може торкнутися кори головного мозку, і розвивається менінгіт, що становить небезпеку для життя. Тому при появі симптомів хвороби потрібно швидко записуватися на прийом до лікаря, який знає, як лікується отит, а не звертатися до сумнівних засобів народної медицини.

  Профілактика отиту

  Основне питання, яке викликає отит – як лікувати? Але набагато краще запитати, як уникнути захворювання. Перш за все – зміцнювати імунітет і берегтися від вірусів парагрипу та інших інфекцій. У цьому плані корисно буде зробити профілактичні щеплення. Також слід ретельно лікувати такі хвороби, як ангіна, гайморит і навіть звичайна застуда – щоб збудники не перейшли в вуха по євстахієвій трубі. І нарешті – уникати переохолоджень і запобігати потраплянню води у вуха, в цьому вам зможуть допомоги індивідуальні беруші!

  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Sofia Parkhomenko
   Sofia Parkhomenko
   07:27 22 Nov 23
   Ekaterina Guk
   Ekaterina Guk
   15:45 21 Nov 23
   Дуже привітні та доброзичливі співробітники.Швидко та якісно лікар провела обстеження.Дякую !Ви професіонали своєї справи !
   Інна Вовк
   Інна Вовк
   12:32 17 Nov 23
   Центир дуже хороший. Рекомендую.
   Aleksandra Vakulenko
   Aleksandra Vakulenko
   21:58 16 Nov 23
   Тут працюють професіонали!Приділяють максимум уваги, починаючи з рецепції!Лікарка ввічлива, все доступно пояснила, назначила дієве лікування!Дякую Хуторній Ірині Сергіївні!Буду рекомендувати ☺️
   ДИМА Ясинский
   ДИМА Ясинский
   20:21 16 Nov 23
   Велике дякую, все на вищому рівні. Максимально якісне обслуговування
   Ольга Бондаренко
   Ольга Бондаренко
   16:19 11 Nov 23
   Тільки найкращого враження, від клініки. Всі дуже привітні. Є дитячий уголок, чай, кава. З дитиною з перших секун наладили контак. Щирі рекомендації!
   Solomiya К
   Solomiya К
   09:44 11 Nov 23
   Татьяна Муляр
   Татьяна Муляр
   08:15 02 Nov 23
   Центр просто чудовий, персонал дуже привітний і приємний , відношення до діток просто чудове , були у лікаря Хуторна Ірина Сергіївна, таких би лікарів побільше ! Всім рекомендую !
   Daria Protasova
   Daria Protasova
   22:15 31 Oct 23
   Відвідую ваш заклад вдруге. Перший раз сама , а інший привезла дитину. Двічі нас консультувала лікар Ірина Сергіївна (лор) і я була дуже задоволена. Професійне консультування, приємна людина, пояснює простими словами. Дитина 3роки! погодився на всі маніпуляції лікаря, пішов на контакт і не боявся. Все що мене турбувало я дізналась. Дякуємо вам. Буду радити знайомим і сама буду повертатися хоч зовсім не близько мені ( 70 км).
   Olha Hodlevska
   Olha Hodlevska
   13:12 30 Oct 23
   Була на діагностиці в Ірини Сергіївни. Дуже задоволена консультацією, уважним ставленням і професіоналізмом лікаря. Також сервіс в кліниці на вищому рівні. Дякую!
   Nataliia Shevchenko
   Nataliia Shevchenko
   09:05 30 Oct 23
   Щиро дякую лікарю Ірині Сергіївні за допомогу мамі, професійну консультацію й огляд і дуже приємне спілкування. Рекомендую Беттертон!
   Переглянути всі відгуки
   js_loader


   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *