Носіння слухового апарату покращує когнітивне здоров’я

купить слуховой аппарат

Носіння слухового апарату покращує когнітивне здоров’я

Раніше ми неодноразово писали про те, що якщо не лікувати і не компенсувати втрату слуху, то ризик деменції та інших когнітивних порушень збільшується на 50%. Про це сьогодні все частіше говорять, тема стає актуальною у медичному світі. Чому приглухуватість підвищує ризики деменції, і чи можна цього уникнути? Зараз розкажемо!

Причини когнітивних порушень при приглухуватості

Давно доведено, що порушення слуху погано впливає на наш мозок. Тут відіграє роль кілька факторів: 

 • соціальна ізоляція через неможливість повноцінно спілкуватися;
 • зниження слухового та когнітивного навантаження, що викликає атрофію слухових центрів мозку;
 • невпевненість у собі та пригнічений стан через поганий слух;
 • шум у вухах (тинітус), що викликає постійну перенапругу нервової системи. 

На фоні всіх цих процесів у пацієнтів нерідко розвиваються когнітивні розлади, особливо у похилому віці. Але є й хороша новина – всі ці ризики можна суттєво знизити за допомогою корекції слуху.

Чим допоможуть слухові апарати – результати досліджень

Нещодавні медичні дослідження підтверджують користь носіння слухових апаратів. Наприклад, ще 2019 року авторитетний науковий журнал The American Geriatrics Society опублікував статтю групи вчених. протягом 8 років вони проводили дослідження, в якому брали участь 114 862 дорослих у віці 66 років і старше з діагнозом приглухуватість. У результаті вдалося з’ясувати, що серед пацієнтів, які почали носити слухові апарати протягом 3 років після встановлення діагнозу, набагато рідше зустрічаються: 

 • хвороба Альцгеймера;
 • депресія;
 • тривожні стани;
 • падіння та травми. 

Є й інше, більш тривале дослідження, яке вчені проводили протягом 25 років. Його проводили також серед літніх пацієнтів віком 65 років та старших. Дослідження довело, що використання слухових апаратів знижує ризик розвитку когнітивних спотворень.

Одним словом, є багато причин носити слухові апарати, і одна з них – можливість зберегти ясність розуму до глибокої старості. Чи потрібні тут додаткові аргументи?

Якщо ви все ще вагаєтесь, наш центр слуху «Беттертон» завжди готовий допомогти. Просто заповніть форму зворотнього зв’язку або зателефонуйте нам по одному з номерів. Оберіть адресу найближчого до вас слухового центру та запишіться на консультацію щодо можливих варіантів слухопротезування!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *