Оталгія: причини, види, симптоми, діагностика та профілактика

Оталгія: причини, види, симптоми, діагностика та профілактика

Чи турбує біль у вухах? Медичною мовою ця проблема називається оталгія. Дізнайтеся, чому важливо з’ясувати причину болю та лікувати її під наглядом лікаря!

Навігація по сторінці:

Оталгія – це біль у вусі, який може бути ниючим або гострим , постійним або періодичним , одно- або двостороннім. Виявляється з різних причин: в одних випадках є симптомом захворювань вуха, в інших – взагалі ніяк не пов’язана з вушною патологією . Якщо вас турбує оталгія , потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря та з’ясувати причину. Це допоможе не тільки ефективно зняти біль , але також уникнути серйозних ускладнень.

Як проявляється оталгія

Коли людину непокоїть оталгія, симптоми досить неприємні. Як правило, це больові відчуття в області вух – усередині чи зовні. Також у деяких випадках відчувається біль у щелепі біля вуха . Вона буває гостра чи притуплена, ріжуча чи ниюча і проявляється постійно, або як нападів. Що стосується локалізації, то людину може турбувати оталгія справа , ліворуч або з обох боків. Крім того, пацієнт нерідко скаржиться на закладеність та шум у вухах.

Види оталгії

За етіологією:

 1. Первинна оталгія – спричинена патологіями вуха, найчастіше інфекційними процесами.
 2. Вторинна – не пов’язана із захворюваннями вуха та розвивається на тлі патологій в інших частинах тіла.

По локалізації буває оталгія зліва , справа та двостороння.

Причини оталгії

Коли виникає оталгія, причини можуть бути такими:

 • травми вуха можуть зачіпати як зовнішню частину , так і більш глибокі структури;
 • обструкція євстахієвої труби – розвивається на тлі застуди, алергії та інших респіраторних патологій;
 • зовнішній, середній чи внутрішній отит;
 • баротравма – трапляється при різкій зміні тиску ;
 • сірчані пробки;
 • стороннє тіло у вусі;
 • гнійний тонзиліт;
 • аденоїди, що розрослися;
 • паратонзилярний абсцес;
 • запалення або травма скронево-нижньощелепного суглоба;
 • карієс та інші стоматологічні патології;
 • захворювання трійчастого, слухового, язикоглоткового або блукаючого нерва;
 • новоутворення в горлянці.

Особливості оталгії у різному віці

Найчастіше зустрічається оталгія у дітей . Це з тим, що й структури вуха ще й зростають і не остаточно сформовані. Діти часто хворіють на вушні запалення, а також респіраторні патології. При цьому біль у вусі у дитини проявляється досить болісно, а знімати її треба акуратно. Дітям підходять далеко не всі анальгетики, а дозування потрібно підбирати дуже точно.

У людей середнього та похилого віку оталгія зустрічається рідше. При цьому в більшості випадків вона спричинена незапальними процесами. Причиною можуть стати травми вуха, стоматологічні чи неврологічні патології. Зняти біль у вусі у дорослого досить просто, у цьому допоможе будь-який анальгетик. Однак краще не пити болезаспокійливі, а звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину.

Чим небезпечна оталгія

Сам собою больовий синдром завдає безліч мук. Але, крім цього, важливо знати його причину – адже хвороби, що викликають оталгію, можуть спровокувати серйозні ускладнення. Наприклад, при патологіях зовнішнього, середнього або внутрішнього відділів вуха може розвинутися приглухуватість. І якщо запустити проблему, то слух не вдасться відновити.

Особливості лікування оталгії

Якщо у вас або у вашого близького гострий біль у вусі, перша допомога – це накласти холодний компрес, спробувати поворухнути щелепами та прийняти анальгетик. Але це дасть тимчасове полегшення, тому важливо звернутися до ЛОР при першій нагоді. Він проведе діагностику та з’ясує, з чим пов’язана оталгія, як лікувати патологію та як зняти біль.

Кваліфіковану допомогу ви зможете отримати у Беттертон. Тут працюють досвідчені отоларингологи, які уважно збирають анамнез та проводять ретельну діагностику. Для пацієнтів, яких турбує оталгія, лікування підбирається з огляду на причину. При запальних патологіях це медикаментозна терапія. Також ми можемо призначити лікувальні процедури: продування слухових труб, пневмомасаж барабанних перетинок і т.д.

У деяких випадках необхідна консультація в іншого фахівця. Наприклад, якщо у пацієнта невротична оталгія лікування проводить невропатолог. Більш детальну інформацію можна дізнатись на прийомі у нашого лікаря. Запишіться, щоб позбутися болю у вухах!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *