Больові відчуття у горлі

консультация детського лор-врача

Больові відчуття у горлі

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Біль у горлі – популярний симптом ЛОР-захворювань та інших патологічних процесів. Він з’являється, коли у горлі або гортані розвивається запалення, що викликає набряклість та роздратування тканин. В результаті горло болить – постійно або в результаті яких-небудь дій (ковтання, розмови).

  Чим небезпечний біль у горлі

  Крім того, що біль у горлі спричиняє багато дискомфорту, він може призвести до серйозних наслідків. Тривалий запальний процес провокує гіпертрофію тканин глотки й гортані. Також запалення може дійти до нижніх дихальних шляхів – бронхів, плеври, легень.

  Симптоми та види

  Хворе горло може давати різну симптоматику. Больовий синдром проявляється у всіх по-різному – з одного і двох боків, постійно та періодично, з температурою й без.

  Одно- та двосторонній

  Досить часто людина відчуває біль в горлі з одного боку. Це відбувається, коли запалюється тільки одна мигдалина, голосова зв’язка та інші структури глотки або гортані. Якщо запальний процес не локалізований, а дифузний, то болить усе горло.

  Характер болю

  Горло може боліти постійно, або в результаті яких-небудь дій. Найчастіше в пацієнтів різко проявляється біль у горлі при ковтанні, розмові, сміху, кашлі. Як правило, в ці моменти болить сильніше, а в решту часу – притуплено.

  За силою прояву буває тупий та гострий біль в горлі. У першому випадку людина відчуває болючі відчуття, цей симптом неприємний, але не критичний. У другому випадку проявляється сильний біль у горлі, як ніби його стиснули й колють ножем. При цьому розмовляти майже неможливо, а ковтання стає неймовірно болісним.

  Наявність температури

  У більшості випадків одночасно проявляються біль у горлі та температура. Це характерна ознака вірусних інфекцій, що викликають ЛОР-захворювання. В інших випадках больовий синдром може проявлятися без підвищення тілесної температури.

  Причини болю в горлі

  Якщо виникає біль у горлі, причини найчастіше пов’язані з гострим запаленням глотки або гортані. Це симптом викликаний інфекційним зараженням та є характерною ознакою ЛОР-захворювань. Також зустрічаються й інші причини больового синдрому.консультация лор врача фото

  Інфекційні захворювання

  • ГРВІ – інфекційне ураження горла, при якому проявляється больовий синдром в сукупності з кашлем, осиплістю, нежиттю, температурою.
  • Тонзиліт – запалення піднебінних мигдалин, при якому в них накопичується патологічне середовище, іноді гній. Самі мигдалини набрякають, їх тканина сильно дратується, й виникає сильний біль в горлі. Це захворювання також називається ангіна.
  • Фарингіт – хвороба, при якій запалюється слизова оболонка глотки. Уражається переважно її лімфоїдна тканина, спостерігається почервоніння тканин, іноді з’являється білий наліт та гній. Больовий синдром, пов’язаний з фарингітом, має колючий характер, при цьому людина відчуває сухість та лоскотання у горлі.
  • Ларингіт – запалення гортані й голосових зв’язок, при якому крім болю відчувається ускладнене дихання, змінюється або пропадає голос.

  Провокувати больовий синдром можуть й інші інфекції – він часто виявляється при дифтерії, кору, скарлатині.

  Інші причини

  • Пухлинні й поліпозні новоутворення у горлі, зокрема злоякісні
  • Механічні травми шиї
  • Хвороби нервової системи, що викликають м’язові спазми
  • Сторонні тіла в горлі
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту – у цьому випадку біль рефлюксний та викликаний тим, що до горла потрапляє шлунковий сік та дратує тканини

  Що робити, якщо болить горло?

  Якщо ви відчуваєте, як болить горло, можуть допомогти гаряче питво та полоскання содою. Але не варто ними захоплюватися, адже при деяких хворобах це не працює. Тому краще рішення – звернутися до лікаря. Він з’ясує причину симптому й підкаже, як прибрати біль в горлі.

  Чого не варто робити при болю в горлі

  • Їсти гострі, солоні, кислі та дуже тверді продукти – вони посилюють роздратування тканин
  • Призначати собі антибіотики та спреї для горла
  • Гріти горло компресами – це може активізувати запальний процес
  • Курити та вживати алкоголь

  Больові відчуття у горлі

  Прояви болю в горлі в різному віці і стані має свої особливості.

  В дітей

  Біль у горлі в дитини проявляється найчастіше гостро та болісно. Не можна втрачати часу, оскільки запалення швидко переходить на сусідні органи та структури, може сильно нашкодити.

  У вагітних

  Біль у горлі у вагітних – тривожна ознака, при цьому лікувати їх потрібно акуратно, оскільки не всі ліки безпечні для майбутніх мам.

  В дорослих

  Дорослим людям найпростіше впоратися з болем у горлі, оскільки немає обмеження в плані лікарських препаратів. При цьому в них досить часто зустрічається тупий біль, що має хронічний характер. Він з’являється через недоліковані ЛОР-захворювання, що викликали зміни в тканинах.

  Особливості лікування в “Беттертон”

  Якщо ви відчуваєте біль у горлі, лікування можна отримати у нашому ЛОР-центрі. Досвідчені лікарі проведуть ендоскопічне обстеження, оглянуть тканини глотки та гортані, з’ясують причину больового синдрому. Вони добре знають, як зняти біль у горлі при різних ЛОР-хворобах, та підбирають терапію індивідуально, з урахуванням особливостей пацієнта.

  Можливі ускладнення

  Біль у горлі не тільки заважає нормально жити, але й викликає серйозні зміни в організмі:

  • Гіпертрофію або атрофію тканин глотки й гортані
  • Втрату функціональності піднебінних мигдалин
  • Бронхіти, трахеїти та інші запалення нижніх дихальних шляхів

  Профілактика

  Коли людину мучить біль у горлі при ковтанні, лікування може бути складним та довгим. Краще не допустити цього неприємного симптому. Для цього потрібно виключити з життя все, що знижує імунітет: куріння, алкоголь, переохолодження, шкідливі продукти. Замість цього рекомендується займатися спортом, загартовуватися, збалансувати свій раціон та захищатися від інфекції в період спалахів.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *