Чому слухові апарати «живуть своїм життям»?

Чому слухові апарати «живуть своїм життям»?

Слуховий апарат працює неправильно та буквально «живе своїм життям»? Почитайте про основні причини, з яких це відбувається, і дізнайтеся про способи вирішення цієї проблеми.

Сьогодні для корекції слуху використовують слухові апарати нового покоління. Це продвинуті цифрові пристрої, орієнтовані на окремого користувача – вони налаштовуються індивідуально під його потреби. Також багато моделей мають штучний інтелект, завдяки якому вони можуть вирішувати складні завдання. Наприклад, забезпечувати високу якість звуку в галасливому звуковому ландшафті, відстежувати активність користувача і т.д.

Як правило, сучасний слуховий апарат працює без збоїв. У нього висока швидкість обробки інформації, завдяки чому він здатний за лічені секунди привести звуки до потрібних параметрів. Завдяки цьому подібні прилади помітно полегшують слухання, спілкування та й взагалі – життя. Однак іноді з ними можуть виникати проблеми – прилад працює некоректно або навіть живе своїм життям, не піддаючись управлінню. Давайте з’ясуємо чому так відбувається, і що робити!

Принцип роботи апаратів

Щоб зрозуміти, чому пристрої для корекції слуху можуть “барахлити”, потрібно розібратися, як вони працюють. Багато хто досі думає, що ці прилади просто посилюють гучність навколишніх звуків. Але це не  зовсім так. Слухові рішення старого зразка справді працювали за цим принципом. Але сьогодні використовується цифрова технологія, яка дає змогу налаштовувати прилад індивідуально під запити користувача. Тобто, апарати нового покоління посилюють звуки лише на тих частотах, де в їх носія порушено слух. І лише тією мірою, що потрібно. Тобто, основне їхнє завдання – це компенсація порушення слуху.

Також ці пристрої є досить функціональними. Вони оснащені безліччю корисних опцій: приглушення шуму, посилення розбірливості мови, терапія тінітуса і т.д., тому життя з ними стає набагато комфортнішим. Все це стало можливим завдяки новітнім електронним технологіям. Але іноді у роботі цієї тонкої електроніки може статися збій.

Чому апарат «барахлить»?

Ось кілька основних причин, з яких він може «жити своїм життям»: 

 • Прилад не підключений до телефону або неправильно підключений. Слуховий апарат можна підключити до смартфону за допомогою спеціальної мобільної програми. При цьому важливо використовувати ліцензовані програми. Якщо у вас виникли труднощі з підключенням, спробуйте видалити програму, перевстановити її та знову підключитися. Або зверніться до сервісного центру.
 • Налаштування слухового апарата неправильно внесено або збилися. Деякі користувачі купують слухові рішення у сумнівних місцях. У результаті вони намагаються налаштувати слуховий апарат чи звертаються до недостатньо кваліфікованим майстрам. Все це призводить до того, що пристрій працює некоректно і не виконує своїх функцій. Це може призвести до поломки приладу.
 • Батарейка “сіла”. Іноді перешкоди в роботі слухових рішень пов’язані з низьким зарядом акумулятора або батарейки. Така проблема вирішується досить легко – потрібно зарядити пристрій або замінити батарейку.
 • Прилад потребує чищення. Слухові апарати постійно контактують з вушною сіркою, до того ж усередину корпусу може потрапити пил, волога. Тому періодично їм потрібне професійне чищення.
 • Електронні деталі вийшли з ладу. Сучасні прилади для корекції слуху «напхані» тонкою електронікою. Якщо зламана одна запчастина – вся система працює неправильно. На щастя, такі поломки здебільшого піддаються ремонту. 

Чого не можна робити, якщо слуховий апарат працює некоректно

У жодному разі не потрібно розбирати прилад та намагатися відремонтувати його самостійно. Так ви досягнете лише того, що він повністю вийде з ладу, і полагодити його буде неможливо. Така помилка буде вам дорого коштувати – на сучасні слухові апарати ціни досить високі, не всі можуть дозволити собі покупку нового приладу.

Слуховой аппарат решение проблем со слухом фотоЩо робити, коли «барахлить» слуховий апарат?

У домашніх умовах ви можете зробити таке:

 1. Вимкнути та ввімкнути.
 2. Покласти на ніч в сушильний бокс.
 3. Змінити батарейку.

Якщо нічого з цього не допомогло, зверніться до нашого сервісного центру. Тут працюють кваліфіковані спеціалісти, які знають, як налаштувати слуховий апарат та відремонтувати його. Більш точну інформацію можна дізнатися у наших консультантів.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *