Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Як правильно лікувати гайморит

Нежить – це невіддільний симптом будь-якої застуди, він часто не сприймається чимось серйозним, що вимагає особливого лікування. Більшість з нас пару раз закапують ніс Нафтизином, чи взагалі пускає все на самоплив. Але це серйозна помилка, адже запущений або недолікований риніт здатний спровокувати таке захворювання носових пазух, як гайморит.

Крім застуд, він може виникнути через хворі зуби, або на тлі перебігу грипу. Його причиною стають шкідливі мікроорганізми: віруси, хламідії, мікоплазми, які потрапляють в носові шляхи та стають причиною запального процесу.

Серед основних причин виникнення запалення варто відзначити такі:

 • пошкодження слизової оболонки пазух;
 • проникнення в канали патогенних вірусів та бактерій;
 • не зовсім вилікуваний риніт, застуда, грип;
 • тривале перебування на протязі, холоді чи в кімнаті з надмірно сухим повітрям;
 • знижений імунітет або алергічні реакції;
 • поліпи, структурні аномальні утворення, травми носа та горла;
 • пухлини, туберкульоз, променева хвороба та інші патологічні стани.

Ще однією частою причиною захворювання є надмірне використання назальних крапель. З-за них затримується велика кількість секрету, що призводить до запалення.

Головні ознаки захворювання

Як і більшість інших запальних захворювань, гайморит може протікати в гострій або хронічній формі. Для гострого типу властиві такі симптоми:

 • закладеність та виділення слизового характеру;
 • розпираючий біль в голові, що віддає в лоб, щоки, зуби, корінь носа і скроневу частину черепа. При зміні положення голови хворобливі відчуття посилюються;
 • поява набряку в ділянці повік та губ;
 • виникнення інтоксикації, вона проявляється у вигляді поганого сну, відсутність апетиту, млявості, підйому температури;
 • гірше чи зовсім не відчуваються запахи;
 • утруднене дихання в одній з ніздрів, це є головним симптомом хвороби, адже для простудного риніту характерна закладеність обох носових проходів.

Кожній людині потрібно запам’ятати: якщо застуда не проходить за тиждень, з носа витікає слиз з гноєм, а на п’яту добу виникає гіпертермія, то слід негайно звернутися до лікаря. Адже якщо кваліфікована терапія не буде надана вчасно, то гайморит може придбати хронічну форму, симптомами якої є:

 • загальна слабкість, постійне відчуття нездужання;
 • періодично з’являється нежить без видимих причин;
 • не проходять головні болі;
 • незначне підвищення температури тіла, що тримається в межах 37 градусів.

Про хронічну форму може говорити кашель під час сну, який спровокований протіканням гною і слизу по горлу.

Лікуємо кращими способами!

Терапія запального процесу призначається в залежності від його стадії, причин, які послужили поштовхом для його розвитку. Проте, незалежно від цього, основними завданнями лікування є зняття набряку слизового покриву проходів, відновлення відтоку і виведення гнійних утворень. З цією метою використовуються:

 • Назальні препарати в краплях та спреях: Нафтизин, Називін, Фармазолин. Вони дозволяють прибрати набряки на носових структурах, а також очистити проходи від слизу. Однак потрібно пам’ятати: будь-які краплі можна використовувати не більше ніж тиждень – їх подальше застосування здатне спричинити атрофію слизової оболонки, що приводить до виникнення вазомоторного риніту типу.
 • Антибіотики, що є важливою частиною терапії. Найчастіше призначаються препарати останніх поколінь: Зофра, Аугментин, Биопарокс, Азитроміцин, цефалоспорини.
 • Фізіотерапевтичні методи: промивання носових пазух за методикою Проетцу, яку називають «зозулею».

При необхідності можуть призначатися болезаспокійливі, жарознижувальні, протизапальні та інші препарати.

В чому особливості методу Проетца?

Промивання «зозуля» відноситься до способів терапії без проколювання, завдяки чому він менш травматичний. У ході процедури пацієнту промиваються проходи за допомогою спеціальних лікарських препаратів, під час чого йому необхідно постійно говорити «ку-ку». Це потрібно для того, щоб розчин не стікав в гортань. Завдяки використанню сучасних препаратів з високими лікувальними властивостями «зозуля» робить лікування ще більш ефективним.

«Зозулю» також можна охарактеризувати як апаратну методику лікування, яка застосовується в комплексі з такими ліками, як Назонекс, Нафтизин, Санорин. Їх використання в кілька разів збільшує ефективність процедури, бо дозволяє проникнути в більш глибокі частини носа. Якщо ж дані ліки не використовувати, то «зозуля» буде менш ефективною і більш неприємною для пацієнта.

Для усунення гаймориту за допомогою промивань також рекомендуються антисептичні розчини Фурациліну, Мірамістину, Цефтриакснобу. Але потрібно бути готовим до того, що вони можуть викликати печіння й чхання. Спосіб Проетца прописується для терапії ринітів різної етіології, поліпах, тонзилітах, інфекціях, аденоїдах.

Наш центр проводить ефективне лікування гаймориту за допомогою сучасних методик й препаратів. Наші фахівці, в основному, застосовують способи терапії без проколів, які дозволяють очистити всі гайморові пазухи від застояного гнійного слизу.

Ціни на послуги:

НАЙМЕНУВАННЯ ПОСЛУГИ ЦІНА грн
Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів) 150
Промивання пазухи носа по Проетцу (“кукушка”) 220
Призначення індивідуального курсу лікування на тривалий період від 300
Туалет порожнини носа (одна сторона) 200
Відео-ендоскопічний огляд носа 200
Loading...
Як правильно лікувати гайморит
Оцініть статтю