Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Чи беруть в армію з приглухуватістю

Дата: Коментарі: 0

Речевая-аудиометрия-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей фото

Для тих, на кого чекає армія, в військкоматі проводиться медичний огляд. Призовника відправляють на військову службу тільки після проходження повної медкомісії, яка визначає стан його здоров’я. І відвідування ЛОРа – обов’язковий етап цього обстеження. Справа в тому, що слух і армія тісно пов’язані – якщо людина погано чує, вона не може виконувати військові службові обов’язки.

Навігація по сторінці:

Ступені приглухуватості і армія

Призовник зі здоровим слухом потрапляє під категорію «А» і визнається придатним для служби в будь-яких видах військ. Якщо ж йому діагностували туговухість, є деякі обмеження:

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

  • Якщо у призовника туговухість 1 ступеня, армія візьме його в свої ряди, але не в усі види військ. У цьому випадку він потрапляє під категорію «Б».
  • Діагноз туговухість 2 ступеня армія розцінює як обмежену придатність до служби.
  • При 3 ступеня присвоюється категорія «В» – хлопець звільняється від військового призову, але може бути мобілізований в разі війни або викликаний на збори.
  • 4 ступінь приглухуватості і повна глухота – це категорія «Д», звільнення від військової служби. Глибока туговухість та армія несумісні – солдат, у якого настільки поганий слух, не зможе сприймати і виконувати накази.

Чи візьмуть в армію з приглухуватістю?

Все залежить від того, наскільки знижено сприйняття звуків. При легких порушеннях слуху 1-2 ступеня служити можна, але не у всіх видах військ. Більш важкі слухові розлади можуть стати на заваді службі.

Довідка про приглухуватість

Довідку може виписати лікар в будь-якій поліклініці, але у військкоматі слух в будь-якому випадку перевірять.

Введение турунд фотоПеревірка слуху у військкоматі

Призовникам, які мають армія, проводять мовну аудіометрію, тести Ломбара, Говсєєва, Хилова. Також може бути проведена тональна порогова аудіометрія, КТ та МРТ. Не менш важливо з’ясувати причину, по якій знижено сприйняття.

Наприклад, якщо слух впав через сірчані пробки, сторонні тіла в вухах або запальні захворювання, обстеження повторюють після того, як призовник вилікується. Така туговухість називається кондуктивною і не є приводом для звільнення від армії. Категорії «В» і «Д» присвоюються при нейросенсорної приглухуватості.

Вплив приглухуватості на службу в армії

Слух і армія тісно пов’язані. Солдат повинен добре чути накази з різних відстаней. Також йому потрібно сприймати інші важливі сигнали. Тому якщо у призовника важка приглухуватість, армія йому не підходить.

Хто і де може попередньо перевірити слух

Перевірити слух можна у ЛОРа в поліклініці або спеціальному центрі. “Беттертон” надає такі послуги призовникам. Тут можна пройти комплексну діагностику слуху, яка визначить, чи придатні ви до служби. Якщо буде виявлено слуховий розлад, наші лікарі випишуть відповідні довідки, що підтверджують діагноз приглухуватість.

Однак потрібно розуміти, що у військкоматі все одно вас будуть перевіряти. Військові повинні переконатися, що призовник чи не симулює туговухість. Крім того там оцінюються трохи інші критерії – зокрема, відстань, з якого призовник може сприйняти шепіт.

Профілактика приглухуватості

Щоб зберегти хороший слух потрібно захищати вуха берушами від гучних звуків, обмежити користування навушниками, вчасно лікувати ЛОР-хвороби.

Можливі ускладнення при приглухуватості в армії

Армія не на користь людині, у якого знижений слух. Гучні вибухи піротехніки і інші дискомфортні звуки можуть погіршити туговухість, привести до її прогресування. Тому рекомендується використовувати спеціальні протишумні вкладиші.

Записатись на прийом до лікаря:

Чи беруть в армію з приглухуватістю
Оцініть статтю
Кристина Альбертовна Оганян

Кристина Альбертовна Оганян

Отоларинголог (ЛОР), Сурдолог у Беттертон
Доктор Оганян К.А. занимается диагностикой и коррекцией сенсоневральной тугоухости, возрастного снижения слуха, воспалительных, инфекционных и грибковых воспалительных процессов во внешнем и среднем ухе, околоносовых пазухах и носу, гортани и глотке.
Кристина Альбертовна Оганян

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *