Тимпаносклероз – причини, симптоми та лікування

Исследования-слуха-живой-речью-в-лор-центре

Тимпаносклероз – причини, симптоми та лікування

Тимпаносклероз (ТС) – це одне з ускладнень середнього отиту, що супроводжується розростанням безструктурної сполучної тканини всередині барабанної порожнини. В результаті там утворюються білі гіалінові маси, що згодом починають ущільнюватися та костеніти. Патологія може призвести до порушення провідності звуку та спровокувати погіршення слуху. Тому важливо вчасно виявити цю проблему та звернутися до лікарів по допомогу.

Навігація по сторінці:

 

Основні причини тимпаносклерозу

Найчастіше хвороба розвивається на тлі хронічного середнього отиту. При постійних запальних процесах тканини слизової оболонки та мукоперіоста перебувають у набряклому стані. Через це у середньому вусі починають утворюватися щільні білуваті бляшки зі сполучної тканини. Окрім цього, причини тимпаносклерозу можуть бути пов’язані з непрохідністю слухової труби, травмами вуха, порушеннями обміну речовин.

Види та форми захворювання

За перебігом тимпаносклероз буває закритим та відкритим. У першому випадку перфорації барабанної перетинки немає, у другому є пошкодження її цілісності. Також патологія буває первинною (розвивається одразу під час запалення) та вторинною – це особлива форма захворювання, що може розвиватися тривалий час.

Окрім цього, класифікація тимпаносклерозу проводиться за ступенем поширеності:

 1. Розростання сполучної тканини охоплює барабанну перетинку, порожнину середнього вуха та молоточок.
 2. Процес розповсюджується також на ковадло та його сполучення зі стремінцем.
 3. Залучені усі слухові кісточки та вікно лабіринту.

Симптоми ТС

Здебільшого симптоми тимпаносклероза проявляються у вигляді:

 • погіршення слуху;
 • відчуття закладеності у вусі;
 • болю та дискомфорту.

Ці прояви можуть відчуватися як на одному вусі, так і на обох. Варто записатися на консультацію до ЛОРа, як тільки ви їх помітили.

Чим небезпечний ТС

Розростання сполучної тканини не схильне до переродження у рак, воно є ознакою доброякісного перебігу запального процесу. Але небезпека полягає в тому, що при розвитку патології знижується рухливість барабанної перетинки та слухових кісточок. Через це погіршується процес проведення звуку й розвивається кондуктивна приглухуватість. Тому хворобу краще лікувати на ранніх стадіях.

огляд лор лікаремДіагностика та лікування

Коли пацієнт звертається до ЛОРа, йому проводять візуальний огляд методом отоскопії. Це дозволяє побачити рубцові зміни у структурі барабанної перетинки, виявити її перфорацію. Для оцінки функціональності середнього вуха проводиться тимпанометрія. А визначити ступінь зниження слуху можна за допомогою аудіометрії. Якщо в людини запущений тимпаносклероз, КТ допомагає уточнити діагноз та виявити ускладнення.

При діагнозі тимпаносклероз лікування може бути як консервативним, так і хірургічним. Перший підхід використовують на ранніх стадіях патології, коли ще немає ознак окостеніння. Пацієнту призначають:

 • пневмомасаж барабанної перетинки;
 • продування слухових труб за Політцером;
 • ін’єкції ліків проти набряків, а також препаратів алое та вітамінів групи В;
 • фізіотерапію.

Хірургічне лікування тимпаносклерозу може проводитись такими методами:

 • катетеризація слухової труби – хірург робить у ній отвір, через який вводить необхідні ліки;
 • тимпанопластика – пацієнту розсікають барабанну порожнину, видаляють скупчення сполучних тканин та відновлюють структури слухового ланцюжку;
 • стапедотомія – видалення уражених слухових кісточок з подальшою їх реконструкцією.

Запишіться на консультацію до отоларинголога центру «Беттертон» – він підбере найефективніше лікування для вашого випадку. Під час роботи наші фахівці використовують сучасне діагностичне обладнання та керуються принципами доказової медицини. Вони проводять лікувальні процедури та мікрохірургічні операції.

Профілактика хвороби

Щоб уникнути розвитку тимпаносклерозу, рекомендується вчасно лікувати запальні процеси у вухах. Також варто регулярно проходити обстеження в ЛОР-лікаря. Запишіться на консультацію прямо зараз!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *