Способи відновлення слуху

О способах восстановления слуха фото

Способи відновлення слуху

Як саме ми сприймаємо звуки? Слух – дуже важкий процес сприйняття оточуючих звуків, який здійснюється нашим слуховим апаратом – відповідним органом. Останній охоплює дві складові: периферійну та центральну.

Периферична складова – це зовнішнє, середнє й внутрішнє вухо. Перші два здійснюють роботу, яка полягає в звукопроведенні. Внутрішнє вухо здійснює функцію звукосприйняття. Тема даної статті – внутрішнє вухо. А якщо бути точніше – волоскові клітини, найбільш значущий елемент людського слуху.

Ці клітини внутрішнього вуха не можна побачити без спеціального збільшення. Волоски розташовуються в області вушної раковини, яка називається Кортієвим органом. Вони являють собою невеликі сенсорні клітини, які несуть відповідальність за перероблення звукових даних та передачу їх в центр системи – головний мозок.

Людина наділена 200000 волоскових клітин в обох органах слуху. Протягом життєдіяльності вони отримують ушкодження і гинуть внаслідок вікових змін, прийому токсичних препаратів, проведення тривалого часу в шумному середовищі або гучного прослуховування музичних композицій. Найбільшою проблемою є те, що відмирання волоскових клітин тягне за собою незворотну втрату слуху різного ступеня. Згідно з інформацією, наданою американським інститутом здоров’я, в 90% приглухуватість виникає внаслідок пошкодження слухового нерва і волоскових клітин.

Нові винаходи вчених – єдиний шанс повернути слух

Як ні шкода, але клітини, що відмирають не відновлюються, тому у понад 500 мільйонів людей у всьому світі надія одна – нові наукові розробки, які дозволять відновити пошкоджені волоскові клітини.

Основна теорія вчених полягає в тому, що відновити слух, так само як і допомогти в лікуванні деяких безнадійних захворювань, можуть допомогти стовбурові клітини, взяті від зародків, вирощені в пробірці. Тим не менше ймовірність проведення даних експериментів навіть зараз викликає безліч дискусій серед фахівців.

Чи можлива реальна допомога при приглухуватості або втраті слухових функцій?

Дослідники з Британії винайшли спосіб перетворення стовбурових клітин, на зразок волоскових, які можуть бути хірургічно пересаджені в органи слуху.

Стефан Хеллер, вчений Старфордского університету, фахівець в галузі оториноларингології та керівник експериментів, що здійснюються зі стовбуровими клітинами внутрішнього вуха, створив матеріали, зовні і за способом дії аналогічні внутрішнім волосковим клітинам тварин.

Звичайно, надалі фахівцям потрібні будуть волоскові клітини людей для таких досліджень. Але в даний час миші – найбільш підходящий варіант для дослідницької роботи. На основі досліджень можна стверджувати, що волоскові клітини гризунів функціонують так само як і людські.

«Ми виростили в чашці Петрі клітини, схожі на волоскові», – повідомляє Кадзуо Осима, доктор медичних наук, співробітник Старфордского університету. «Це один з найважливіших кроків на шляху до можливостей лікування приглухуватості надалі».

Що це означає для мільйонів пацієнтів на всій планеті? «Наші експерименти дають шанс отримати величезну кількість працездатних волоскових клітин від джерела, що відновлюється», – розповідає Хеллер. «Ми можемо зараз займатися виробництвом цього матеріалу, не знищуючи безліч мишей для одного дослідження. Це дає нам можливість експериментувати з високою ефективністю».

Інші експерименти, що проводились Національним інститутом здоров’я США, доводять, що волоскові клітини, на відміну від гіпотез, висунутих раніше, можуть регенерувати. В ході експерименту, проведеного десять років тому, фахівці у внутрішньому вусі гризуна знищили волоскові клітини, позбавивши його можливості чути. Однак, клітини Беттхера (підтримуючі клітини, що знаходяться в даній області) почали переміщатися до ушкодженої ділянки, утворивши на ньому невеликі осередки волоскових клітин. Слухові функції не вдалося відновити, але віра в успіх була знайдена.

Експериментальна робота продовжилася на морських свинках, почали використовувати генну інженерію. Регенераційні процеси стали швидше.

З усього цього можна зробити висновок: для успішної регенерації слуху слід використовувати і комбінувати різні методи відновлення пошкоджених клітин.

Зрозуміло, ми знаходимося ще дуже далеко від можливості в повній мірі відновити слухові функції, але вже на крок ближче, ніж були кілька днів тому. І ці кроки поступово стають швидше.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *