Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Пневмомасаж барабанної перетинки

Дата: Оновлено: Коментарі: 0

Ларингіт

Барабанна перетинка – це тонка мембрана між зовнішнім і середнім вухом. При проходженні повітря вона створює коливання, які потім передаються до внутрішнього вуха. Також ця перегородка захищає барабанну порожнину від попадання сторонніх предметів. При деяких вушних хворобах рухливість барабанної перетинки може знизитися. У цьому випадку лікарі призначають пневмомасаж.

Навігація по сторінці:

 

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

Що таке пневмомасаж?

Пневматичний масаж барабанної перетинки – це процедура, в ході якої у вухо подають потоки високого і низького тиску. Завдяки цьому створюється штучне збудження барабанної перетинки – під дією коливань, що виходять від масажного апарату, вона починає активніше рухатися.

Відчуття при масажі перетинки

Масаж барабанної перетинки – це не просто безболісно, ​​але навіть приємно. Зазвичай він подобається пацієнтам будь-якого віку.

У дітей

Пневмомасаж барабанної перетинки дитині доставляє захоплюючі відчуття. Після сеансу діти часто зізнаються, що відчували себе супергероями, що побували в космосі. Тому не варто боятися робити малюкові цю процедуру – можна піднести її, як цікаву гру.

У дорослих

Дорослі пацієнти зізнаються, що пневмомасаж барабанної перетинки добре їх розслабляє. Деякі навіть засинають під час сеансу. Це відмінний спосіб зняти стрес і зайву напругу!

Показання до пневмомасажу барабанної перетинки

Процедуру рекомендують при хронічних вушних хворобах, що супроводжуються порушенням рухливості барабанної перетинки. Масаж перетинки вуха потрібен пацієнтам, які:

 • Часто хворіють отитом і тубоотитом, а також мають ускладнення після запальних процесів у вусі
 • Страждають приглухуватістю
 • Мають спайки і рубці в середньому вусі
 • Перенесли операцію на вусі

Процедура допомагає відновити еластичність перегородки, покращує її кровообіг. Також вона стимулює слухові кісточки, не даючи їм закостеніти. Її призначають в рамках комплексного лікування вушних хвороб, щоб поліпшити його ефект.

Запальні захворювання середнього вуха

Коли людина часто хворіє отитом або тубоотитом, у вухах присутній хронічний запальний процес. Через це барабанна перетинка може загноїтися, перфоруватися і потім зростися з спайками або рубцями. Її рухливість в результаті втрачається, слух падає. Також через запалення в середньому вусі накопичується серозна рідина, прибрати яку допоможе пневмомассаж.

Проблеми внутрішнього вуха

Процедура дає позитивний результат при нейросенсорній приглухуватості, допомагаючи зупинити її прогресування. Також її часто призначають для лікування хвороби Меньєра – патології внутрішнього вуха, при якій збільшується кількість рідини і тиск всередині лабіринту равлика. Пневмомасаж допомагає знизити неприємну симптоматику захворювання – запаморочення, відчуття закладеності і шум у вухах.

врачи беттертонПротипоказання

 • Гостра фаза отиту, що супроводжується гнійними скупченнями
 • Перфорація барабанної перетинки
 • Баротравма
 • Гіпертонія і серцево-судинна недостатність
 • Тромбофлебіт

Яким буває пневмомасаж

Пневмомасаж вушний проводиться за допомогою спеціальних приладів, які можуть відрізнятися за своїм впливом. Розрізняють такі види:

 • Механічний – спеціальний насос подає в вухо повітряний потік, нагнітає його і розріджує, стимулюючи рух барабанної перетинки.
 • Інфразвуковий – в слуховий прохід подаються звукові хвилі, які нормалізують тиск і допомагають зняти запалення.
 • Компресійний – тиск подається за допомогою компресора, який може регулювати частоту і амплітуду імпульсів. Завдяки цьому поліпшується кровообіг барабанної перетинки.

Алгоритм проведення

Пневмомасаж барабанної перетинки виконує кваліфікований ЛОР-лікар. Вона займає 5-10 хвилин і проходить за таким сценарієм:

 • Пацієнту у вухо вставляють гнучку трубку, з’єднану з механічним або автоматичним приладом
 • Лікар подає повітря вручну (за допомогою механічної рукоятки) або вносить в апарат потрібну програму
 • По завершенню сеансу трубки виймаються з вух

 

Уже після першого впливу пацієнт відзначає, що зникло неприємне відчуття закладеності, слух покращився. Для повного відновлення функціональності перетинки потрібен курс процедур, тривалість якого визначає лікуючий лікар.

Переваги пневмомасажа барабанної перетинки в «Беттертон»

Якщо вам потрібен ефективний пневмомасаж (Київ), зверніться в наш ЛОР-центр. Тут він проводиться на сучасному обладнанні, що дозволяє задавати правильну амплітуду імпульсів і частоту їх зміни. Досвідчені отоларингологи підбирають індивідуальну схему масажу для кожного пацієнта.

Можливі ускладнення після масажу

Процедура проходить без ускладнень. Єдиний виняток – якщо її провести пацієнту, у якого є протипоказання. Але цього не станеться, якщо ви в надійних руках досвідченого лікаря, який уважно вивчить анамнез, перш ніж призначити пневмомасаж.

Хочете дізнатися, у скільки обійдеться пневмомасаж? Ціна вказана в прайсі на нашому сайті. Також ви можете уточнити наявність послуги та її вартість в найближчому до вас відділенні, зв’язавшись з нашими консультантами!

Записатись на прийом до лікаря:

Пневмомасаж барабанної перетинки
5
Середня оцінка «5» Проголосували 1
Пневмомасаж барабанної перетинки
5

Ассоль Владимировна Палферова

Ассоль Владимировна Палферова

Палферова А.В. специализируется на аппаратной и компьютерной диагностике слуха, коррекции различных по степени тяжести нарушений слуха, терапии грибковых и воспалительных процессов в ушах, носу и придаточных пазухах, хронических и острых болезней горла.
Ассоль Владимировна Палферова

Останні публікації від Ассоль Владимировна Палферова

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *