Втрата слуху при ковіді

огляд лор лікарем

Втрата слуху при ковіді

Пропав слух після коронавірусу або під час хвороби? Дізнайтеся, чому це відбувається, і як вирішити цю проблему! Допоможемо вам повернутися в світ звуків!

Коронавірус, він же Covid-19, в поданні не потребує, починаючи з 2020 року ця хвороба у всіх на слуху. Ми вже досить багато знаємо про шляхи зараження, профілактику, прояви захворювання. Але про його наслідки нам поки відомо мало, тим більше, що на кожен організм вірус впливає по-різному. Давайте розберемося, як між собою пов’язані коронавірус, вакцинація і слух.

Як проявляється коронавірус

На сьогоднішній день існує кілька різновидів Covid-19, їх класифікація постійно доповнюється. При цьому симптоми можуть відрізнятися не тільки для різних штамів, а і для одного. Те, як людина переносить хворобу, залежить від індивідуальних особливостей організму. У одних пацієнтів сильно піднімається температура, турбує біль у горлі, ускладнене дихання, нежить і кашель. Інші відчувають себе в цілому добре, але скаржаться на втрату нюху, зниження слуху, дзвін у вухах.

Як бути, якщо пропав запах і слух

Коронавірус «б’є» не тільки по дихальній, а й по нервовій системі, тому деякі функції організму можуть працювати неправильно. Зокрема, у деяких пацієнтів може розвиватися тимчасова втрата слуху, нюху та інших відчуттів під час хвороби. Після одужання ці функції відновлюються, і людина успішно повертається до повноцінного активного життя.

Але такий позитивний сценарій можливий не для всіх пацієнтів. У деяких з них розвивається втрата слуху після коронавірусу. Як і будь-яке інше інфекційне захворювання, Covid-19 може дати ускладнення на слухову систему, наприклад, спровокувати пошкодження волоскових клітин внутрішнього вуха. Тому якщо недавно ви перенесли цю хворобу, і у вас пропав слух, ковід може бути однією з причин. Потрібно записатися на прийом до ЛОРа

Вплив вакцинації на слух

Сьогодні вакцинація в Україні набирає активні темпи, з’являється все більше можливостей зробити щеплення. Багатьох цікавлять, чи впливає вакцина на слух. Тут важливо розуміти, що відразу після уколу можливий деякий побічний ефект, але через кілька днів все проходить, і людина повертається в норму.

Інформації про те, що будь-яка з вакцин може спровокувати погіршення слуху, в офіційних джерелах немає. А ось якщо ви відмовитеся від вакцинації,і у вас розвинеться втрата слуху після хвороби – це набагато небезпечніше і важче лікується. Тому не варто відмовлятися від вакцини через надумані ілюзорні страхи.

Де зробити тест на коронавірус

Сьогодні тестування пропонують багато приватних та державних клінік і лабораторій. Можна записатися на аналіз через сімейного лікаря, або самостійно здати його. Лікарі центру «Беттертон» рекомендують здавати тест при перших же симптомах хвороби. Це допоможе уникнути важкого протікання патології.

Дитина не чує після Ковід-19

Якщо малюк перехворів коронавірусом, і у нього погіршився слух, негайно зверніться до фахівців. Дітям дуже важливо чути добре – завдяки цьому вони можуть пізнавати світ, розвиватися, вчитися говорити і т д. Тому в разі розвитку приглухуватості дитині потрібно терміново підібрати лікування або заходи корекції.

Отосклероз фото

Як лікувати слух після ковіда

На ранніх стадіях, в гострій формі, лікувати втрату слуху можна, і досить успішно. Люди, які зверталися за допомогою при перших симптомах, успішно вилікувалися, і слух до них повернувся. Наші лікарі підбирали їм спеціальні препарати, що допомагають повернути процес. Але тим пацієнтам, які втратили час, повернути втрачений слух не вдалося. Однак для них є альтернатива у вигляді слухових апаратів. Ці прилади допомагають чути всі звуки цього світу і комфортно спілкуватися з оточуючими людьми. Зв’яжіться з нами, щоб проконсультуватися і підібрати оптимальне рішення зі слухом!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Ольга Іванівна Відповісти

   недавно плр тест показав що я захворіла коронавірусом, спочатку все було ніби добре і я майже не відчувала що хвора поки не почав падати слух, і тепер майже взагалі не чую(
   що мені робити щоб його відновити?

   25.08.2021 о 13:45
   • betteradmin Відповісти

    Доброго дня, Ольга Іванівна! Вам необхідно обов’язково в найближчий перевірити слух за допомогою аудіометрії, щоб розуміти стан Вашого слуху після перенесеного захворювання. Після отримання результатів спеціаліст зможе надати Вам вичерпні відповіді на запитання, та за необхідності призначить необхідне лікування чи дообстеження. Не гайте часу та звертайтесь до нас у центр, записатись можна за телефоном 096- 634-48-48 і наші адміністратори підберуть зручний час для візиту!

    17.09.2021 о 13:18
  • Петрівна К. Відповісти

   Ми з чоловіком не молоді і вже 3ій тиждень обоє боліємо і в нього почав знижуватись слух а в мене пищить у вусі, може це бути побічними діями від хвороби??? і що порадите робити?

   17.03.2024 о 19:15

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *