лечение лор заболиваний

Озноб

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Озноб – це фізіологічна реакція організму на переохолодження, переляк, інтоксикацію та інші подразники. Вона проявляється спазмом кровоносних судин, які знаходяться на поверхні шкіри. В людини відбувається скорочення м’язів, виникає відчуття холоду. Нерідко озноб виникає при запальних ЛОР-захворюваннях – як реакція на інфекцію.

  Симптоми та види

  Під час лихоманки людині стає холодно, виникає тремтіння кінцівок. Шкіра покривається дрібними мурашками. За проявами розрізняють озноб з температурою та без неї.

  З температурою

  Під час інфекційних захворювань тілесна температура може сильно коливатися. Коли градусник на позначці 37° С, людину зазвичай не морозить, скоріше навпаки, вона відчуває жар. Проявляється озноб при температурі від 38° С й вище, а також в ті моменти, коли температура різко змінюється. При цьому хворий відчуває слабкість, нездужання, ломоту в тілі. Також можуть проявлятися місцеві симптоми – нежить, кашель, закладеність в носі.

  Коли температура підвищується до 39-39,5 градусів, людину починає сильно трясти, можуть виникати судоми. Це небезпечний стан, при якому потрібно викликати швидку допомогу.

  Без температури

  Озноб без температури є реакцією на холод та нервове перенапруження. При цьому супутніх симптомів не проявляється – людину просто морозить. Також нерідко виявляється озноб без температури в жінок під час менструацій – у перші дні вони втрачають багато крові, страждають від болю, що тягне внизу живота.

  Причини ознобу

  Коли в людини озноб, причини можуть полягати у запальних захворюваннях або переохолодженні.

  Запальні захворювання

  Найпоширеніша причина, що викликає озноб – це інфекція. Віруси та бактерії виділяють токсичні речовини, які потрапляють до крові та впливають на лейкоцити. Через це підвищується температура, й починаються скорочення поверхневих шкірних судин.

  Серед ЛОР-захворювань сильний озноб найчастіше викликає гайморит. Це запалення придаткових верхньощелепних пазух носу можна розпізнати за такими характерними симптомами:

  • Ускладнене дихання
  • Нежить
  • Виділення з носу слизу
  • Підвищення температури
  • Головний біль

  Крім цього морозити може при ангіні, отиті, ларингіті та інших ЛОР-хворобах.

  Інші причини

  Коли в людини проявляється озноб без температури, причини наступні:

  • Переохолодження – кровоносні судини під дією холоду звужуються, сповільнюючи кровообіг. В результаті м’язи починають скорочуватися, виділяючи тепло.
  • Переляк, стрес, емоційне перенапруження – у кров різко викидається адреналін, що викликає спазми і тремтіння.
  • Гормональні розлади – патології  щитовидної залози, клімакс, цукровий діабет. Найчастіше проявляється гормональний озноб вночі – коли падає рівень глюкози в крові.
  • Стрибки артеріального тиску – тонус судин знижується, й виникають спазми.
  • Алергічні реакції – до організму потрапляє алерген, викликаючи набряк, тремтіння, свербіж.

  Що робити, якщо у вас озноб?

  Якщо у вас легкий озноб без температури, вдягніться тепліше, випийте гарячого чаю. При лихоманці, викликаному інфекційними процесами, також допомагає гаряче питво та постільний режим. Можна спробувати збити температуру жарознижувальними засобами, але не варто цим захоплюватися. Найкраще звернутися до лікаря – він підбере правильні препарати для зняття ознобу.

  Озноб

  Коли людину морозить, це проявляється по-різному – усе залежить від віку та стану організму.

  В дітей

  Озноб у дитини пов’язаний зазвичай з інфекційними хворобами. Потрібно поміряти їй температуру – якщо вона є, то варто з’ясувати причину. Якщо жару немає, можливо, дитині холодно. Також часто морозить немовлят, коли вони потіють через сильне укутування.

  У вагітних

  Озноб при вагітності може бути результатом гормональної перебудови організму. Якщо він з’являється занадто часто й турбує, потрібно сказати про це лікарю. Також він може бути симптомом запальних захворювань, здатних нашкодити малюкові. Тому не потрібно ігнорувати це явище.

  В дорослих

  Дорослу людину може морозити при переохолодженні або стресі, а також з інших причин. Нерідко цей симптом вказує на сильне підвищення температури – від 38 градусів та вище. Якщо це так, потрібно звернутися до лікаря.

  Лікування ознобу

  Щоб позбутися ознобу, потрібно усунути його причину. Для цього варто звернутися до лікаря, який проведе ретельне обстеження. Наприклад, при підозрі на гайморит пацієнту роблять риноскопію, яка допомагає виявити запальний процес. Небезпечним сигналом є сильний озноб – трясе все тіло, а температура піднімається вище 39° С. У цьому випадку потрібно негайно викликати швидку.

  Особливості лікування у “Беттертон”

  У нашому ЛОР-центрі вам допоможуть усунути причини ознобу, пов’язані із запальними хворобами ЛОР-органів. Наприклад, при гаймориті наші лікарі призначають промивання за методом «зозуля», медикаментозну терапію та інші лікувальні процедури. Це дозволяє очистити пазухи носу від патологічного вмісту, вбити патогенне середовище та зняти запалення. Для кожного пацієнта ми підбираємо індивідуальну схему терапії.центр слуха беттертон

  Можливі ускладнення

  При лихоманці організм піддається підвищеному навантаженню. Тому слід намагатися зняти цей симптом, щоб не порушилася робота важливих органів та систем. До того ж небезпеку становлять хвороби, що викликають озноб. Наприклад, при гаймориті є ризик інфікування кісткової тканини, лицьових нервів, мозкової оболонки.

  Профілактика

  Щоб не страждати від ознобу, дотримуйтесь цих простих порад:

  • Займайтеся спортом та загартовуйте організм
  • Відмовтеся від шкідливих звичок
  • Вчасно лікуйте ЛОР-хвороби
  • Оберігайте себе від стресів та емоційного перенапруження
  • Регулярно приходите до лікаря на профілактичні огляди

  Якщо вас все-таки морозить – звертайтеся до нашого ЛОР-центру. Ми допоможемо знайти причину та оперативно її вилікуємо!

  Записатись на прийом

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *