Мізофонія та дратівливість звуків

Импедансометрия подростком

Мізофонія та дратівливість звуків

Вас дратують вибіркові звуки? Ця проблема називається мізофонією і призводить до серйозних наслідків. Дізнайтеся, як її розпізнати та вилікувати!

Навігація по сторінці:

Мізофонія – це негативне ставлення і навіть відраза до звуків . Ця патологія є неврологічним розладом та медичною проблемою. Найчастіше мізофонія буває селективною – тобто, ненависть до звуків вибіркова. Люди з цим захворюванням страждають на підвищену звукову чутливість, яка пов’язана з певними звуками.

Якщо вас дратують звуки – потрібно звернутися до лікаря. Він з’ясує причини та підкаже, як позбутися цієї неприємної проблеми. У центрі “Беттертон” можна отримати кваліфіковану допомогу в лікуванні патологій слуху.

Що викликає мізофонію

Якщо вас дратують гучні звуки, причини можуть бути пов’язані з:

 • негативний досвід – деякі звуки можуть асоціюватися з перенесеним стресом, травмою, потрясінням;
 • порушеннями слуху – коли чутливість на деяких частотах знижена, сприйняття звуків спотворюється, і деякі з них можуть дратувати;
 • патологіями центральної нервової системи – у деяких людей порушено роботу центрів кори головного мозку, які відповідають за зв’язок сенсорних відчуттів з емоціями.

Важливо вчасно звернутися за допомогою, щоб зрозуміти, чи є мізофонія реальною проблемою , пов’язаною з порушеннями функцій організму, чи психологічною реакцією на стрес.

Як розпізнати мізофонію

Ця патологія є формою нетерпимості до вибіркових звуків. Наприклад, людину дратують звуки жування, цокання, шелестіння, клацання, свисту, шуму води, голосу і т.д. При цьому звуки можуть бути голосними або тихими, в даному випадку це не особливо важливо. Людина сприймає їх вкрай емоційно, відчуває страх, паніку, злість і часто негативно реагує – може поводитися агресивно та дратівливо. Також у деяких випадках можливі мимовільні фізіологічні реакції – нервовий кашель, напади ядухи, нудоти, тремор кінцівок тощо.

Діагностика

Щоб з’ясувати причину проблеми лікар проводить комплексне обстеження. До нього входить тональна аудіометрія, отоакустична емісія та інші методи дослідження слуху. Якщо проблем з боку слухової системи не виявлено, пацієнту рекомендують пройти КТ та МРТ мозку, щоб унеможливити порушення роботи центральної нервової системи. Якщо обстеження не показало жодних патологій – швидше за все, мізофонія є суто психологічною формою нетерпимості звуків.

Як позбутися мізофонії

При діагнозі мізофонія, лікування залежить від причини проблеми. Якщо вона пов’язана з порушеннями слуху, то в центрі «Беттертон» вам з радістю допоможуть. Ми займаємося комплексною діагностикою та реабілітацією слуху, тому якщо з’ясується, що ваше порушення сприйняття звуків пов’язане з приглухуватістю, ми підберемо і налаштуємо вам слухові апарати.

Пацієнтам, які мають нетерпимість до звуків пов’язані з порушеннями роботи мозкових центрів, рекомендується звернутися до невропатолога. А якщо під час діагностики з’ясується, що у людини психогенна мізофонія – як лікувати ? І тут рекомендується пройти курс психотерапії.

До чого може призвести хвороба?

Жити з болючим сприйняттям звуків некомфортно. Людина відчуває постійну напругу, стає дратівливою, швидко втомлюється. Згодом це може спровокувати депресію та інші ментальні розлади. Якщо ж проблема пов’язана з патологіями слуху, то згодом прогресуватиме. Тому важливо вчасно звернутися до лікаря.

Конхотомія носових раковин фото

Профілактика

Щоб знизити ризики розвитку мізофонії, лікарі рекомендують вчасно лікувати вушні патології, уникати стресів, вести здоровий спосіб життя та регулярно проходити діагностику слуху. якщо ви зіткнулися з цією проблемою, зверніться до центру «Беттертон» – тут вам допоможуть!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *