Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Тубоотит (євстахіїт): види, симптоми і лікування

Дата: Коментарі: 0

кохлеарный имплант Беттертон фото

Одним з досить небезпечних захворювань вуха є тубоотит. Він розвивається внаслідок інфекційних процесів в носоглотці і інших причин. Хвороба призводить до серйозних наслідків, тому вимагає професійної медичної допомоги.

Навігація по сторінці:

 

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

Що таке тубоотит (євстахіїт)? Види

Євстахіїт – це інфекційне запалення слизової оболонки слухової труби. В результаті цього процесу вона набрякає і звужується, тому не може нормально виконувати свої функції. Через неї порожнина середнього вуха сполучається з навколишнім середовищем, відбувається вирівнювання тиску.

Якщо порівнювати тубоотит і отит, різниця в тому, що при отиті уражається середнє вухо, а при євстахіїті – слухова труба.

Існує наступна класифікація захворювання:

 • За формою перебігу:
  • гострий
  • хронічний
 • За локалізацією:
  • односторонній
  • двосторонній
 • За походженням:
  • інфекційний
  • алергічний
  • пов’язаний з баротравми:
   • Мареотіт
   • Аероотіт

Гострий

Це активний запальний процес, що виникає при переході інфекції з носа або горла. Характеризується сильною набряклістю слухової труби і яскраво вираженою симптоматикою. Якщо вчасно почати лікування, проходить досить швидко.

Хронічний

Затяжна форма хвороби, при якій симптоматика не завжди проявляється, але виникають склеротичні і атрофічні деформаційні процеси в євстахієвій трубі. Така форма небезпечна не тільки появою проблем з трубою, але і поразкою барабанної порожнини і перетинки. Зазвичай при цьому мембрана стає замутненою і викривленою.

Якщо тубоотит не проходить довго, то стінки слухової труби злипаються, викликаючи порушення її прохідності. Також це небезпечно іншими наслідками: погіршенням слуху, закупоркою глоточного отвору труби, зростанням аденоїдів, пухлин.

Мареотіт

Популярна проблема дайверів і водолазів. Виникає, коли при зануренні або спливанні відбувається перепад тиску між носоглоткою і барабанною порожниною. За це якраз відповідає евстахиева труба. Якщо не виконати спеціальні продування, вона може запалитися.

Аероотіт

Цей різновид тубоотита є наслідком баротравми при перельотах. Вона зустрічається у тих, хто часто подорожує літаком, а також у професійних льотчиків. Цього можна уникнути, якщо використовувати спеціальні захисні засоби.

отосклерозПричини захворювання

Хвороба розвивається при переході інфекції з носоглотки в слухову трубу. Зазвичай це відбувається при сильному нежиті, який викликають інфекційні захворювання: вазомоторний риніт, синусит, грип, тонзиліт, скарлатина, кір, коклюш та інші.

Також євстахіїт може проявлятися при сильному розростанні аденоїдів. У процесі збільшення вони блокують гирлі труби, а воспаляясь, провокують запалення її слизової оболонки. Також причиною захворювання може стати ріст зубів мудрості, супроводжуваний активними запальними процесами.

Симптоми тубоотиту

Симптоматика хвороби залежить від форми її протікання і інших чинників.

Гострого

 • Погіршення слуху
 • Відчуття закладеності у вусі
 • Хворобливе сприйняття свого голосу – почуття, що він віддає в вухо – аутофония
 • Відчуття, ніби в вусі переливається рідина
 • Вушний шум
 • Утруднене дихання

Також при гострій формі пацієнти часто зізнаються лікарю, що слух поліпшується, коли вони глитають слину або позіхають. Це відбувається через те, що при таких діях через слухову трубу проходить струмінь повітря. Якщо ви помітили у себе ознаки, що вказують на тубоотит, лікування потрібно починати якомога швидше, звернувшись до ЛОРа.

Хронічного

Затяжна форма хвороби може не давати про себе знати. Людина відчуває легке зниження слуху, до якого швидко звикає. При проведенні ендоскопічного обстеження лікар зауважує зміну структури тканин слухової труби і барабанної порожнини.

Діагностика

При підозрі на це захворювання діагностикою та лікуванням займається лікар-отоларинголог. Головне при цьому – визначити інфекційне захворювання, що викликало запалення слухової труби. Тому доктор збирає анамнез пацієнта і проводить ретельне ендоскопічне обстеження.

В діагностики захворювання допомагає ендоскопія:

 • Носа – щоб виявити інфекційні осередки в пазухах, а також набряклість гирла слухової труби
 • Горла – при підозрі, що тубоотит викликаний тонзилітом і іншими запальними процесами в глотці
 • Уха (отоскопія) – для огляду стану барабанної перетинки і порожнини

Для такої хвороби, як євстахіїт, лікування підбирається за результатами діагностики та залежить від причини.

Консультация-лор-врача-центр-слуха-беттертон фотоЛікування

Якщо у людини євстахіїт, лікування народними засобами не допоможе. Тут потрібен грамотний професійний підхід. Тому в ЛОР-центрі «Беттертон» застосовується комплексна терапія:

 • Прийом медикаментів – для цієї мети призначають антибіотики, що пригнічують інфекційне вогнище, судинозвужувальні краплі в ніс для зняття набряку слизової і інші, які усувають євстахіїт ліки.
 • Засоби місцевої дії – коли у людини хронічний тубоотит, краплі в вухо допомагають мінімізувати деформаційні склеротичні процеси.
 • Промивання (катетеризація) – застосовується при поганій провідності труб. Це досить складна процедура, до якої вдаються в крайніх випадках. Лише досвідчений лікар знає, як роблять промивання при тубоотиті.
 • Пневмомассаж, продування вуха і різні вправи – допомагають прибрати рідину, відновити рухливість слухових кісточок і барабанної перетинки.

Особливу увагу слід приділити лікуванню тубоотиту у дитини. Форум і поради знайомих тут не приносять користі і можуть привести лише до ускладнень. Цим питанням має займатися ЛОР-лікар, який призначає необхідні заходи терапії. Вони мало чим відрізняються від лікування для дорослих, тільки при цьому застосовують більш щадні ліки і менше дозування.

Якщо виявлений євстахіїт при вагітності, особливої ​​загрози життю плода він не представляє, але все одно підлягає лікуванню. Антибіотики при цьому не використовуються, медикаментозна терапія більш полегшена. Також перш ніж її починати, потрібно проконсультуватися зі своїм гінекологом.

У центрі «Беттертон» пропонується ефективне лікування евстахиита слухової труби. Тут застосовується для діагностики сучасне ендоскопічне обладнання, що дозволяє провести огляд з високою точністю. За його результатами кваліфікований ЛОР-лікар призначить правильну терапію.

Профілактика

Знаючи, як довго триває хвороба і як важко лікується, варто подбати про її попередження. Для цього потрібно вчасно лікувати запальні процеси в носоглотці, видаляти аденоїди, якщо вони є. Також варто навчитися правильно сякатися – закриваючи одну ніздрю.

Записатись на прийом до лікаря:

Тубоотит (євстахіїт): види, симптоми і лікування
Середня оцінка «3» Проголосували 1
Тубоотит (євстахіїт): види, симптоми і лікування
3

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *