Гнійні виділення з носу

консультація дитячоголор лікаря у Києві

Гнійні виділення з носу

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  При запальних ЛОР-захворюваннях в людини можуть з’явитися гнійні виділення з носу. Це вірна ознака того, що хвороба перейшла в небезпечну стадію, й потрібно негайно лікуватися. Адже процес гниття може призвести до пошкодження важливих органів та структур, і навіть до смерті.

   

  Симптоми та види

  Для початкових стадій запальних процесів характерна поява рідких рясних виділень з носу. Але хвороба прогресує, і поступово кількість виділеного слизу зменшується. Йому на зміну приходять більш щільні та густі виділення з носу. Зазвичай вони мають смердючий запах. Це відбувається через те, що лейкоцити гинуть, виконавши свою функцію. Ще одна вірна ознака гнійного процесу – виділення з носу жовтого кольору, або білого чи зеленого.

  Причини гнійних виділень з носу

  Зазвичай гнійні виділення – продукти розпаду патогенної бактеріальної флори. Вони часто супроводжують запальні ЛОР-захворювання, що розвиваються при приєднанні інфекції. Найчастіше це відбувається при різних видах синуситу, зокрема, при фронтиті. Також поява слизово-гнійних виділень може бути викликана іншими причинами.

  Фронтит

  Найчастіше виділення з носу з запахом гною вказують на фронтит. Це запалення, що вражає лобові придаткові пазухи. Захворювання супроводжується закладеністю в носі, нежиттю, головними болями та високою температурою. Крім фронтиту, гнійні виділення можуть давати й інші види синуситу – гайморит, сфеноїдит.

  Інші причини

  • Поліпи в носі – закупорюють носові ходи, заважаючи нормальному відтоку слизу. Через це може розвинутися гнійний процес.
  • Кіста у синусі – стінки новоутворення можуть запалюватися, виділяючи гній.
  • Респіраторні хвороби сусідніх органів дихальної системи – фолікулярна ангіна, гнійний фарингіт, дифтерія.
  • Травми носу – пошкоджені тканини запалюються, провокуючи гнійний процес.

  Що робити, якщо з’явилися гнійні виділення?

  Якщо вас турбують гнійні смердючі виділення з носу, єдине правильне рішення – піти до лікаря. Він проведе діагностику та встановить причину проблеми. Для цього проводиться риноскопія й береться мазок з носу на мікрофлору. Це дозволяє оцінити стан придаткових пазух та зрозуміти, яким збудником викликано запалення.

  Виділення з носу

  Специфіка того, як проявляються гнійні виділення, залежить від віку та загального стану пацієнта.

  У новонароджених

  Гнійні соплі в дитини грудного віку являють величезний ризик. Дитячий ніс ще не сформований до кінця, й найменше запалення може викликати серйозні відхилення у формуванні. Тому помітивши цей симптом у малюка, негайно покажіть його лікареві.

  У вагітних

  Майбутній мамі не можна ігнорувати гнійні виділення з носу. Вони свідчать про запальний процес, який може зашкодити плоду. Треба якомога швидше звернутися до лікаря й потім акуратно дотримуватися його рекомендацій.

  В дітей

  Помітивши гнійні виділення з носу в дитини, запишіть її до педіатра або дитячого ЛОРа. Не варто намагатися вилікувати цей симптом самостійно – багато ліків від гнійних запалень дітям протипоказані. Лікар підбере правильні препарати та їх дозування.

  В дорослих

  Дорослій людині найпростіше позбутися гнійних соплів. В неї немає обмежень в плані вибору ліків, її організм краще чинить опір хвороби. Але це не означає, що можна впоратися без лікаря. У медичній практиці бувають складні випадки, коли гнійний процес лікують місяцями. Тому краще не затягувати та звернутися по допомогу відразу ж, як тільки з’явилися гнійні соплі.

  ЛОР консультация горла фотоЛікування гнійних виділень

  Отже, ви виявили гнійні виділення – як лікувати? На це питання відповість тільки кваліфікований лікар. Зазвичай при фронтиті пацієнтові призначають:

  • Антибактеріальні препарати – щоб вбити патогенну мікрофлору
  • Промивання носу різними антисептичними розчинами – дозволяє прибрати скупчення гною з носових пазух та ходів
  • Краплі та спреї для носу, що знімають набряк
  • Фізіотерапевтичні процедури – допомагають прибрати зайвий слиз та гній, прискорюють відновлення тканин

  Якщо стоїть завдання прибрати гнійні соплі в дитини, лікування проводиться максимально акуратно – з ретельним підбором ліків та щадними процедурами.

  Особливості лікування у “Беттертон”

  У нашому центрі допомагають пацієнтам, що скаржаться на виділення з носу та інші симптоми ЛОР-захворювань. Досвідчені отоларингологи поставлять точний діагноз та підберуть схему лікування індивідуально.

  Ми лікуємо навіть складні випадки – коли є нарости у носі, патологічні зміни в тканинах. Для цього в нас застосовується процедура кріотерапії, в ході якої змінені ділянки заморожуються рідким азотом. Це дозволяє повністю прибрати гнійний процес без ризику рецидивів.

  Можливі ускладнення

  Хвороби, що викликають гнійні соплі, призводять до тяжких наслідків. Не вилікуваний вчасно запальний процес посилюється й поширюється на сусідні відділи – кісткову тканину, нервові закінчення, мозкову оболонку. У запущених випадках це може закінчитися смертю хворого.

  Профілактика

  Щоб не страждати від виділень з носу, захищайте дихальні шляхи від інфекції та вчасно лікуйте запальні процеси ЛОР-органів. Також допоможуть здоровий спосіб життя, спорт і загартовування.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *