8 порад перед школою для дітей зі слуховими апаратами

8 порад перед школою для дітей зі слуховими апаратами

Вступ до школи – важлива віха в житті дитини. Ця подія одночасно й урочиста, й хвилююча. Адже доведеться звикати до нового режиму, засвоювати багато знань, знайомитися з однокласниками. Особливо складно дається початок шкільного шляху тим першокласникам, які носять дитячі слухові апарати. Стан єдиного в класі учня зі слабким слухом бентежить та стає причиною багатьох комплексів. Щоб цього уникнути, скористайтеся наведеними нижче простими порадами.

1 – попередьте вчителя

Завдання батьків, що відправляють дитину до школи – проінформувати вчителів про її особливості. Якщо маленький учень недочуває та носить індивідуальний слуховий апарат, розкажіть про це педагогам, які будуть з ним працювати. Покажіть їм, як усувати неполадки й міняти батарейки на приладі. Це допоможе легко помітити, якщо апарат раптом почне працювати некоректно, й оперативно вирішити проблему.

2 – обзаведіться бездротовими мікрофонами

У класних кімнатах часом буває досить шумно, але ці дрібненькі помічники дозволять дитині чути вчителя без перешкод. Щоб підібрати відповідні пристрої, потрібно записатися на прийом до нашому центру слуху «Беттертон».

3 – подбайте про місце в класі для дитини

Маленькому учневі з особливостями слуху важливо знайти в класній кімнаті ту парту, де йому буде комфортніше за все. Вдалим варіантом в цьому сенсі вважається другий ряд. Тут добре видно й чутно не тільки вчителів, а й однокласників, що сидять попереду. Ще одне важливе правило – слід уникати при виборі розміщення парт поблизу дверей, вікон, вентиляційних отворів. Вони є джерелом шумів, що можуть відволікати дитину.

4 – комунікація з учителями

Важливо бути в курсі всього, що відбувається з дитиною у школі – як в сенсі успішності, так і дисципліни. Не соромтеся звернутися до вчителя з питаннями про домашні завдання, відносинах дитини з однокласниками та інші нюанси. Якщо у вас немає часу на особисту зустріч або телефонний дзвінок, виручать сучасні засоби комунікації – соцмережі, мессенжери, електронна пошта.

Детский слуховой аппарат

5 – попросіть вчителя говорити правильно

Багато людей через незнання спілкуються з дитиною, що недочуває, сильно підвищуючи голос. Це не тільки не допомагає, але й заважає сприймати мову, спотворює звуки і артикуляцію. Вам варто попередити вчителя про це, щоб уникнути взаємного дискомфорту в подальшому. Педагогу досить розмовляти, як зазвичай – все інше зробить сучасний слуховий апарат.

6 – зверніться за додатковою підтримкою

Практично у всіх школах є штатні логопеди, або ж вчителі для дітей зі зниженим слухом. Зверніться до фахівця, щоб він міг займатися з вашою дитиною додатково, допомагати їй у формуванні мовних навичок, заповнювати виникаючі «прогалини» в знаннях.

7 – запропонуйте поліпшити акустику в класній кімнаті

Через відкриті вікна та двері, тонкі стіни, гучну вентиляцію та інші фактори в приміщенні створюється шумове забруднення, що заважає нормальному сприйняттю інформації. І хоча слухові апарати нового покоління успішно гасять перешкоди, перестрахуватися не завадить. Рішенням можуть стати спеціальні шторки, килими та інші елементи декору, якими можна завісити проблемні місця, а також контроль над закриттям вікон та дверей. Наприклад, провітрювання доречно на перервах, а заняття повинні проходити в більш тихій обстановці.

8 – допоможіть дитині соціалізуватися

Моральний клімат у класі надзвичайно важливий – маленький школяр не повинен замикатися й відгороджуватися від товаришів по навчанню. Поясніть дитині, що дитячий слуховий апарат не робить її гірше інших, це просто особливість, в якій немає нічого ганебного. І якщо в однокласників виникнуть питання щодо цього приладу, краще охоче на них відповісти. Відкритість та впевненість – двірні помічники в соціалізації та дружбі!

Також не варто забувати, що дітям зі слуховими порушеннями слід регулярно проходити діагностику. У нашому центрі «Беттертон» до ваших послуг сучасне обладнання та кваліфіковані фахівці. Щоб дізнатися більше, ви можете записатися на прийом до одного з наших відділень у Києві, Кривому Розі, Львові, білої Церкви або Кременчуці.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *