Біль у вусі, що віддає в зуби та скроню

консультація отоларинголога у києві

Біль у вусі, що віддає в зуби та скроню

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Коли болить вухо, віддає в скроню та щелепу, людина може «грішити» на проблеми з зубами. Але найчастіше в таких випадках зуби ні до чого. Цей симптом – привід для консультації в ЛОРа. Розбираємося, чому біль від вуха віддає в щелепу, та як його зняти!

  Різновиди болю

  Є різні види болю у вухах, які віддають в щелепу. Їх класифікують за інтенсивністю та характером.

  Інтенсивність

  За силою вушний біль може бути гострим та тупим. Гострий зазвичай проявляється у разі запалення або травми та триває кілька днів. Тупий більше характерний для хронічної фази захворювання.

  Характер

  Коли вушний біль віддає в зуби, він може бути таким що тягне або таким що пульсує (таким що стріляє). Перший присутній постійно, а другий накочує періодами – після жування, розмови, чищення зубів, дотику.

  Можливі причини

  Є 2 основні причини, через які болить вухо, віддає в щелепу та скроню – запалення у вухах та у трійчастому нерві. Також іноді больовий синдром дійсно викликаний проблемами з зубами.

  Запалення у вухах

  Найчастішою причиною є секреторний отит. Це запалення середнього вуха, при якому в його порожнини накопичується та застоюється рідина. Вона не може вийти через слухову трубу, тому провокує відчуття здавлювання. Саме тому біль, що характеризує отит, віддає в щелепу. Схожий симптом проявляється при ексудативному та гнійному отиті.

  Коли отит віддає в зуби, больовий синдром проявляється зазвичай з одного боку. Він може бути таким, що ниє або пульсує – усе залежить від ступеня розвитку запального процесу. Крім болю, людина помічає закладеність у вусі, зниження слуху та нездужання.

  Запалення трійчастого нерва

  Трійчастий нерв йде від стовбура мозку, його головний вузол розташований зовсім поряд з вухом. Від нього йдуть три гілки – очна, верхньощелепна та нижньощелепна. Саме тому при застудженому трійчастому нерві часто болить вухо, віддає в скроню та щелепу. Також біль може віддавати в шию та око. Зазвичай він має стріляючий характер та проявляється після жування, чищення зубів чи інших рухів щелепи. Поряд з болем виявляються супутні симптоми – спазми жувальних та мімічних м’язів, почервоніння обличчя.

  Проблеми з зубами

  Іноді больова симптоматика пов’язана із запаленням зубу мудрості, який знаходиться близько до вуха. Це відбувається на запущених стадіях карієсу, коли уражаються м’які та кісткові тканини, нервові волокна. В цьому випадку болить щелепа та віддає в вухо й скроню.

  Що робити, якщо у вас болить вухо та віддає в зуби й скроню?

  Коли біль у вусі віддає в щелепу – потрібно звернутися до отоларинголога, стоматолога чи невролога. Як зрозуміти, до якого лікаря йти? Натисніть на козелок вуха – якщо біль посилився, то вам до ЛОРа. При спазмах лицьових м’язів йдуть до невролога, а якщо біль посилюється при натисканні на зуб – до дантиста.

  боль в ухе Беттертон фотоЩо робити не можна

  Якщо у вас болить вухо, віддає в щелепу, не варто намагатися вилікувати це самостійно. Категорично заборонені прогрівання хворого боку – це може посилити запальний процес. Також не варто терти й чесати хворе місце – так інфекція пошириться. Й нарешті, не можна призначати собі антибіотики та анальгетики – ви не знаєте точної причини болю.

  Діагностика

  Щоб визначити причину, через яку в людини болить одночасно вухо, скроня та щелепа, проводиться:

  • Отоскопія – робиться ЛОР-лікарем, так можна діагностувати отит
  • Огляд ротової порожнини на прийомі в стоматолога – дозволяє виявити карієс
  • КТ та МРТ голови – показує запальні процеси в лицьових нервах, вухах та кістковій тканині

  Лікування

  Якщо болить вухо, віддає в щелепу – як лікувати? Усе залежатиме від причини симптому. При отиті призначають антибіотики, протизапальні засоби та лікувальні процедури для видалення рідини й гною з вуха. В стоматологів та неврологів інші методи лікування.

  Особливості лікування в «Беттертон»

  Якщо отит віддає в зуби, вам допоможуть у нашому ЛОР-центрі. Тут використовуються сучасне методи діагностики, що дозволяють точно визначити причину болю. Потім наші лікарі призначають ефективне лікування, що допомагає прибрати запалення і зняти больовий синдром.

  Можливі ускладнення

  Біль свідчить про запальні процеси, які можуть призвести до серйозних наслідків. Наприклад, коли отит віддає в щелепу, запалення може поширитися на лицевий нерв, кісткову тканину чи мозкову оболонку. При гнійних процесах можливі свищі, флегмони та абсцеси, що загрожують життю людини.

  Профілактика

  Уникнути нестерпного болю, що огортає вухо, скроню та щелепу, допоможуть прості рекомендації:

  • Захищайте вуха від попадання води
  • Бережіть голову від протягів та переохолодження
  • Підтримуйте гігієну ротової порожнини, лікуйте карієс вчасно

  Якщо ви відчули больовий синдром – відразу звертайтеся до лікаря. Запишіться на консультацію до нас, щоб дізнатися, як зняти біль!

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *