Догляд за слуховими апаратами

Уход за слуховыми аппаратами

Догляд за слуховими апаратами

Вміст сторінки

Купуючи слуховий апарат нового покоління, важливо розуміти, що це складний електронний пристрій, що потребує дбайливого ставлення. Слід забезпечити йому правильне зберігання, регулярне чищення, придбати  спеціальні засоби по догляду  за слуховими апаратами. Це допоможе підтримувати прилад в нормі, щоб він міг прослужити довгий термін без нарікань.

Як правильно зберігати слуховий апарат?

Слуховим рішенням варто користуватися лише тоді, коли в ньому дійсно є необхідність. Воно врятує вас на роботі і навчанні, при проведенні переговорів, прогулянках по багатолюдній вулиці, в подорожах і розвагах. Але на час відпочинку і сну його рекомендується вимикати, зсунувши кришку відсіку.

Відключення допоможе зберегти заряд батареї і запобігти передчасному зносу самого приладу. До того ж коли він знятий і не вимкнений, то видає неприємний свист. І навіть якщо користувач не відреагує на звук, це можуть зробити діти або домашні тварини, і тоді збереження слухового апарату опиниться під загрозою.

Для тривалого зберігання передбачені спеціальні герметичні контейнери, в які додатково кладуть вологопоглинаючу капсулу. Перед тим, як укласти туди прилад для корекції слуху, потрібно вимкнути його, витягнути батарейки. Для зберігання вибирається прохолодне і сухе місце, захищене від прямих ультрафіолетових променів, високих температур, електромагнітних хвиль. Також потрібно стежити, щоб туди не було вільного доступу у дітей і домашніх тварин.

Як правильно чистити слуховий апарат?

Недосвідчені користувачі часто цікавляться, як мити слуховий апарат. Насправді ж, його категорично не можна мочити, обробляти миючими засобами, спиртом і іншими агресивними речовинами. Адже одна з головних правил догляду за слуховими рішеннями: стежити, щоб вони завжди були сухими. З цієї ж причини завжди потрібно знімати прилад перед купанням, відвідуванням басейну або сауни.

Друге важливе правило догляду: захист від шкідливих впливів. У зв’язку з цим існує ряд важливих правил:

 • Оберігати пристрій від переохолодження, високих температур, вологості, електромагнітних хвиль
 • Знімати перед проходженням медичних діагностичних процедур – рентгена, флюорографії, КТ, МРТ
 • Перед пранням уважно перевіряти кишені одягу – раптом ви забули там слуховий апарат
 • Не зберігати прилад під сонячними променями, поблизу джерел тепла і електротехніки
 • Не брати слуховий апарат вологими руками
 • Стежити, щоб на прилад не потрапляли струменя різних аерозолів – духів, дезодорантів, лаку для волосся, засоби для прибирання і т д
 • Берегти пристрий від падінь і ударів

З приводу того, як чистити слуховий апарат, є проста рекомендація: стежити за гігієною вух. Адже саме вони є джерелом забруднення для цієї чутливої техніки. Рекомендується часто мити голову, щоб волосяний жир не забруднював прилад. Також слід чистити вуха від сірки і протирати шкіру за раковиною спиртом мінімум раз в тиждень. Чистку самого слухового апарату роблять спеціальними щіточками, утримуючи його над м’якою поверхнею.

Як просушити слуховий апарат, якщо він намок?

Слухове рішення важливо оберігати від вологи, але деколи виникають ситуації, які не залежать від нас: дощ, підвищена вологість повітря і т д. І тут одна з найпопулярніших помилок користувачів – використовувати фен, мікрохвильовку або духовку для сушки. Робити це категорично не можна – так ви провокуєте поломку приладу.

Але як просушити слуховий апарат без плачевних наслідків? Для цього потрібно вимкнути його, дістати батарейки і насухо витерти спеціальною серветкою. Потім покласти в футляр з вологопоглинаючого капсулою на кілька годин. Прилад повинен висохнути природним шляхом, тоді короткого замикання не станеться.

Варто відзначити, що догляд за внутрішньовушним слуховим апаратом складніше, ніж за завушним. Це пов’язано з тим, що прилади, розташовані в вусі, більш схильні до дії сірки і конденсату, що накопичується в вушному проході. Тому їх потрібно частіше чистити і сушити. Для профілактики слід на ніч класти прилад в коробку разом зі спеціальною капсулою, яка витягує з нього вологу.

Як правильно чистити вушні вкладиші?

У комплектацію моделей завушного типу входить індивідуальний вкладиш, який забезпечує передачу звуку і герметизацію вушного проходу. У ньому досить часто накопичується сірка і конденсат, тому користувачеві потрібно знати, як чистити вушні вкладиші:

 • Від’єднати звукопровідну трубку від ріжка на корпусі приладу
 • Промити вкладиш разом з трубкою під струменем води, а потім замочити в мильному розчині
 • Через 10 хвилин дістати і промити під теплою проточною водою
 • Ретельно просушити і витерти тканинною серветкою

Для чищення можна також використовувати розчин-шипучку, який застосовується для догляду за зубними протезами. А ось намагатися видалити забруднення зубочисткою, ватною паличкою та іншими гострими предметами – погана ідея. Це може пошкодити вкладиш і трубку. Для видалення вологи з середини використовують спеціальний повітряний балончик, який продуває конструкцію до повного висихання.

Якщо балончика немає під рукою, можна покласти вкладиш на ніч на суху тканину вихідним отвором вниз – так він висохне природним шляхом. Перед подальшою установкою важливо простежити, щоб у трубці не залишилося крапель вологи. Також важливо стежити за її станом – при пожовтінні і втрати еластичності замовляється нова трубка.

Якщо у вас залишилися питання, як чистити слуховий апарат, відео з докладною інструкцією допоможе розібратися. Також можна звернутися за консультацією в центр слуху «Беттертон». Ми надаємо своїм клієнтам послуги з адаптації до приладу, детально розповідаємо про уход, зберігання та інших нюансах. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше!

Записатись на прийом

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *