Я почав гірше чути, що робити?

Я почав гірше чути, що робити?

У людей нерідко в силу віку або інших причин падає слух. Це може статися різко і раптово, або ж розвиватися роками. Прогнози в таких випадках відрізняються залежно від того, наскільки сильно прогресувала хвороба, як швидко людина звернулася до фахівців. У центрі «Беттертон» надають кваліфіковану допомогу пацієнтам з приглухуватістю будь-якого ступеня складності. І перший крок до реабілітації – це розібратися в причинах.

Навігація по сторінці:

Провокатори зниження слуху

Буває людина скаржиться: «заклало вуха, погано чую». Але не віддає собі звіту в тому, що за цією проблемою криються цілком зрозумілі причини. Адже хвороба не береться з нізвідки. Вона розвивається під впливом різних негативних факторів:

 • Перенесені хвороби
 • Прийом ототоксичних препаратів
 • Шумовий вплив
 • Нездоровий спосіб життя
 • Акустичні та механічні травми
 • Спадкова схильність

Розберемо найбільш популярні з них.

Захворювання

Хвороби, викликані вірусами і різними інфекціями, дають серйозні ускладнення на слухову систему. В результаті людина починає гірше чути. Зокрема, в групі ризику знаходяться ті, хто перехворів на грип, менінгіт, паротит, кір і навіть звичайним ГРВІ.

Детский ЛОР фотоВакцинація в період початку загострення епідемій допоможе значно знизити ризики. Якщо ж ви вже захворіли, ні в якому разі не потрібно займатися самолікуванням. Краще довіритися лікарям, а після одужання на всякий випадок перевірити гостроту слуху.

Небезпеку становлять і хронічні захворювання вух, зокрема, отит. Один з типових симптомів цієї хвороби – пропав слух в одному вусі. Це відбувається через те, що під впливом запального процесу слуховий канал набрякає, і просвіт перекривається. Проблема вирішується шляхом лікування у отоларинголога, і після зняття запалення слух відновлюється. Більш докладно про отит Ви можете прочитати тут.

Нерідко поганий слух – наслідок хронічних хвороб, що провокують порушення кровопостачання. До них відносяться гіпертонія, цукровий діабет, проблеми серцево-судинної системи.

Прийом антибіотиків

Найчастіше стресом для слухової системи є не сама хвороба, а її неправильне лікування. Зокрема, коли людина сама призначає собі антибіотик і приймає його «кінськими» дозами. Ці препарати відносяться до категорії ототоксичних, тобто, порушують роботу вух. Тому після курсу антибіотиків нерідко люди помічають, що стали гірше чути.

Шум

Постійне вплив шуму робить негативний вплив на слухову систему. Саме тому працівники виробничих цехів з роками починають погано чути – вухо весь час піддається шкідливому впливу.

насадки-для-наушниковЦе ж стосується тих, чия робота пов’язана з частим спілкуванням з великою кількістю людей – вчителів, лекторів, екскурсоводів і т д. В групі ризику знаходяться також музиканти, стрілки, військові, стоматологи (ми писали про це в статті – Чи небезпечна бормашина для слуху стоматолога?).

Але що мені робити, якщо я на роботі постійно стикаюся з гучними звуками, запитаєте ви? Не звільнятися ж! Зрозуміло,  небезпеки можна уникнути, якщо використовувати спеціальні засоби захисту – беруші і навушники. Ознайомтеся докладніше – Виготовлення індивідуальних берушей та Виготовлення насадок для навушників.

Як боротися з погіршенням слуху?

Перш за все, варто виключити зі свого життя фактори, що викликають туговухість. В іншому ж, якщо у вас вже погіршився слух, що робити в цій ситуації підкаже лікар. Він проведе діагностику, з’ясує причину і призначить відповідні заходи для вирішення проблеми.

Консервативні методи

відновити здатність до сприйняття звуків можна за допомогою медикаментівУ деяких випадках відновити здатність до сприйняття звуків можна за допомогою медикаментів. Це можливо при отитах, отосклерозі і інших випадках приглухуватості, що має кондуктивний характер. Іноді все ще простіше. Наприклад, людина приходить і каже: «Я почав гірше чути і перепитувати, що робити?» В результаті при детальному обстеженні виявляється, що у нього просто сірчані пробки. І після промивання у ЛОРа слух відновлюється.

Але не завжди можливо повністю відновити чутність за допомогою медикаментів. Якщо приглухуватість має нейросенсорний характер, спеціальні препарати можуть лише зупинити прогресування хвороби і частково повернути слух. І то можливо це лише на ранніх стадіях. А якщо діагностована 3 ступінь, ураження слухової системи вже незворотні.

Немедикаментозні методи

Беттертон-Подбор-слухового-аппарата ФотоЩо робити, якщо погіршується слух, і повернути його за допомогою консервативної терапії неможливо? У цьому випадку існує два шляхи: хірургічний і компенсаторний. У першому випадку робиться операція, специфіка якої залежить від діагнозу. Наприклад, при отосклерозі відновлюється рухливість слухових кісточок. А якщо туговухість нейросенсорна, встановлюються кохлеарні імпланти. На нашому сайті Ви можете прочитати про кохлеарні імплантати.

Якщо пацієнту складно зважитися на операцію, або вона фінансово недоступна або протипоказана з медичних причин. Можна підібрати слухові апарати. Тут Ви можете ознайомитися з каталогом слухових апаратів, представлених в центрі Беттертон. Вони компенсують втрату слуху і забезпечать комфортне сприйняття звуків в різних акустичних ситуаціях.

Народні методи

Беттертон-Подбор-слухового-аппарата ФотоВважається, що наші предки точно знали, що  і як робити при втраті слуху. Примочки, компреси, масляні краплі у вуха і багато інших рецептів досі можна зустріти в інтернеті. Незважаючи на те, що на дворі давно 21-е століття, і медицина зробила крок далеко вперед. Якщо ви не боїтеся за свою слухову систему, можна і далі, як багато століть тому, експериментувати зі своїми вухами, продовжуючи вливати в них трав’яні настої. Але пам’ятайте, що це може бути небезпечно і привести до повної незворотної втрати слуху! Тільки лікар може поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування.

«Сходи до лікаря – перевір вуха!»

Таку пораду ви напевно чули від родичів і друзів, скаржачись на проблеми зі слухом. І вони абсолютно праві! Потрібно професійно подивитися на цю проблему, а таке під силу лише лікарю. Коли падає слух, що робити знають в центрі «Беттертон»! Ми проведе детальну діагностику, визначимо причини і призначимо ефективні заходи для лікування або реабілітації.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *