Навіщо робити перевірку слуху, якщо я і так чую?

Навіщо робити перевірку слуху, якщо я і так чую?

Лікарі постійно говорять про необхідність профілактичної діагностики, навіть якщо пацієнта нічого не турбує. Але у людей це часто викликає подив. Вони кажуть: «Навіщо робити діагностику слуху, якщо я і так чую?» Але секрет в тому, що втрата слуху – підступна хвороба, її не завжди можна помітити самому. А ось лікар зможе визначити це безпомилково.

Навігація по сторінці:

Як визначити, що я втрачаю слух?

У багатьох слух падає поступово, і мозок до цього швидко адаптується. В результаті людина навіть не підозрює, що у неї є проблема. Її не насторожують тривожні дзвіночки: часта потреба перепитати, відчуття, що всі говорять нерозбірливо, необхідність збільшувати гучність.

Зазвичай першими це помічають родичі і друзі, рекомендуючи людині пройти обстеження. «Але чому я повинен це робити?» – обурюється він. Як правило, люди з вадами слуху швидше повірять в те, що весь світ став тихіше, ніж в свою туговухість. Їх популярна відмовка: «Навіщо робити тест слуху, якщо я і так чую?»

Відповідь на це питання досить проста – самому визначити розлад слуху неможливо. Це повинен робити фахівець, який грамотно поставить діагноз і призначить заходи компенсації. Як зрозуміти, що вам пора до нього звернутися? Діагностика порушень слуху потрібна тим, хто:

 • Відчуває проблеми з груповим спілкуванням
 • Не може розчути мову з відстані більше 2 метрів
 • Насилу визначає розташування джерел звуку
 • Часто перепитує
 • Зауважує, що останнім часом більшість співрозмовників кажуть невиразно
 • Постійно збільшує гучність телевізора, радіо, комп’ютера і т. д.

Всі ці ознаки вказують на наявність відхилень слуху і необхідність реабілітації. Але тут виникає ще одна проблема – мало хто хоче використовувати коригувальні прилади. «Навіщо мені робити діагностику слуху, коли я не готовий носити слухові апарати?» – досить популярне питання. В середньому проходить 5-7 років між першими ознаками приглухуватості і початком реабілітації. Зрозуміло, це погано відбивається на слуху людини – без необхідного звукового навантаження слухові центри мозку атрофуються, і хвороба прогресує.

Що таке діагностика слуху?

Щоб перевірити слух, сьогодні використовується сучасне обладнання, що дає максимально точні результати. Саме тому діагностика слуху в Києві і інших містах дозволяє поставити достовірний діагноз, виявити ступінь приглухуватості, зрушення порогів чутливості на різних частотах. Для цього використовуються такі методи:

Кваліфіковану допомогу в даному питанні пропонує центр «Беттертон». Нашою спеціалізацією є визначення причини порушень слуху, їх діагностика і медична реабілітація.

Навіщо робити діагностику?

потеря слуха на одно ухо

Коли ми рекомендуємо своїм пацієнтам пройти аудіометричний тест, часто чуємо у відповідь: «Навіщо вам робити діагностику, якщо я і так чую». В реальності ж ви не можете самостійно визначити гостроту свого слуху. Це призводить до тих небезпечних наслідків, коли непомітно прогресує глухота. І чим пізніше зробити діагностику, тим менше шансів зупинити цей процес.

Особливо важлива діагностика слуху у дітей. Адже звуки допомагають їм розвиватися, розуміти світ, формувати мову. З цією метою рекомендується проводити скринінгові тести новонародженим, починаючи з 3 дня життя.

Якщо з дітьми все більш-менш зрозуміло, то літні пацієнти не завжди усвідомлюють, навіщо робити перевірку слуху. Їм здається, що поки вони чують хоч щось, хвилюватися немає про що. Насправді ж стареча туговухість створює ризик розвитку деменції та інших проблем, тому займатися нею потрібно обов’язково.

Як підготуватися до перевірки слуху?

Особливої підготовки не потрібно. Як ЛОР  перевіряє слух? Він спочатку оглядає вухо за допомогою отоскопа. При необхідності промиває канали від сірчаних пробок. Якщо є підозри на туговухість, призначає додаткові апаратні дослідження.

Не допустити глухоти!

Якщо ви хочете зберегти гостроту слуху на довгі роки, у вас не повинно бути питань, навіщо його перевіряти. Регулярний профілактичний огляд допоможе підтримувати слухову систему в нормі і виявляти відхилення на ранніх стадіях. Також корисна буде профілактика слуху: захищати вуха від шумів спеціальними засобами, лікувати інфекційні та хронічні хвороби, вести здоровий спосіб життя.

Якщо ж проблема приглухуватості не оминула вас стороною, фахівці центру «Беттертон» допоможуть впоратися з цим завданням. Тут проводяться високоточні тести і пропонуються якісні слухові апарати з офіційною гарантією від виробника.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *