Як захистити ваші слухові апарати від вологи

Як захистити ваші слухові апарати від вологи

Волога шкодить вашому слухового апарату і може вивести його з ладу. Але вихід є – існує чимало засобів для осушення. Дізнайтеся, чим небезпечна волога для слухових рішень, як її прибрати і які моделі мають максимальний захист від води. Допоможемо вибрати вологостійкий слуховий апарат!

АВТОР: Омельченко Ксенія

Хочете, щоб ваш слуховий апарат працював без перебоїв? Тоді треба подбати про захист від вологи. Сучасні слухові рішення – цифрові прилади, «начинені» тонкою електронікою. Коли всередину потрапляє вода, виникає корозія, і це призводить до поломки.

Виробники слухових рішень роками працюють над тим, щоб підвищити їх водонепроникність. Для цього вони використовують гумові прокладки, нанопокриття, що захищають пристрій від потрапляння невеликої кількості вологи. І все ж, поки не вдалося зробити слухові апарати невразливі перед водою. Тому важливим завданням користувача залишається стежити, щоб вироби залишалися сухими. Розбираємо, що зробити, щоб всередину не потрапила вода, і слуховий апарат не постраждав.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Звідки в слухових апаратах волога

Нещодавно комерційна компанія Redux, що випускає осушувачі для слухових рішень, провела дослідження. Воно показало, що у 98% слухових апаратів є волога всередині. Вона проникає в корпус з різних причин:

 • З поту – слуховий апарат тісно контактує зі шкірою, яка виділяє вологу при нагріванні. Виділення поту посилюється, коли людина хворіє, приймає деякі ліки, займається спортом.
 • З повітря – вогкість у приміщенні або на вулиці призводить до того, що вода проникає в слуховий апарат у вигляді пари.
 • При перепаді температур – коли прилад замерзає, а потім нагрівається, всередині утворюється конденсат. Тут працює той же принцип, що і з окулярами – вони пітніють, коли ви заходите в приміщення з холоду.
 • При контакті з водою – коли людина потрапила під дощ, забула зняти апарат, вирушаючи в басейн, або слуховий апарат впав у воду.

Дані дослідження базуються на обсязі води, яку витягли з 750 слухових апаратів за допомогою осушувальної системи Redux.

За якими ознаками можна розпізнати пошкодження від води

Впливу вологи схильні усі форм-фактори слухових рішень. Внутрішньовушні і внутрішньоканальні моделі при щоденному використанні накопичують піт, який утворюється між порожниною середнього вуха і чутливим приймачем. У апаратів із ресивером у каналі (RIC) динамік розташований глибоко в слуховому проході, в оточенні тепла і вологи. Частинки води проникають у нього і переносяться по тонкому проводу в процесор. У традиційних завушних моделях слабким місцем є Звукопровідна трубка між корпусом і вкладкою. У ній накопичується конденсат, який може проникнути всередину корпусу.

Головна шкода води полягає в тому, що вона викликає корозію електронних деталей. Розпізнати вологу всередині приладу можна за такими ознаками:

 • Тріск і шум – через воду, яка потрапляє в ресивер, можуть виникнути перешкоди.
 • Коливання гучності і звукові спотворення – перериваються ланцюжки з’єднання між електронними деталями, через це звуковий сигнал виходить нерівномірно.
 • Перебої – слуховий апарат самостійно вимикається, потім вмикається. Це відбувається, коли внутрішні контакти пошкоджені і скоро вийдуть з ладу.

Навіть маленька крапелька води, потрапивши всередину корпусу, здатна повністю заблокувати надходження звуку в ваші вуха. Іноді цю проблему можна вирішити простим продуванням за допомогою груші. Але прибрати всю воду таким способом не вийде. Своєчасне розпізнавання проблеми та звернення до фахівців допоможе врятувати слуховий апарат від поломки.

Чи можна носити слухові апарати під дощем

Якщо коротко – то не можна. Коли ви носите слухові апарати при вологій погоді, вода проникає в корпус. Якщо ви потрапили під легкий дрібний дощ і пробули під ним недовго – швидше за все, нічого страшного не трапиться. Але коли ви довго ходите під зливою без парасольки – ризики підвищуються. Уникайте таких ситуацій – в дощову погоду слухові апарати краще вимкнути і зняти. Також для захисту можна використовувати капюшон, капелюх із широкими полями, парасольку, довге волосся.

Що робити, якщо намокання все ж сталося? Якомога швидше висушити слуховий апарат. Але ні в якому разі не користуйтеся феном та іншими обігріваючими приладами. Так ви тільки нашкодите приладу. Краще видалити вологу іншим способом – про це розповімо нижче.

У яких слухових апаратів найвища водонепроникність

За останні 10 років виробники слухових рішень встановили новий стандарт водонепроникності. Вони виготовляють корпусу на 3D-принтерах, завдяки чому вдається розмістити всередині десятки крихітних деталей. Усі вони тісно поєднані між собою, завдяки чому забезпечується безперебійна робота і додатковий захист мікрофона слухових апаратів від потрапляння вологи.

Крім цього виробники використовують сучасні матеріали і нанотехнології. На корпус наносять тонкий шар полімерного покриття, яке відштовхує частинки води. Воно в тисячу разів тонше за людську волосину, але працює безвідмовно.

Завдяки сучасним технологіям, сучасні слухові рішення надійно захищені від вологого повітря і поту. Найбільший ступінь вологозахисту у дорогих моделей преміум рівня. Але варто пам’ятати, що абсолютної водонепроникності не існує. Тому якщо слуховий апарат потрапив у воду – нанопокриття його не захистить.

Що потрібно знати про ступені захисту IP

Вирішивши купити прилад для корекції слуху, зверніть увагу на показник IP. Їм виробники позначають ступінь захисту слухового апарату від вологи і пилу. Чим він вищий, тим надійніше захищена внутрішня електроніка від агресивних зовнішніх впливів.

Слухові апарати з високим рівнем IP потрібні людям, які:

 • живуть у вологому кліматі;
 • багато пітніють;
 • працюють на відкритому повітрі або в приміщенні з високим рівнем випарів.

Навіть якщо ви підберете прилад з максимальним рівнем IP, це не дасть 100%-вого захисту від вологи. По-перше, його оцінку проводять у лабораторних умовах на ідеально чистій воді. Дощ і піт завдадуть слуховому апарату більше шкоди. По-друге, рейтинг IP не сертифікований, тому його можна назвати умовним. І все ж, чим він вищий, тим краще допоможе попередити намокання.

Як правильно вибирати показник IP. Він завжди двозначний: перша цифра – це стійкість до твердих частинок, друга – захист від вологи. В таблиці наведені значення цих показників:

Ступінь захисту IP Захист
1 Прямі краплі воды
2 Краплі води під кутом 15°
3 Розпорошувальна вода
4 Проливаюча вода
5 Водяні струмені
6 Потужні водяні струмені
6K Сильний водяний струмінь під високим тиском
7 Занурення у воду на глибину до 1 метра
8 Занурення у воду на глибину більше 1 метра
9K Сильний водяний струмінь з високою температурою

Чому важливо тримати сухими навушники-вкладки

Не тільки слухові рішення страждають від впливу вологи. Вона погано впливає на навушники, які підключаються до смартфону та інших приладів і можуть порушити їх роботу. Це відбувається, коли людина пітніє, займається спортом, потрапляє під дощ.

Щоб вирішити цю проблему, багато сучасних виробників винаходять бездротові навушники-вкладки. Цю технологію активно розвивають Apple, Bose і Amazon. Одним із яскравих прикладів стали AirPods Pro, стійкі до поту і води. На цьому компанія Apple не збирається зупинятися і планує до 2025 року створити 80-мільярдний ринок розумних бездротових мікронавушників.

У чому переваги використання сухих слухових апаратів

Сухий слуховий апарат:

 1. Дає чисте розбірливе звучання. Відсутність вологи – обов’язкова умова для хорошої якості звуку. Навіть маленька крапля води в 0,5 мікролітрів може знизити гучність на 30 дБ і створити перешкоди.
 2. Працює без перебоїв. Вода призводить до серйозних поломок слухових апаратів. За статистикою найбільше повернень і ремонтів припадають на літні місяці – коли погода спекотна і волога. В таких умовах всередину корпусу потрапляє більше вологи, і прилад виходить із ладу.
 3. Довго служить. У середньому людина змінює слухові апарати раз в 3-4 роки. Але цей термін може бути довше, якщо забезпечити правильний догляд і регулярне осушення.

Нещодавно компанія Hearing Tracker провела обстеження, в ході якого з’ясувала, як довго люди використовують слухові рішення.

слухопротезування фото
Джерело: форум слухопротезування

Хороша новина в тому, що термін служби слухових апаратів може бути довше, ніж 3-5 роки. Для цього потрібно забезпечити їм надійний захист від вологи.

Як видалити вологу зі слухового апарату

Слухові рішення рекомендується вимикати на ніч, виймати батарейний відсік і класти в спеціальний контейнер для сушки слухових апаратів. Але лікарі кажуть, що для повного видалення вологи цього недостатньо і треба застосовувати більш складні осушуючі системи. Вони випаровують усю вологу з внутрішніх деталей, вушної вкладки і звукопровідної трубки, забезпечуючи якісне осушення слухових апаратів.

Що робити, якщо в середину корпусу потрапила вода? Є кілька способів, які допоможуть провести видалення вологи.

1 – миска з рисом

Це найдоступніша і стара технологія осушення, якій уже понад 8000 років. Рис дійсно витягає вологу з електронних приладів, але для слухових апаратів його використовувати не рекомендується. По-перше, його ефективність не була науково доведена. По-друге, від рису слуховий апарат може засмітитися дрібними частинками пилу і крохмалю, які здатні нашкодити не менше вологи.

2 – набори для осушення

В аптеках продаються банки з щільними кришками, які заповнені дрібними гранулами. Це спеціальні таблетки для сушки слухових апаратів, зроблені з вологопоглинаючої речовини. Такі гранули також можна побачити у взуттєвих коробках. Щоб прибрати вологу зі слухового апарату, потрібно помістити його в банку з гранулами на ніч. Самі таблетки раз на місяць рекомендується прожарювати в духовці – щоб прибрати воду. Більш детальна інструкція зазвичай вказана на упаковці.

Вологопоглинаючі гранули Mini Dri-Aid від Hal Hen фото
Вологопоглинаючі гранули Mini Dri-Aid від Hal Hen

3 – теплові та вентиляторні системи

Спеціальний прилад для видалення вологи впливає на слухові апарати нагрітим повітрям. Деякі моделі також випромінюють ультрафіолет, що дозволяє додатково видалити бактерії – це відмінна профілактика вушного свербіння і отитів. Тепловентиляторні системи підходять для людей, які живуть у вологому кліматі. Вони працюють за тим самим принципом, що і сушарки для одягу. Разом з ними в комплекті йдуть вологопоглинаючі брикети, які потрібно міняти кожні 2 місяці.

Сушка електронна для слухового апарату DryClean UV

Сушка електронна для слухового апарату DryClean UV

4 – вакуумні камери

Компанія Redux розробила прогресивну технологію сушки слухових апаратів. Вакуумна камера знижує точку кипіння вологи і контролює рівень вологості, зменшуючи його практично до нуля. Це дозволяє сушити слухові рішення швидко і ефективно – достатньо всього 12 хвилин, щоб прибрати всю вологу.

Крім осушення, вакуумна система використовує ультразвук для очищення від пилу, солі, воску і продуктів корозії. При тестуванні Redux 76% слухових апаратів працювали краще після вакуумної сушки – навіть ті, які до цього вважалися зламаними.

Вакуумна камера Redux фото
Вакуумна камера Redux

Підведемо підсумки

Будь-які слухові апарати вразливі перед вологою – навіть найдорожчі. Спеціальні осушувачі і правильний догляд слухових апаратів допоможуть захистити їх від поломки, забезпечити стабільність роботи і продовжити термін служби.

Які моделі водонепроникних слухових апаратів лікарі рекомендують у 2020 році

Абсолютно водонепроникних слухових апаратів не існує. Але є моделі, які захищені від вологи, наскільки це можливо. Ми підібрали для вас кілька слухових рішень з оцінкою IP68. Цифра 6 означає стійкість до впливу пилу та інших дрібних частинок. 8 – захист від впливу вологи при зануренні під воду на глибину 1 метра і більше. Крім високого значення IP, ці моделі відрізняються технологічністю, функціональністю і комфортом використання.

Рейтинг водонепроникності слухових апаратів

Ми зібрали найпопулярніші моделі слухових рішень, які були випущені з 2018 року. Перевірте, який показник у вашого апарату, і порівняйте з іншими.

Модель РІвень IP Рік випуску
Starkey Livio BTE 13 IP68 2018
Starkey Livio RIC 312 IP58 2018
Starkey Livio RIC R IP58 2019
Bernafon Viron miniRITE IP68 2019
Bernafon Viron miniRITE T IP68 2019
Bernafon Viron miniRITE T R IP68 2019
Kirkland Signature (Costco) 8.0 IP68 2018
Kirkland Signature (Costco) 9.0 IP68 2019
Oticon Opn S BTE PP IP68 2019
Oticon Opn S miniRITE IP68 2019
Oticon Opn S miniRITE-R IP68 2019
Oticon Opn S miniRITE-T IP68 2019
Oticon Siya BTE13 PP IP68 2018
Oticon Siya miniRITE IP68 2018
Oticon Siya miniRITE-T IP68 2018
Oticon Xceed BTE SP IP68 2019
Oticon Xceed BTE UP IP68 2019
Philips HearLink BTE PP IP68 2019
Philips HearLink miniRITE IP68 2019
Philips HearLink miniRITE T IP68 2019
Philips HearLink miniRITE TR IP68 2019
Phonak Audéo Marvel 13T IP68 2018
Phonak Audéo Marvel 312 IP68 2018
Phonak Audéo Marvel 312T IP68 2018
Phonak Audéo Marvel R IP68 2018
Phonak Audéo Marvel RT IP68 2019
Phonak Bolero M M IP68 2019
Phonak Bolero M PR IP68 2019
Phonak Naída B B-R RIC IP68 2018
Phonak Naída B B-SP IP68 2018
Phonak Naída B B-UP IP68 2018
ReSound LiNX Quattro RIE 61 IP58 2018
Signia Motion Nx 13P Nx IP68 2018
Signia Pure Nx 10 Nx IP67 2018
Signia Pure Nx Charge&Go IP68 2018
Signia Styletto IP68 2018
Signia Styletto Connect IP68 2019
Signia Xperience Charge&Go X IP68 2019
Signia Xperience Pure 312 X IP68 2019
Audio Service Stiline BT IP68 2019
Beltone Amaze RIE 63 IP58 2018
Bernafon Viron BTE 105 IP68 2019
Unitron Discover Moxi Fit IP68 2019
Unitron Discover Moxi Jump R IP68 2019
Unitron Tempus Moxi All IP68 2018
Widex EVOKE BTE 13D IP68 2019
Widex EVOKE Fashion IP68 2018
Widex EVOKE Fashion Mini IP68 2018
Widex EVOKE Fusion 2 IP68 2018

Starkey Livio AI / Livio Edge ВТЕ13

Завушний слуховий апарат з IP68. Крім високого рівня вологозахисту, ця модель отримала штучний інтелект, що дозволяє розширити її можливості. Вона відстежує рівень фізичної і розумової активності за рахунок спеціальних біодатчиків. В апарат вбудована індукційна котушка, яка покращує показники чутності в різних умовах.

Signia Charge & Go X

Signia Pure Nx фото
Signia Pure Nx

Прилад для корекції слуху з максимальним рівнем вологозахису. Крім цього у нього є й інші плюси:

 • робота на програмній платформі Xperience;
 • поліпшена розбірливість мови в галасливій обстановці;
 • спрямовані мікрофони з детекторами акустичних хвиль;
 • літій-іонний акумулятор, розрахований на 21 годину безперервної роботи.

 

Phonak Audéo Marvel RT

Phonak Audéo Marvel RT фото
Phonak Audéo Marvel

Сучасний слуховий апарат з бездоганним захистом від вологи. Крім цього має широкий функціонал:

 • підтримує потокову передачу звуку зі смартфонів IOS і Android, а також інших звукових пристроїв;
 • підключається по бездротовому зв’язку через Bluetooth;
 • вловлює сигнали через індукційну петлю в громадських місцях завдяки котушці.

Widex Evoke BTE 13D

Widex Evoke BTE 13D фото
Widex EVOKE

Стійкий до вологи завушний слуховий апарат із безліччю переваг:

 • індукційна котушка;
 • 11 режимів для різних акустичних середовищ;
 • простота адаптації завдяки машинному навчанню;
 • сумісність з iPhone і смартфонами на Android;
 • можливість потокової трансляції звуку.

 

 

Oticon Opn S miniRITE R

Вологостійкий прилад для корекції слуху, з поліпшеними показниками, порівняно з попередньою

Oticon Opn S miniRITE R фото
Oticon Opn S

моделлю:

 • на 15% чіткіше чується мова;
 • на 10% менше напруга при прослуховуванні;
 • на 10% швидше відгук пам’яті.

Цього вдалося домогтися за рахунок сучасного набору мікросхем і вбудованої індукційної котушки.

Підберіть своє слухове рішення

Якщо ви довго перебуваєте у вологому середовищі або задушливому приміщенні, багато пітнієте, активно займаєтеся спортом, треба підібрати слухове рішення з максимальним рівнем IP. Запитайте у свого слухопротезист про доступні для вас варіанти. Вивчіть наш каталог слухових апаратів і зв’яжіться з нашими фахівцями. У «Беттертон» вам готові допомогти чути краще!

Записатися на прийом до лікаря:

[appointment_form]

Поділіться цією публікацією

Коментар (1)

 • Олександра Відповісти

  а якщо слуховий аппарат десь 1 хв побув в воді то його можна врятувати?
  в мене просто друг має таку проблему і в той же час любить дуже купатись)

  28.12.2021 о 20:06
  • betteradmin Відповісти

   Вода та волога – злісні вороги слухових апаратів. Якщо телефон побуде у воді, він не буде коректно працювати, адже це технічний виріб. Корпуси наших апаратів захищені спеціальним покриттям, аде волога, що потрапляє всередину шкодить мікрофону, ресиверу, платі апарату, викликає проявлення іржі та замикання. Тож ні, купайтеся без апаратів, а ще системно користуйтеся спеціальними сушками для них.

   13.01.2022 о 16:09

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *