Чому пацієнт не розуміє лікаря?

Чому пацієнт не розуміє лікаря?

Відносини між лікарем і пацієнтом завжди були непростими. З одного боку, лікарі допомагають людям знайти хворобу і впоратися з нею. З іншого – налагодити комунікацію вдається далеко не завжди. Часто вийшовши з кабінету лікаря, пацієнт залишається ще більш збентеженим і розгубленим, ніж до цього. На нього вивалили купу складних медичних термінів, суть яких складно вловити. Звідси цілком логічна реакція – в нашій країні люди часто не люблять лікарів.

Чому так відбувається? Тому що формат спілкування між лікарем і пацієнтом багато в чому залишився старим, а часи змінилися. Сьогодні люди приходять до сприйняття медицини, як сфери послуг. І вимагають ставлення до себе, як до клієнта, який повинен залишитися задоволеним обслуговуванням. Але, на жаль, не завжди його отримують.

Навігація по сторінці:

5 правил комунікації лікаря з пацієнтом, що використовуються в центрі «Беттертон»

У нашому центрі прекрасно розуміють, що часи змінилися, і у пацієнта сьогодні вищі запити до медицини. Тим більше, що з розвитком інтернету людині доступно більше інформації про медичний заклад. Він може почитати відгуки, вивчити сайт, порівняти ціни. Саме тому ми постійно намагаємося робити наш сайт максимально зручним і інформативним для відвідувачів. Крім того співробітники нашого центру розробили систему комунікації з пацієнтами, що складається з 5 основних правил.

Правило 1 – встановлення контакту

Поширена помилка більшості клінік – обрушити на голову пацієнта лавину інформації: перелік пропонованих послуг, фахівці, їх досягнення і нагороди. Їм здається, що чим більше людина буде знати, тим конструктивніше буде діалог. В реальності ж все виходить з точністю та навпаки. Очманівши від купи інформації, пацієнт «закривається», не хоче довіряти лікарю.

У нашому центрі лікарі починають спілкування ненав’язливо і комфортно для людини. Пропонують чашку кави або склянку води, проявляють максимум уваги, вислуховують всі скарги. І коли людина вже досить розслаблена і розташована до подальшого спілкування, допомагають ознайомитися з послугами і фахівцями.

Правило 2 – збір анамнезу та визначення проблеми

На цьому етапі важливо зрозуміти, з якими скаргами клієнт прийшов до лікаря, який фахівець зможе надати йому необхідну допомогу. Більшість лікарів в цьому місці роблять стандартну помилку – починають говорити з пацієнтом зверхньо, ​​обсипаючи медичними термінами. Це бентежить, змушує людину відчути розгубленість, а часом і приниження.

Пацієнт очікує, що його уважно вислухають і зрозуміють. Лікарі нашого центру відразу пропонують клієнту пройти в кабінет, де збирають первинний анамнез, задаючи прості питання на зрозумілій йому мові. Для них важливо, щоб пацієнт зрозумів те, що вони говорять. Крім того багато можна почерпнути перед візитом в клініку – з сайту «Беттертон». Тут представлено багато інформації про типові проблеми, з якими зазвичай до нас звертаються.

Правило 3 – виявлення результату, в якому зацікавлений пацієнт

Найчастіше люди погано інформовані в медицині і не розуміють, що з ними відбувається. Саме тому в нашому центрі фахівці детально розповідають пацієнтам про їх захворювання, відповідають на всі питання. На цій стадії вони намагаються надати людині детальну програму майбутнього лікування або реабілітації.

Це важливо, щоб клієнт мав повне уявлення про те, що його чекає. Також наші лікарі завжди намагаються зіставити пропоновані послуги з фінансовими можливостями пацієнта. Вони пропонують кілька варіантів на вибір, і людина завжди чітко знає, за що платить і що отримує натомість. У деяких випадках «Беттертон» пропонує поетапну оплату, роблячи таким чином послуги доступними для широкого кола клієнтів.

Правило 4 – пропозиція альтернативи

У нашому центрі розуміють, що у людини завжди повинен бути вибір. Якщо підібране лікарем і оптимальне за всіма параметрами лікування його не влаштовує, тут завжди пропонують інший варіант вирішення проблеми. Так, наприклад, тут можна купити слухові апарати на обидва вуха при двосторонньому ураженні слуху, і це буде безпрограшне рішення. Але якщо можливості немає, підбирається одна модель, яка зможе забезпечити достатню компенсацію втрати слуху.

помощь каждому пациенту фотоПравило 5 – підведення підсумків

Для центру «Беттертон» завжди важливий відгук від пацієнтів – ті враження, які вони отримали в ході спілкування з нашими лікарями. На цьому етапі вони з’ясовують, чи задоволена людина наданими послугами, хотіла би щось змінити, внести пропозиції. Також наші лікарі дають письмові рекомендації і підтримують клієнта в реабілітаційний період. Вони завжди на зв’язку і готові надати необхідну допомогу.

Особливу увагу наш центр приділяє калькуляції послуг. Справа в тому, що не існує універсального рішення для всіх пацієнтів, тому і ціна розраховується індивідуально. При цьому вона абсолютно прозора – і людина завжди знає, за що саме заплатила.

Переваги звернення до «Беттертон»

Для нашого центру головним пріоритетом є клієнт – його проблеми, очікування і відчуття в процесі лікування. Тому звертаючись до нас, пацієнти отримують:

 • Ідеально налагоджену комунікацію з лікарем
 • Докладні відповіді на всі питання про своє захворювання або стан
 • Детальну інформацію про способи вирішення проблеми
 • Обраний фахівцем кращий метод лікування або реабілітації плюс кілька альтернативних – на вибір
 • Постійну інформаційну підтримку на всіх етапах

Щоб дізнатися більше, запишіться на прийом в «Беттертон». Тут ви зустрінете доброзичливе ставлення і повне занурення в вашу проблему з боку лікаря. Наші лікарі працюють на результат і завжди прагнуть досягти ідеальної комунікації з пацієнтами!

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *