Хропіння

консультация лор врача в беттертон

Хропіння

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Хропіння – неприємні звуки хрипів, які людина видає уві сні. Воно супроводжується вібрацією голосових зв’язок та інших структур дихальної системи. При цьому сам сплячий нічого не чує, а ось люди навколо нього страждають від гучних звуків. Важливо розуміти, що хропіння – не просто дискомфортний явище, а тривожний сигнал, який вказує на серйозні патології.

  Симптоми та види

  Найяскравіші симптоми – розкотисті хрипи, які видає спляча людина. При цьому рот в неї відкритий, а інтенсивність хропіння може варіюватися. Хропіння буває звичайним та з апное.

  Звичайне

  Людина хропе монотонно, в одному ритмі, видаючи на вдиху звуки приблизно однакової інтенсивності. При цьому спати вона може досить міцно, на відміну від близьких, що оточують.

  З апное

  Синдром апное під час хропіння характеризується періодичними затримками дихання. З боку це виглядає так: людина на короткий період перестає дихати, а потім різко й голосно хрипить і видихає, продовжуючи при цьому спати. Такий різновид хропіння більш небезпечний. Сплячий недоотримує кисню, а в момент різкого вдиху буквально захлинається повітрям. При цьому в головному мозку відбуваються мікро пробудження, тому якість сну сильно знижується.

  Причини хропіння

  Коли в людини часто відбувається хропіння, причини можуть полягати у запальних захворюваннях або патологічних утвореннях у носоглотці.

  Запальні захворювання

  Коли у носоглотці розвивається інфекційне запалення, слизова оболонка та м’які тканини набрякають. Від цього порушується відтік слизу, дихання стає ускладненим. В результаті повітря не може нормально проходити через дихальні шляхи, й людина починає хропіти. Найчастіше це відбувається при таких хворобах:

  • Риніт
  • Синусит
  • Гайморит
  • Фронтит
  • Фарингіт
  • Ангіна

  Зазвичай пацієнт перестає хропіти, як тільки вилікувати хворобу.

  Патологічні утворення

  Нерідко етіологія хропіння пов’язана з тим, що у носоглотці сформувалися різні нарости. Вони заважають нормальному проходженню повітря через ніс, і людина починає хропіти. Це можуть бути:

  • Поліпи носу
  • Кіста придаткових пазух
  • Гіпертрофія слизової оболонки і м’яких тканин
  • Аденоїди в дітей
  • Вікові зміни в літніх людей

  Що робити, якщо ви чи хтось з ваших близьких хропе?

  Якщо вам постійно заважає спати хропіння – як позбутися цього неприємного явища? Багатьом допомагають спеціальні назальні бустери та пристосування, що вставляються у рот. Також відомий ряд способів перестати хропіти, наприклад, дихальна гімнастика. Але далеко не завжди це працює – адже якщо хропіння пов’язане з різними патологіями, потрібно лікувати його причину.

  Хороша новина – хропіння лікується. Для цього потрібно звернутися до ЛОРа, який знайде його причину. Грамотна діагностика включає риноскопию, БАК-посіви носу, а іноді КТ й МРТ для уточнення діагнозу. За її результатами лікар з’ясовує, з чим пов’язана патофізіологія хропіння. За результатами обстеження він призначає правильне лікування.

  Лечение храпа в беттертон фотоЛікування хропіння

  Як вилікувати хропіння? Усе залежить від патології, яка його викликає. Якщо при запальних процесах у пазухах та порожнині носу з’являється хропіння, лікування проводять медикаментозно. Пацієнту призначають антибіотики, протизапальні ліки, спреї місцевої дії та промивання носу.

  Хропіння в дитини, що страждає від зрослих аденоїдів, лікують хірургічним шляхом. Надлишкову лімфоїдну тканину глоткової мигдалини вирізають, після чого нормальне дихання відновлюється, й дитина перестає хропіти. Хірургічне лікування хропіння показано й при атонії м’якого неба, поліпах, пухлинах, гіпертрофії тканин, а також у разі вроджених аномалій.

  Можливі ускладнення

  Сильне хропіння, особливо з апное, може призвести до інфаркту та зупинки серця. Це відбувається через те, що до крові не надходить кисень, дихання збивається, порушується серцевий ритм. В результаті розвиваються серцево-судинні захворювання, що загрожують життю. Якщо вас не влаштовує цей прогноз, краще взятися за лікування, виявивши в себе перші ознаки хропіння.

  Профілактика

  Щоб хропіння вас не мучило, регулярно спостерігайтеся в отоларинголога та вчасно лікуйте хвороби дихальних шляхів. Це дозволить попередити патології, що викликають його.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *