Як сказати своїм батькам, що їм потрібні слухові апарати

Як сказати своїм батькам, що їм потрібні слухові апарати

Незалежно від нашого віку, батьки це найдорожче, що є в нашому житті.

Однак часто наше спілкування з батьками зводитися до незручних бесід на такі теми як – коли пора перестати водити машину або жити самостійно, коли необхідно пройти медичне обстеження або коли прийшов час змиритися з втратою слуху, яка викликає порушення в спілкуванні.

Страх втратити незалежність

Ніхто не хоче визнавати, що вже не може робити ті речі, які завжди подобалися. І не тільки це, також більшість батьків і їх дітей бояться того дня, коли їх ролі можуть помінятися місцями – коли доросла дитина стикається з необхідністю догляду за своїми старіючим батьками.

Метушня в цей час для старіючих батьків щільно корениться в страху втратити свою незалежність. Відсутність лікування або ігнорування втрати слуху може здатися не найбільш нагальною проблемою для старіючих батьків, ще гірше те, що це має великий негативний вплив на їх здоров’я і безпеку. Водіння автомобіля без можливості чути аварійні сирени або гудки інших водіїв може призвести до нещасних випадків.

Нездатність нормально спілкуватися з декількома працівниками і фахівцями може привести до недотримання інструкцій і небезпечного нерозуміння. Крім того, було доведено, що при відсутності лікування втрати слуху медичні витрати на інші захворювання збільшуються

Навіть поїздка в громадському транспорті з втратою слуху може розчарувати і Ваші батьки вже не захочуть вийти з дому, щоб прогулятися або відвідати друзів. Дослідження показали, що нелікована втрата слуху може прискорити зниження когнітивних здібностей. Неможливість чути означає, що Вашим батькам буде складніше спілкуватися з іншими, а це призводить до соціальної ізоляції, почуття безпорадності і поганого настрою. Вони можуть перестати займатися тим, що раніше їм подобалося. Навіть Ваші власні відносини з близькими людьми можуть стати напруженими через їх втрату слуху, і Ви упустите дорогоцінний час проведений разом.

Поради для розмови про втрату слуху

Якщо Ви готові торкнутися цієї складної теми і сказати своїм батькам, що настав час купити слухові апарати, треба зробити це якомога м’якше. Ось кілька порад:

Підготуйтеся – знайдіть час, щоб вивчити основи втрати слуху і слухові апарати. Ваші батьки оцінять Ваші пізнання і то, як Ви піклуєтеся про їх здоров’я. Вони вже багато знають про лікування втрати слуху, але Ви зможете дати їм зрозуміти, чому варто носити слухові апарати і як Вони можуть вплинуть на якість їхнього життя.

Виберіть відповідний час – якщо Ви помітили, що Ваші батьки чимось засмучені, виберіть інший час для розмови, дайте їм трохи часу звикнути до втрати слуху. Дочекайтеся, спокійного часу для розмови наодинці з ними. Вимкніть телевізор або відключіть звук, щоб Вас нічого не відволікало.

Будьте чуйними і люблячими – по-перше, поставте себе на їх місце. Зрештою, через багато років, можливо, Вашим дітям належить така ж розмова з Вами. Поясніть своїм батькам, наскільки важливо лікувати втрату слуху, що Ви хочете кращого для них. Наполягайте на своєму, навіть якщо розмова йде не так, як Ви сподівалися.

Зосередьтеся на наслідках – замість того, щоб постійно говорити про саму втрату слуху, зробіть акцент на тому, як їх втрата слуху впливає на Ваше життя. Розкажіть, як Вам сумно бачити, що їм більше не подобається зустрічатися з друзями або ходити в театр, як Вони робили це раніше. Ви також можете згадати, що вони стали частіше втомлюватися і засмучуватися, тому що слухати з втратою слуху набагато складніше, ніж з нормальним слухом. Ви можете навіть сказати, як складно їх маленькій внучці розмовляти з ними по телефону. Попросіть їх поділитися з Вами іншими проблемах, викликаними втратою слуху.

Станьте помічником – навіть якщо Вони не просять допомоги, запропонуйте її. Великий вибір приладів, заплутаний рекламою слухових апаратів і технологіями, які важко зрозуміти, може стати страшним для нового етапу життя Ваших батьків. Допоможіть мамі чи татові, знайдіть фахівця із слухових апаратів  поруч з їхнім будинком і супроводьте їх на прийом до нього. Дуже важливо відвідати фахівця разом зі своїми батьками, так як там буде багато інформації, яку потрібно переварити, і Ви зможете допомогти своїм батькам розібратися в цьому. І найголовніше, якщо Ви можете допомогти мамі чи татові розплатитися за їх нові слухові апарати, зробіть це, адже Ваша допомога може бути поштовхом, який їм необхідний, щоб зробити наступний крок. Слухові апарати дорогі, а отримати їх за допомогою держави, будемо відверті, майже нереально. Ціна слухових апаратів – одна з найпоширеніших причин, чому люди їх не купують.

Підтримка – якщо у Вас все вийшло, і мама або тато щасливі власники нових слухових апаратів, це чудово. Але нові слухові апарати – це тільки початок на шляху до кращого слуху. Чи не легко адаптуватися до нових звуків і звикнути правильно поводитися зі слуховими апаратів. Проявіть винахідливість, розпитуйте про всі нові звуки, які вони чують, і проявіть терпіння до всього процесу адаптації.

Ви також можете бути радником для інших членів сім’ї, щоб всі розуміли, як найкраще спілкуватися з Вашими батьками.

Коли ми стаємо старше, ми менш наполегливі в своїх потребах і менш схильні «порушувати рівновагу». Якщо Ваші батьки вважають, що слухові апарати працюють не належним чином, підтримайте їх, сходіть разом з ними на повторну настройку до фахівця. Не ігноруйте побоювання своїх батьків, інакше з такими труднощами куплені слухові апарати можуть виявитися в сміттєвому відрі.

Наступні кроки

Слухові апарати оснащені дивовижними технологіями, які з кожним днем покращують життя людей. Багато в чому це залежить від взаємин пацієнтів з фахівцями з слухопротезування. Після того, як ви обговорите з Вашими батьками потребу в слуховому апараті, знайдіть найближчого до Вас фахівця із слухових апаратів і запишіться на прийом.

Слухові апарати для Ваших батьків стануть подарунком для всієї Вашої сім’ї!

Записатися на підбір слухового апарату:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *