Пульсація у вусі

диагностика слуха в беттертон

Пульсація у вусі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Іноді людину може турбувати почуття пульсації у вусі. Цей симптом неприємний і лякаючий, до того ж він може бути сигналом різних захворювань. Тому якщо у вусі відчувається пульсація крові, потрібно звернутися до лікаря та розібратися в її причинах. Тільки фахівець знає, як зняти цей симптом і вилікувати основне захворювання, яке його викликає.

  Як визначити пульсацію у вусі

  Коли вуха починають пульсувати, це неможливо ні з чим переплутати. Людина відчуває тиск у слухових каналах, який то посилюється, то спадає. Іноді до цього може додаватися шум у вухах. Нерідко пульсація виникає на тлі зниження слуху – це одна з ознак розвитку приглухуватості.

  Види пульсації у вусі

  Пульсація у вусі може проявлятися постійно або періодично. Також її класифікують за локалізацією – вона буває одно- і двосторонньою.

  Одностороння

  Виявляється пульсація в лівому вусі (або правому), при цьому друге вухо не турбує. Такі симптоми часто зустрічаються при вушних хворобах – отитах та інших. Крім пульсу у вухах, людина може відчувати їх закладення, біль і зниження слуху.

  Двостороння

  Пульс відчувається одночасно в двох вухах. Як правило, це ознака системних захворювань, що вимагають комплексного лікування. Поряд із пульсацією в цьому випадку часто виявляються мігрені, запаморочення, потемніння в очах.

  Причини виникнення

  Коли у людини з’являється пульсація у вусі, причини можуть бути пов’язані із запальними процесами, а також системними захворюваннями.

  Запалення

  Найпоширенішою причиною цього симптому є середній секреторний отит. Це запалення середнього вуха, при якому всередині нього накопичується слиз. Він застоюється і не може вийти через слухову трубу, через що починає тиснути, і виникає відчуття пульсації у вусі. Як правило, воно одностороннє – проявляється пульсація в правому вусі або лівому. Найчастіше вона турбує людину ночами.

  При діагнозі отит пульсація у вусі є не єдиним симптомом. У людини знижується слух на хворому вусі, може відчуватись закладеність, дискомфорт і біль. Також у гострій фазі захворювання підвищується тілесна температура.

  Порушення слуху

  Коли у людини розвивається нейросенсорна приглухуватість, вона може відчувати пульсацію і шум у вухах. Це відбувається при порушеннях кровообігу внутрішнього вуха, в результаті чого гинуть волоскові клітини, що відповідають за розпізнавання звуків і перетворення їх у нервові імпульси.

  Системні захворювання

  Коли у вухах чути пульсацію крові – це ознака підвищеного артеріального тиску. Це може бути симптомом системних хвороб фізіологічного характеру:

  • Патологій серцево-судинної системи – гіпертонії, судинного атеросклерозу, порушень кровообігу головного мозку, звуження сонної артерії або яремної вени;
  • Доброякісних і злоякісних пухлин у мозку, шиї, вухах;
  • Шийного остеохондрозу та інших проблем опорно-рухового апарату;
  • У цьому випадку симптоматика дещо відрізняється – у людини з’являється відчуття пульсації в голові, у вухах чується шум, може боліти і крутитися голова. Температури та інших ознак загальної інтоксикації при цьому зазвичай немає.

  Які можуть бути наслідки

  Відчувати пульсація у вухах досить болісно, ​​до того ж шкідливо. Хвороби, які провокують цей симптом, прогресують, викликаючи серйозні ускладнення. При отиті запальний процес може перейти на скроневу кістку, лицевий нерв або мозкову оболонку, які знаходяться зовсім поруч із вухом. При системних хворобах відсутність лікування погано впливає на роботу всього організму та якість життя.

  Якщо ж пульсування викликано порушеннями слуху, то потрібно якомога швидше почати реабілітацію. В іншому випадку приглухуватість буде прогресувати і може дійти до повної глухоти. Тому не відкладайте візит до ЛОР-лікаря – зверніться за допомогою при перших же симптомах.

  Як усунути пульсацію

  Тим, кого турбує пульсація у вусі, потрібно звернутися до лікаря. Самостійно позбутися від цього симптому неможливо, оскільки ви не знаєте, з чим він пов’язаний. З’ясувати це можна тільки шляхом диференціального обстеження.

  Щоб зрозуміти, чим викликана пульсація в вусі, лікар призначає:

  • Отоскопію – дозволяє визначити запалення та сірчані пробки у вусі;
  • Рентген судин головного мозку – показує, чи не пов’язаний симптом із судинними проблемами;
  • КТ і МРТ – допомагає знайти точну причину проблеми;
  • Тональну аудіометрію – оцінює стан слухової системи, діагностує приглухуватість та її ступінь.

  Коли у пацієнта пульсація у вусі, лікування підбирається залежно від її причини. Якщо це отит, то лікар призначає медикаменти для зняття запалення, усунення патологічних бактерій та з антисептичною дією. Поряд із цим призначаються лікувальні процедури, щоб прибрати слиз, ексудат або гній із вух. Для прискорення ефекту від лікування застосовується фізіотерапія.

  При пульсуванні, пов’язаному з порушеннями слуху, підбираються препарати, щоб зупинити прогрес приглухуватості. Для реабілітації слуху пацієнта підбирають слухові апарати. Вони допомагають почути ті звуки, які пацієнт не сприймає через хворобу. Також при носінні цих приладів слухова система отримує необхідне навантаження. Тому з часом пульсація, шум у вухах та інші неприємні симптоми сходять нанівець.

  У разі, якщо симптом пов’язаний із системними хворобами, він може зникнути після їх лікування. При гіпертонії і атеросклерозі призначаються препарати, які зміцнюють судини, а також фізіотерапевтичні процедури. При шийному остеохондрозі показані лікувальна фізкультура та масаж. А якщо проблему викликали пухлинні новоутворення, їх видаляють.

  Якщо вас турбує пульсація у вусі, лікування в нашому ЛОР-центрі допоможе від неї позбутися. Ми застосовуємо новітні методи діагностики, що дозволяють точно визначити причину цього неприємного симптому. Наші лікарі успішно лікують усі види отиту, при яких зазвичай пульсує у вусі. А при порушеннях слуху вони підбирають слухові апарати, які роблять життя пацієнта яскравіше та повніше.

  Щоб не відчувати неприємні пульсації, потрібно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, займатися спортом. Це підвищить стійкість до стресів, поліпшить роботу серця і зміцнить судини. Також рекомендується берегтися від вушних хвороб – не сидіти на протязі, щоб не переохолоджувати вуха, правильно їх чистити і вчасно лікувати ЛОР-хвороби. Якщо ж ви виявили у себе цей симптом – запишіться на прийом у наш ЛОР-центр. Тут вам завжди допоможуть!

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *