Введення турунд

Ефективність терапії багатьох патологій вуха, захворювань слизової оболонки носа залежить від тривалості впливу лікарського засобу на запалену ділянку. Тому в якості альтернативи лікувальним краплям у ряді випадків використовують просочений особливим складом валик або так звану турунду.

Записатися на процедуру

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Основне поняття

  Являє собою невеликих розмірів тампон, скручений особливим чином з вати, ватяних дисків або марлі. Призначений для забезпечення більш тривалого контакту ліків і осередку запалення. Як правило, для зниження ризику проникнення до запаленого місця хвороботворних мікробів при формуванні джгутика беруть стерильні матеріали.

  Основні показання для застосування такого засобу – запалення зовнішнього слухового проходу, середнього вуха, риніти, синусити, захворювання барабанної перетинки, отит, мірингіт, видалення рідини, що виділяється при нагноєннях, нормалізація серозних виділень.

  Введение турунд фотоВалик, просочений цілющим розчином, вводиться в порожнину носа/слуховий канал і фіксується таким чином, щоб не пошкодити барабанну перетинку або не травмувати ніс. В результаті забезпечується безперервна взаємодія активної речовини й запаленої області м’яких тканин на досить великій площі. В цьому й полягає основна перевага тампонного лікування.

  Турунда знайшла широке застосування не тільки в якості засобу для підвищення ефективності впливу ліків, але й в ряді гігієнічних процедур, наприклад, для очищення внутрішнього каналу вуха від виділень липкою сірки.

  Показання та протипоказання

  Турунди з ліками будуть ефективні при запальних процесах, а також при пошкодженнях барабанної перетинки та попаданні комах в вуха. Вони допомагають:

  • зняти набряк;
  • очистити слухові канали від гною, серозної рідини та надлишків сірки;
  • увібрати патологічні вушні виділення;
  • прискорити загоєння пошкоджених тканин.

  За допомогою турунд можна впливати на важкодоступні ділянки вуха. Це дозволяє підвищити ефективність лікування.

  Протипоказаннями до процедури є алергія на лікарський препарат, яким просякнута турунда, а також порушення згортання крові.

  Види і способи виготовлення

  В медицині використовують два основних види виробів:

  • ватяні, в тому числі із звичайного волокна і готових ватяних дисків;
  • марлеві.

  Турунди з вати отримують наступним чином:

  • беруть невеликий шматочок вихідного матеріалу і спіралеподібними рухами закручують його; в результаті формується добре ущільнений джгут довжиною 6-7 см;
  • далі його згинають навпіл, а утворені кінці щільно скручують, разом з тим стежать, щоб діаметр отриманого виробу був до 6 мм.

  Ще один спосіб (можливо, більш продуктивний) – використання звичайної зубочистки, на яку намотують вату, потім її витягують, а отриману форму добре ущільнюють шляхом спірального скручування.

  Введение турунд фотоЯк показує практика, дуже зручна інша модифікація тампона, в основі якої закладені ватяні диски. При цьому беруть один диск, поділяють його на два більш тонкі елементи, потім кожен окремо закручують по спіралі. Перевага таких виробів полягає в більш щільній структурі, що, у свою чергу, знижує ризик утворення залишків у слуховому або носовому каналі.

  Тампони з марлі формують зі стерильного нееластичного марлевого бинта або матеріалу, що має високу гігроскопічність, тобто здатність добре вбирати вологу. Послідовність дій тут виглядає наступним чином:

  • з бинта нарізають смуги шириною не більше 8 см;
  • довгі краї смуг спочатку загинають усередину на ширину одного сантиметра, а потім з’єднують їх по довжині вздовж середньої лінії відрізка;
  • у цьому ж напрямку загинають краї ще раз, після чого скручують бинт в щільний валик; його діаметр не повинен перевищувати 7 мм (до 5 мм – для дітей у віці до 7 років), а його довжина повинна бути не менше 6 см.

  Правила введення

  Терапія з використанням турунд повинна проводитися тільки за призначенням отоларинголога, щоб уникнути можливих алергічних реакцій, активізації запальних процесів та інших негативних наслідків. Але й після схвалення лікаря при введенні ватних/марлевих елементів необхідно дотримувати наступних правил:

  • безпосередньо перед розміщенням фіксатора провести очищення вушного проходу, для чого використовувати турунду з марлі, просоченої 3-х процентним розчином перекису водню; мінімальна температура розчину повинна становити 37°С; це дозволить уникнути звуження кровоносних судин та значно підвищить лікувальний ефект;
  • не допускати перезволоження виробу, що вводиться в канал і, як наслідок, появи зайвої вологи в порожнині вуха;
  • не використовувати спиртовий розчин при наявності відкритих ран у вушному проході;
  • не допускати надмірного ущільнення матеріалу; саме тому введення здійснюють акуратними обертальними рухами;
  • виключити ймовірність утворення залишків волокнистої речовини всередині вуха; саме тому для огортання джгутика беруть марлю;
  • стежити за тим, щоб турунда не входила глибоко у внутрішній прохід і не пошкодила барабанну перетинку;
  • залишати не менше одного сантиметра виробу ззовні; це дозволить легко й безперешкодно отримати його після закінчення лікування;
  • при використанні марлі лікувальний засіб слід наносити після введення сухої тканини в канал.

  Крім вищевикладених правил існують обмеження в тривалості та частоти застосування тампонної терапії. Так, введення здійснюється не більше трьох разів протягом дня. Зміна носія з краплями виконується не більше ніж через 4-5 годин, в той час як максимальна тривалість впливу діючих мазей може бути збільшена до 8 годин.

  Введення у вушну порожнину ватних/марлевих турунд не допускається при лікуванні трирічних дітей, а також малюків меншого віку. Причина – підвищений ризик утворення та накопичення хвороботворних мікроорганізмів. У цьому випадку валики застосовують тільки для проведення гігієнічних процедур з очищення вух. Крім того, щоб уникнути виникнення алергічних проявів, у дітей до 12 років не рекомендується до використання місцеводратівні засоби.

  Не слід  вводити турунди у вухо самостійно. Це повинен робити тільки лікар. В нього є необхідні інструменти для огляду порожнини слухового каналу. Він вміє правильно підібрати ліки та їх кількість. Запишіться на консультацію ЛОРа та введення турунд до нашого центру!

  Ціни на послуги:

   НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
  Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів) 200
  Введення турунд з лікарською речовиною в слуховий прохід (без вартості препаратів) 200
  Відео-ендоскопічний огляд носа 300
  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Irisska V
   Irisska V
   13:48 19 May 24
   Були з дитиною в центрі на Нивках. Все пройшло чудово. Швидко, безболісно. Все пояснили, і мамі і дитині) тож сміливо можу рекомендувати даний центр.
   Юлька Долід
   Юлька Долід
   09:09 18 May 24
   Дуже ввічливий персонал,лікарі професіонали своєї справи))Після кожного візиту залишаються позитивні емоції)
   Marina Popova
   Marina Popova
   08:34 18 May 24
   Чудове обслуговування. Прекрасні спеціалісти. Ввічливо і професійно!!!
   Наташа Безвербная
   Наташа Безвербная
   13:19 17 May 24
   Супер привітна, сучасна і приємна клініка. Крім послуг можна ще й підібрати особисті біруші для сну, плавання, польоту в літаку чи навіть стрільби. Дякую, дуже сподобалося.
   Поліна Чорненька
   Поліна Чорненька
   07:11 11 May 24
   Була сьогодні в Лор центрі Беттертон, на консультації у лікаря Ольги Володимирівни. Дуже сподобалась лікар, уважна , оглянула та все пояснила. Спокійна , приємна , професійна! Легше стало навіть просто від спілкування з нею)Адміністратор теж дуже приємна дівчина.Дякую , і буду рекомендувати!
   Оксана Анаско
   Оксана Анаско
   11:52 06 May 24
   Дуже приємне обслуговування та персонал, все чітко і зрозуміло по діагнозу! Дякую вам)
   Galina H.
   Galina H.
   07:18 04 May 24
   Добрий день!Вже пару тижнів як користуюся берушами і випішила написати вам невеличкий відгук❤️Це найкращі беруші з усіх якими я користувалася❤️Рівень шумогасіння просто шикарний, вони повернули мені психологічний спокій ( я перестала нервувати коли лягаю спати, що сусіди шумітимуть або шум з вулиці не дасть заснути) а це і є найцінніше для мене.Дякую дуже❤️❤️❤️
   Виталий Волынец
   Виталий Волынец
   10:18 03 May 24
   Дякуєм за гарний сервіс і дуже класне лікування.
   Оксана Сохацкая
   Оксана Сохацкая
   15:22 02 May 24
   Перевіряла слух.Лікар Ірина Сергіївна уважна, терпляча (дякую їй), відповідальна, проконсультувала мене "глуху" і тепер я чітко знаю, що мені робити далі. Сучасне обладнання, привітний і кваліфікований персонал, у вас дуже затишно.РЕКОМЕНДУЮ!!!
   Елена Панчук
   Елена Панчук
   12:53 01 May 24
   Були на прийомі у Передерій Ольги Володимирівни, нам сподобалося,син 1,8 р. пішов на контакт, дуже приємний лікар, швидко провели огляд, робили все для комфорту дитини.Однозначно рекомендую.
   Максим Коровниченко
   Максим Коровниченко
   12:03 30 Apr 24
   Від всього серця та вільнодихаючого носа дякую Христині Альбертівні за професіоналізм, зрозумілість та людяність!
   Переглянути всі відгуки
   js_loader


   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *