Проблеми зі слухом? Як правильно придбати слуховий апарат

Слуховые аппараты starkey центр слуха беттертон Фото

Проблеми зі слухом? Як правильно придбати слуховий апарат

Стикаючись з очевидними фактами зниження слуху, ми завжди знаходимо причини, щоб виправдати свою бездіяльність у вирішенні нагальної проблеми. Сама думка про те, що почалися вікові зміни й необхідно приймати термінові заходи для відновлення слуху, нам не до вподоби. Але замість того, щоб звернути на себе увагу, ми стверджуємо:

 • я погано чую, тому що тихо і невиразно розмовляють мої співрозмовники;
 • все не так критично та не приносить незручності в повсякденному житті;
 • я ще в повному розквіті сил, тому мені незручно носити слухові апарати.

Знайома ситуація?

Швидше за все, так поступаєте не тільки ви, але й ваші знайомі, які молоді та вважають, що слухопротезування – це доля літніх людей. На жаль, те, що з плином часу відбувається у нашому організмі – неминуче, але зовсім не трагічно. І якщо проблема ослаблення слуху виникла у молодому віці – це поправимо. Тому не варто боятися глянути правді в очі, потрібно просто вчасно подбати про себе і своє здоров’я.

Слухові апарати. Чому їх носять далеко не всі

Звичайно, зниження функцій слухової системи у більшості випадків відбувається у людей похилого віку. За офіційними даними, кожна десята людина стикається з подібною проблемою. Причому кожен третій перевищив поріг 65-річного віку. Що найдивніше, питанню відновлення слуху не приділяють належної уваги близько чверті тих, кому потрібна медична допомога. І абсолютно марно.

Проведене опитування показало, що причин для відмови від застосування слухових приладів досить багато. І справа не завжди в їх вартості, оскільки при правильному підході можна підібрати цілком прийнятний по своїй функціональності й вартості варіант. Ціни коливаються від 6 до 90 тисяч гривень. Найчастіше пацієнта лякає, як він буде виглядати зі слуховим апаратом, чи не будуть оточуючі сприймати його як слабку літню людину. З одного боку – це логічно, але хіба тільки люди у віці стикаються зі збоями в роботі організму: втрачають слух, зір або відчувають біль у суглобах?

Звичайно, немає. Якщо ви стали погано бачити, вам підберуть окуляри, які не тільки повернуть чіткість зображення, але й доповнять ваш образу рисами інтелігентності та розуму. Інша ситуація. Проблема з колінним суглобом приносить постійний біль, тому лікар бачить рішення тільки в протезуванні коліна. Хіба вам прийде в голову думка оскаржувати його точку зору та відмовлятися від операції тому, що це старить вас?

Чому тоді щодо слухових апаратів ситуація докорінно інша?

З часом ми все менш схильні до змін

Коли ми молоді, недосвідчені, відкриті для всього нового, непізнаного й цікавого, ми готові до будь-яких змін. Ми впевнені: прикрашати своє життя змінами – це найкраще, що може з нами відбуватися. З роками, під час становлення особистості виробляється свій стиль, формуються власні погляди на різні життєві ситуації. В силу придбаної переконаності та досвіду людина все менш охоче змінює свою думку, відмовляється від звичних речей. Цей факт підтверджують і цільові дослідження.

На думку зрілої людини, погодитися зі змінами – значить ризикнути своїм становищем, статусом, ставленням оточуючих. Неприйняття змін викликано необхідністю освоювати нові технології, а значить напружувати свій мозок, намагаючись осягнути щось нове. Тому багато хто, знайшовши свою нішу, звикнувши до певних обставин, не хочуть щось змінювати, тому зміни, які відбуваються, вважають обтяжливими.

Трохи зусиль для підвищення якості життя

Звикнувши до більш глухих звуків, змирившись з незручностями щодо зниження якості слуху та все ж таки зважившись прислухатися до рекомендацій лікаря, вам доведеться заново звикнути до безлічі різноманітних звуків. Протягом адаптаційного періоду ви:

 • вчитеся чути за допомогою слухових апаратів;
 • звикаєте до їх постійної присутності;
 • знову знайомитеся з гучними й чіткими звуками.

У перший час ви будете відчувати деякий дискомфорт, але проявіть трохи терпіння – зовсім скоро переконаєтеся у поверненні повноцінного слуху. Відтепер ви будете не тільки вільно спілкуватися, але й підвищите власну безпеку. Тепер сигнал автомобіля, який наближається або системи пожежної сигналізації, яка спрацювала, не стануть несподіванкою та дозволять вчасно уникнути неприємностей.

В цілому (і це підтверджує практика) слухові апарати підвищують якість життя. Ви:

 • більш стабільні психологічно;
 • емоційно стійкіші;
 • соціально активніші.

Хороший слух дозволяє вам стати цікавим співрозмовником, займатися улюбленою справою, яка пов’язана з постійним спілкуванням, брати участь у різноманітних заходах, в тому числі й у сімейному колі. Тому можна упевнено стверджувати: слухопротезування – це єдиний спосіб, який дарує нам повноцінність й впевненість у завтрашньому дні.

слуховые аппараты для детей и взрослых фотоВи активні, а значить молоді!

Людина сприймається старою не тоді, коли вона користується слуховим апаратом та негайно реагує на звертання на свою адресу, а саме тоді, коли ви намагаєтеся щось пояснити, голосно повторити, а вона не чує. Це дійсно так. Хороший слух – це можливість завжди бути в тренді сьогоднішнього дня, це відчуття сучасної, активної, комунікабельної, здатної до подолання будь-яких перешкод людини. Зайве тому підтвердження – мудрі слова Чарльза Дарвіна. Відомий вчений стверджував, що в процесі розвитку людства виживали не ті, хто був просто сильним та розумним, а саме ті, хто міг пристосовуватися до ситуації. Врахуйте це також!

Звертайтеся в наш Центр хорошого слуху «Беттертон», записуйтеся на прийом та користуйтеся безкоштовною послугою підбору й настроювання слухового апарату.

Записатись на прийом

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *