Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Адаптація до слухових апаратів у дорослих

Тим, кому не доводилося у своєму житті використовувати слухові апарати, звичайно ж, потрібно трохи часу для адаптації. Тому лікарі рекомендують починати їх використання з пари годин щодня, поступово подовжуючи час носіння пристрою в різних акустичних ситуаціях.

У середньому звикання навіть до найкращих слухових апаратів може займати кілька днів, а часом і місяців. Якщо ви відчуваєте якийсь дискомфорт або вас не влаштовує налаштування приладу, потрібно терміново звернутися до того фахівця, який підбирав і регулював ваш апарат. Він виконає додаткове регулювання і дасть рекомендації щодо правильного догляду та експлуатації пристрою.

Варто пам’ятати, що час адаптації до цифрового слухового апарату є індивідуальним для кожного конкретного пацієнта. Тому слід запастися терпінням, шукаючи «своє» звучання.

Наші співробітники нададуть всі необхідні консультації щодо звикання до слухових апаратів, особливо це актуально для літніх людей. Якщо виникне потреба проведення додаткового налаштування слухового апарата з урахуванням ваших особистих побажань, вони з радістю нададуть всю можливу підтримку.

Як члени сім’ї можуть сприяти якнайшвидшій адаптації?

Існує перелік деяких правил, дотримуючись яких близькі люди можуть допомогти вам звикнути до носіння протеза. Ось пам’ятка для них:

  • будьте терплячі стосовно користувача слухового апарату. Пам’ятайте, що ваша підтримка вкрай необхідна в цей період;
  • при розмові дивіться прямо на нього;
  • постарайтеся привернути увагу хворого до себе ще до початку розмови;
  • ваша мова повинна бути нормальною і природною, а також повільною і розбірливою; намагайтеся говорити не голосніше, а чіткіше;
  • якщо співрозмовник не зрозумів вас з першого разу – не потрібно повторювати ці слова знову; спробуйте сказати те ж саме, перефразувавши свою думку.

Чи можливо звикнути до слухового апарату без сторонньої допомоги?

Допомога рідних та близьких вам людей, звичайно ж, матиме лише позитивний вплив на процес звикання. Однак у першу чергу це залежить від вас. Ось перелік рекомендацій, дотримання яких сприяє кращій адаптації:

  • починати звикання до пристрою варто в спокійних обставинах, відрегулювавши при цьому зручний рівень гучності;
  • під час діалогу намагайтеся дивитися на губи, жести і міміку співбесідника, оскільки слух і зір працюють одночасно;
  • якщо ви збираєтеся з ким-небудь поговорити, потрібно прибрати всі шуми: телевізор, радіо і т. д.; необхідно навчитися концентрувати увагу на розмові, не відволікаючись на сторонні звуки;
  • не соромтеся перепитувати; пам’ятайте, що більшість ваших співрозмовників можуть не знати про ваші проблеми, тому доцільно повідомити про це заздалегідь;
  • навчіться слухати – вся увага має бути прикута до людини, з якою ведеться бесіда.

Ці не складні правила допоможуть вам менш болісно перенести труднощі, що виникли з вашим здоров’ям. Не бійтеся використовувати слухові апарати, купити які можна в Україні, адже з їх допомогою ви зможете насолоджуватися повнотою життя і радіти навколишнім звукам.

Адаптація до слухових апаратів у дорослих
Оцініть статтю