5 фактів, які потрібно знати про вушну сірку

5 фактів, які потрібно знати про вушну сірку

Про те, що наші вуха виділяють сірку, знають усі. Але для більшості це просто якась в’язка рідина, яку треба прибирати з вух. Багато хто навіть не здогадується, наскільки важлива вушна сірка для здоров’я наших вух. Тому ми вирішили розповісти, яку роль вона відіграє у вашому організмі!

Навігація по сторінці: 

 1. Вушна сірка – це нормально
 2. Вухо очищується від сірки саме
 3. Сірчані пробки зустрічаються рідше, ніж вам здається
 4. Забудьте про ватні палички для чищення вух
 5. Втрату слуху легко сплутати із сірчаною пробкою

 

Вушна сірка – це нормально

Як часто, видаляючи її з вух, ви думали: «фу, гидота»? Адже насправді її наявність – ознака здоров’я. Більш того, це необхідна умова, щоб наші вуха працювали нормально. Сірка – це секрет, які виділяють апокринові потові та сальні (сірчані) залози. Вони знаходяться у слухових каналах. Цей секрет грає роль мастила, захищає від травм, інфекцій. Без нього слухові проходи будуть сухими, сверблячими, сприйнятливими до подряпин і порізів.

Вухо очищується від сірки саме

У людському слуховому проході розташовані так звані «мігруючі клітини» шкіри. Вони постійно утворюються біля барабанної перетинки. У результаті нові клітини поступово виштовхують старі назовні – вони виходять із слухового каналу, забираючи із собою сірку та бруд. Це природний механізм самоочищення, «вбудований» у наші вуха.

Сірчані пробки зустрічаються рідше, ніж вам здається

Коли у вухах накопичується дуже багато сірки, може утворитися пробка, що закупорює слуховий канал. Але це не означає, що потрібно постійно вичищати сірку з вух. Проблема пробок у рази менша, ніж здається. Вона зустрічається лише у кількох випадках: 

Якщо ви не входите в жодну з цих категорій, то хвилюватися немає про що. Швидше за все, ваші вуха в порядку.

Забудьте про ватні палички для чищення вух

Можливо, це прозвучить дивно, але вам не потрібно чистити вуха ватними паличками. Понад те, це шкідливо. Вони видаляють сірку, прибираючи зі слухових каналів захисний шар. У результаті шкіра там пересихає, стає сприйнятливою до інфекцій. Також ви проштовхуєте сірку глибоко всередину. Все це порушує природний процес секреції – вуха починають посилено виділяти сірку, і може утворитися пробка. І, нарешті, ви можете випадково травмувати барабанну перетинку, якщо вставите паличку надто глибоко.

І що тепер робити, як чистити вуха, запитаєте ви? Найкращий варіант – це просто протирати вушну раковину та гирло сухого каналу вологим ватним диском. Якщо вуха заклало – зверніться до лікаря, він проведе промивання.

Постковидный синдром и слух фотоВтрату слуху легко сплутати із сірчаною пробкою

Коли людина починає чути гірше, вона побоюється, що це приглухуватість. А насправді причиною може бути банальний сірчаний затор, який забив його слухові проходи. Бувають і обернені ситуації – людина думає, що їй заклало вуха, намагається їх прочистити, а справа зовсім не в цьому. І єдине правильне рішення у подібних ситуаціях – одразу ж звернутися до лікаря. Він визначить причину зниження слуху та знайде вирішення вашої проблеми.

Залишились питання? Зв’яжіться з нами по телефону або заповніть форму зворотнього зв’язку. Наш центр допомагає позбутися сірчаних пробок, а також займається реабілітацією слуху на всіх етапах.

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *