Збільшення лімфатичних вузлів

консультація дитячого отоларинголога

Збільшення лімфатичних вузлів

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Людські лімфатичні вузли відіграють важливу роль в імунній системі. Ці невеликі органи відповідають за переміщення лімфи, вироблення антитіл, блокування бактерій та чужорідних речовин. Лімфатичні вузли – це залози округлої форми, що розташовуються в людини в області шиї, під пахвами, у паху, під ключицями та в інших затишних місцях. Коли трапляється збільшення лімфовузлів – це ознака серйозних запальних процесів в організмі.

   

  Симптоми запалення лімфовузлів на шиї

  Найчастіше відбувається збільшення шийних лімфовузлів. Вони розташовані знизу підборіддя, під щелепою. Також на самій шиї є лімфатична тканина, яка може збільшитися. Збільшення лімфовузлів на шиї може бути одно- та двостороннім.

  Одностороннє

  Збільшення лімфовузлів на шиї з одного боку відбувається з різних причин. Це може бути реактивна лімфаденопатія, карієс, односторонній тонзиліт та інші захворювання, що не носять системного характеру. При цьому вузли збільшуються в розмірах, викликаючи помітну асиметрію шиї. Щоб зрозуміти, чому сталося збільшення лімфовузлів на шиї з одного боку, потрібно звернутися до лікаря.

  Двостороннє

  Найчастіше збільшення лімфовузлів під щелепою спостерігається з обох сторін. Цей процес супроводжується підвищенням температури, нездужанням, підвищеним потовиділенням та місцевою симптоматикою – наприклад, кашлем. Причиною можуть бути як системні захворювання, так і різні інфекції.

  Причини збільшення лімфовузлів

  Коли відбувається збільшення лімфатичних вузлів, причини зазвичай пов’язані з інфекційними процесами. Вони виконують роль фільтру, який затримує інфекцію, приймаючи удар на себе. Найбільш поширена причина, через яку запалюються лімфатичні вузли – це ангіна. Також це може статися при інших патологічних процесах.

  Ангіна

  Тонзиліт і збільшення лімфовузлів часто йдуть рука об руку. Під час цієї хвороби запалюються піднебінні мигдалини, що складаються з лімфоїдної тканини. Й далі, за ланцюговою реакцією, відбувається збільшення шийних лімфовузлів. Поряд із цим людина відчуває біль у горлі, кашляє, в неї підвищується температура.

  Інші причини

  Окрім ангіни, причини, за якими збільшуються лімфатичні вузли, різноманітні. Цей симптом може бути викликаний:

  • Імунними захворюваннями
  • Туберкульозом
  • Захворюваннями зубів
  • Гострими інфекціями- кір, вітрянка, скарлатина тощо
  • Розвитком пухлинних процесів – наприклад, при раку горла

  Як визначити збільшення лімфовузлів

  Помітити цей симптом досить легко. Як визначити збільшення лімфовузлів? Потрібно помацати шию або інші місця, де вони знаходяться. Якщо відчуваєте тверду припухлість, якої зазвичай немає – лімфатичні вузли збільшилися.

  Що робити при збільшених лімфовузлах?

  Найкраща відповідь на це питання – звернутися до лікаря. Самостійно неможливо з’ясувати, з чим пов’язане збільшення шийних лімфовузлів в дитини чи дорослого. Іноді це єдиний симптом захворювання, й тільки диференційована діагностика допоможе знайти відповіді.

  Якщо ваші лімфатичні залози запалилися, полегшити загальний стан організму допоможуть рясне тепле питво, полоскання горла, постільний режим.

  Полезные советы, как сохранить слухЧого не можна робити при збільшенні лімфатичних вузлів?

  Категорично не рекомендується гріти запалені вузли, розтирати їх, ставити компреси. Народні методи лікування теж навряд чи допоможуть та навіть можуть нашкодити. Без допомоги лікаря неможливо знайти причину збільшених лімфовузлів та вилікуватися.

  Способи лікування лімфатичних вузлів

  Щоб збільшена лімфоїдна тканина повернулася до своїх нормальних розмірів, потрібне правильне діагностування. Тільки визначивши причину цього симптому, можна його зняти. Як правило, терапія включає прийом антибіотиків, що впливають на патогенну мікрофлору. Вони вбивають інфекцію, лікують основну хворобу, й вузли приймають первісну форму. Додатково лікар може прописати препарати, які зміцнюють імунітет.

  Існують крайні випадки, у яких лікареві доводиться вживати термінових заходів. Якщо запалений вузол нагноївся, його розкривають. Краще не допускати таких ускладнень та лікувати запалення вчасно.

  Особливості лікування лімфатичних вузлів у “Беттертон”

  Наш ЛОР-центр для дітей та дорослих надає допомогу людям, які страждають від збільшення лімфатичних вузлів. Спочатку на вас чекає консультація досвідченого фахівця. Він призначить комплексну діагностику, щоб визначити причину цього симптому. Обстеження в центрі проводиться на сучасному обладнанні, що дає високий рівень достовірності.

  Коли діагноз поставлено, наші фахівці підбирають способи лікування з урахуванням причини, віку та індивідуальних особливостей пацієнта. Наприклад, при тонзиліті вони призначають антибіотики, протизапальні та інші ліки в поєднанні з процедурами промивання й фізіотерапією. Комплексний підхід дозволяє швидко позбутися від хвороби.

  У разі запущеного тонзиліту, коли мигдалини сильно збільшені, а лімфовузли постійно опухлі, ми пропонуємо кріотерапію. Ця процедура дозволяє заморозити змінені тканини за допомогою струменю рідкого азоту. Здорові ділянки при цьому зберігаються та швидко регенерують.

  Можливі ускладнення

  Якщо вчасно не звернути увагу на проблему, у запаленій лімфоїдній тканині може зібратися гній, через що доведеться розкривати вузли. Крім цього запалення може поширитися на вени, м’язи та інші прилеглі тканини. У запущених випадках розвивається запалення крові. Особливу небезпеку становить збільшення лімфовузлів у дітей – воно навіть може призвести до смерті.

  Профілактика

  Щоб не страждати від збільшення лімфовузлів, потрібно вести здоровий спосіб життя, загартовуватися та займатися спортом. Якщо в анамнезі є ЛОР-захворювання, лікувати їх вчасно. У період спалахів інфекцій краще використовувати спеціальні маски респіраторні або робити щеплення.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *