Лікування горла при скарлатині

Лікування горла при скарлатині

Скарлатина – це гостре антропонозне інфекційне захворювання, що спричинене бактерією Streptococcus pyogenes, яка також відома як група A стрептококів. Викликає сильне запалення горла та супроводжується інтоксикацією всього організму.

Навігація по сторінці:

Найчастіше зустрічається скарлатина у дітей, а люди дорослого віку в більшості випадків мають до неї імунітет. У більшості випадків хвороба протікає з яскраво вираженою симптоматикою та при своєчасному зверненні до лікарів легко піддається лікуванню.

Як передається скарлатина

Основним шляхом зараження вважається повітряно-крапельний. Інфекція передається, коли носій  кашляє, чхає або розмовляє, а інша людина вдихає забруднене повітря. Також заразитися можна побутовим шляхом – через посуд, іграшки, рушники, постільну білизну тощо. При цьому симптоматика захворювання проявляється не одразу – інкубаційний період може тривати до 2 тижнів.

Патогенез

Потрапивши на слизові оболонки, збудник вражає лімфатичні тканини піднебінних мигдаликів, провокуючи гостре запалення. При цьому інфекція продукує сильні токсини, що негативно впливають на роботу всього організму. Через це з’являється лихоманка, висипання на шкірі, алергічні реакції.

Як розпізнати ознаки скарлатини

Зазвичай хвороба проявляється гнійним ураженням мигдаликів – вони стають набряклими, червоними, на них може утворюватися білий наліт. При цьому виникає сильний біль у горлі, особливо під час ковтання. Також в людини червоніє горло («вогняний зів»), язик набуває малинового кольору, його сосочки набрякають. Також при діагнозі скарлатина симптоми можуть проявлятися у вигляді:

Схожа симптоматика може спостерігатися при стрептококовому фарингіті. Також доволі часто пацієнти думають, що це звичайна ангіна, та лікуються неправильно. Але скарлатина має одну характерну ознаку, за якою можна її розпізнати: незважаючи на висип та почервонілі щоки, в людини завжди чистий носогубний трикутник. Якщо ви хочете знати, як виглядає скарлатина, фото допоможуть скласти уяву про це.

Види та стадії захворювання

За формою перебігу скарлатина буває типовою та атиповою. У першому випадку її симптоматика класична, клінічні прояви починаються з запалення горла. Атипова форма відрізняється тим, що симптоматика не виражена, через що складно поставити діагноз. За ступенем тяжкості хвороба може бути легкої, середньої та важкої форми.

Вплив захворювання на горло

Захворювання супроводжується сильним запаленням м’яких тканин, зокрема мигдалин і зв’язок між ними. Тому при діагнозі скарлатина горло червоніє, болить, на ньому з’являється висип та гнійний наліт. Іноді у хворих може спостерігатися розм’якшення неба, також можуть утворюватися петехії (невеликі кров’яні скупчення) на мигдаликах.

Чи буває скарлатина у дорослих

Зазвичай на цю патологію хворіють діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Але в дорослих вона теж може зустрічатися, хоча й рідко та здебільшого в атиповій формі. Поставити діагноз при цьому складніше, але симптоматика може відрізнятися від класичного перебігу хвороби. Тому важливо звертатися до кваліфікованих лікарів, які зможуть провести діагностику правильно.

Можливі ускладнення

Без правильного лікування є ризик розвитку токсичного шоку, лімфаденіту, а також запалення інших ЛОР-органів та нижніх дихальних шляхів. Також до ймовірних ускладнень відносять інфекційно-алергічний міокардит, ревматизм, гломерулонефрит та інші серйозні захворювання.

Лікування патології в центрі «Беттертон»

При діагнозі скарлатина лікування включає прийом антибіотиків для пригнічення інфекції. Також пацієнту призначають антигістамінні (протиалергічні) препарати, протизапальні засоби, анальгетики. При діагнозі скарлатина горло потрібно полоскати антисептичними розчинами декілька разів на день.

Більш детальну інформацію про лікування можна отримати на консультації в ЛОР-центрі «Беттертон». Тут працюють кваліфіковані отоларингологи, що вміють поставити точний діагноз та підібрати індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Профілактика

Щоб знизити ризик захворювання, варто уникати контакту з хворими особами, частіше мити руки, особливо перед їжею, утримуватись від використання чужих речей для особистої гігієни, таких як рушники або посуд. Також можна провести вакцинацію проти стрептококових інфекцій.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Marianne Відповісти

   Страшна хвороба ця скарлатина, дякуючи вашій статті змогли зрозуміти і вчасно виявити хворобу !
   дякую вам

   19.03.2024 о 08:29

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *