Відчуття клубка у горлі

осмтор лов врача

Відчуття клубка у горлі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Ком у горлі – неприємне відчуття, ніби в горлі є щось зайве та здавлює. Він заважає нормально ковтати й вільно дихати. Але окрім дискомфорту, відчуття клубка у горлі несе й небезпеку. Воно може свідчити про серйозне захворювання, що вимагає професійного лікування.

  Симптоми кома у горлі

  Коли у горлі ком, в людини виникають відчуття, ніби щось заважає, здавлює. Поряд з цим можуть проявлятися супутні симптоми.

  Відчуття, що заважає

  Почуття кома у горлі проявляється тиском в області глотки або шиї. Людина відчуває, ніби там є сторонній предмет, хоча насправді його немає. При цьому стає складніше дихати – у запущених випадках навіть відбувається задуха. При ковтанні теж виникають проблеми. З одного боку, заважає клубок у горлі, увесь час хочеться ковтнути. З іншого – ковтати стає важко, при цьому виникає дискомфорт.

  Супутні симптоми

  Поряд зі стисканням, можуть проявлятися:

  • Пирхота у горлі, сухість та печіння
  • Спрага
  • Осиплість або хрипота голосу
  • Біль у горлі
  • Відрижка
  • М’язові спазми в області шиї

  Різке схуднення, слабкість, запаморочення – небезпечний симптом, який вказує на онкологічні процеси

  Причини появи кома у горлі

  Отже, ви відчуваєте клубок у горлі – що це значить? Це відчуття може бути тимчасовим, пов’язаним із запальними процесами у носоглотці й горлі. Найчастіше якщо в людини з’являється клубок у горлі, причина полягає в ларингіті та інших ЛОР-захворюваннях. Він зникає, як тільки сходить запалення. Якщо ж ком у горлі не проходить, це говорить про серйозну патологію, яка вимагає комплексної діагностики і довгого лікування.

  Ларингіт та інші запальні процеси

  Запалення гортані та голосових зв’язок часто протікає з цим симптомом. Це відбувається через набряк тканин, в результаті якого просвіт дихальних шляхів звужується. Поряд із цим ларингіт викликає зміну голосу й кашель. Також клубок у горлі може бути пов’язаний з ангіною, фарингітом та постназальном синдромом (стікання слизу по задній стінці).

  Інші причини

  Коли в людини з’являється клубок у горлі, причини можуть бути різноманітні:

  • Патології щитоподібної залози – у тканинах утворюються вузли, які тиснуть на дихальні шляхи й стравохід.
  • Шийний остеохондроз – через зміщення хребців стискаються нерви й судини, що призводить до м’язових спазмів.
  • Роздратування стравоходу при кислотному рефлюксі – шлунковий сік викидається нагору, викликаючи печію та відчуття клубка у горлі.
  • Пухлина гортані, трахеї та інших структур – зростання новоутворення викликає здавлювання горла, що заважає відчуття.
  • Неврологічні патології – неврити, постінсультні стани, міастенії. Невралгія є частою причиною, вона викликає м’язові спазми та стискання у горлі.

  Коли з’являється клубок у горлі, психологічні причини не можна ігнорувати. Людям у стресових ситуаціях буває складно дихати, в них виникає тиск у горлі. Також це відчуття може бути викликане нездоровим способом життя: коли людина багато курить, зловживає алкоголем, мало рухається, захоплюється кислою й гострою їжею.

  Відчуття клубка у горлі – діагностика

  Провокуюча клубок у горлі причина визначається шляхом ендоскопічного обстеження. До горла вводять гнучкий зонд із вбудованою камерою, що дозволяє оглянути тканини. Таким чином визначають запалення глотки, гортані, різні пухлини верхніх дихальних шляхів. Також для уточнення діагнозу можуть бути призначені КТ та МРТ, УЗД щитовидної залози, рентген шийних хребців, гастроскопія шлунку.
  ком в горле,лечение и обследование

  Що робити при відчутті клубка у горлі?

  Вас мучить клубок у горлі – що робити? Єдина вірна відповідь на це питання – консультація лікаря. Він проведе діагностику та з’ясує, з чим пов’язаний клубок у горлі, як позбутися його. Головне – не зволікати час та не займатися самодіяльністю – так ви лише нашкодите собі.

  Як лікувати клубок у горлі?

  Коли пацієнт скаржиться на клубок у горлі, лікування підбирають з урахуванням його причини. Наприклад, якщо цей симптом пов’язаний із ларингітом, отоларинголог призначає антибіотики, полоскання, інгаляції, фізіотерапію. Ці заходи допомагають зняти запалення та прибрати неприємний клубок.

  Особливості лікування у “Беттертон”

  Якщо в вас клубок у горлі, лікування в нашому центрі допоможе його позбутися. Ми використовуємо для обстеження сучасне обладнання, що дозволяє точно поставити діагноз. Якщо проблема пов’язана з ЛОР-патологіями, наші лікарі підбирають індивідуальну схему терапії. В інших випадках ми рекомендуємо звернутися до профільних фахівців – ендокринологів, онкологів, гастроентерологів.

  Можливі ускладнення

  Хвороби, що викликають клубок у горлі, призводять до серйозних наслідків. При ларингіті є ризик інфікування нижніх дихальних шляхів (трахеї, бронхів, легенів). Рефлюкс може призвести до виразкової хвороби, патології щитовидної залози – з важким ендокринним розладом. А якщо симптом викликаний раковою пухлиною – людина може померти.

  Профілактика

  Лікування кома у горлі може проходити складно й довго, тому краще не допускати його появи. Для цього потрібно відмовитися від шкідливих звичок, правильно харчуватися, частіше бувати на свіжому повітрі, не перевантажувати голос та берегтися інфекцій.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *