Склерома верхніх дихальних шляхів

Склерома верхніх дихальних шляхів

Склерома – це інфекційна патологія, що вражає слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Вона проявляється специфічним запальним процесом, що провокує утворення щільних інфільтратів зі сполучної тканини, які у міру прогресування хвороби перетворюються на грубі рубці, викликаючи деформацію та стеноз ураженої ділянки.

Навігація по сторінці:

 

Через це склерома верхніх дихальних шляхів провокує серйозні ускладнення, що перешкоджають нормальній роботі дихальної системи та всього організму. Тому важливо вчасно звернутися по допомогу до лікарів, адже при лікуванні на ранніх стадіях прогноз доволі сприятливий.

Класифікація патології

За локалізацією це може бути склерома носа, глотки, гортані, при розвитку ускладнень – трахеї та бронхів. У рідкісних випадках також може вражати носові пазухи, структури вуха, кон’юнктиви. За патологічним перебігом склерома буває:

 • продуктивною – у дихальних шляхах активно утворюються інфільтрати та гранульоми;
 • дистрофічною – відбувається атрофія слизових оболонок, вони засихають, утворюючи корочки;
 • змішаною.

Патологія протікає у 3 стадії:

 1. Вузликово-інфільтративну – початковий етап.
 2. Дифузно-інфільтративну – більш активна фаза, на якій вже відбуваються специфічні зміни у структурі слизових оболонок.
 3. Рубцева – регресивна стадія, на якій уражені ділянки тканин стенозують та деформуються.

Причини захворювання

Склерома ЛОР-органів розвивається при ураженні клебсієлою – паличкою Фріша-Волковича, що передається від носія здебільшого контактним шляхом. Найбільш поширеною вона є у західних областях України, це ендемічне захворювання для даної території.

Клінічна картина

Патологія характеризується повільним прогресуючим перебігом та дає такі симптоми:

 • густі слизові виділення з носа;
 • сухість носової порожнини, скупчення в ній корок;
 • ускладнене носове дихання;
 • погіршення або повна втрата нюху;
 • кашель;
 • свербіння у горлі;
 • задишка;
 • зміна голосу;
 • головні болі;
 • слабкість та підвищена втомлюваність.

Патологія спочатку вражає ніс, потім поступово поширюється на горло та гортань. Якщо приєднується вторинна інфекція, може призвести до розвитку синуситу, фарингіту, ларингіту, трахеїту, бронхіту. Також основними її ускладненнями є стеноз дихальних шляхів, емфізема легенів, атрезія хоан, пневмосклероз тощо.

Діагностика та лікування склероми дихальних шляхів у «Беттертон»

Виявити патологію можна за допомогою ендоскопічних обстежень – рино-, фаринго-, ларинго-, трахео- та бронхоскопії. Також в пацієнта беруть бак-посіви на лабораторний аналіз для виявлення збудника та фрагменти інфільтратів на гістологічне дослідження. Якщо вам потрібна точна та достовірна діагностика склероми у Києві, пройти її можна в нашому центрі «Беттертон». Ми проводимо обстеження на сучасному обладнанні, що дозволяє безпомилково встановити діагноз.

Якщо вас цікавить питання, де лікувати склерому верхніх дихальних шляхів – у центрі «Беттертон» завжди готові допомогти. Тут працюють кваліфіковані ЛОР-лікарі з багаторічним досвідом. У своїй роботі вони дотримуються індивідуального підходу та використовують стандарти доказової медицини.

При діагнозі склерома лікування у нашому центрі може проводитись медикаментозно, або за допомогою інструментальних процедур. У першому випадку пацієнту призначають антибіотики, промивання та полоскання, краплі для пом’якшення корок. У другому – проводять видалення інфільтратів сучасними методами. Зокрема, для цього використовують процедуру кріотерапії, що дозволяє прибрати патологічні ділянки за допомогою рідкого азоту – без ризику рецидивів.

Профілактика

Щоб вберегтися від ураження, уникайте контакту з носіями інфекції, вчасно лікуйте патології дихальних шляхів та регулярно проходьте профілактичні обстеження у ЛОРа. Якщо ж ви захворіли – запишіться на консультацію до центру «Беттертон» – тут вам допоможуть!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *