Кріодеструкція мигдалин

Кріодеструкція мигдалин

Кріодеструкція – це ефективний метод лікування за допомогою наднизьких температур. Він полягає у впливі на патологічні тканини рідким азотом, в процесі якого відбувається їх заморозка і відторгнення. Процедура активно використовується в медицині, зокрема, отоларингології. З її допомогою можна прибирати застарілі запальні процеси, а також патологічні утворення в ЛОР-органах.

Навігація по сторінці:

Переваги методу

Кріодеструкція отримала величезну популярність, тому що:

 • Не травмує тканини – після впливу рідким азотом не залишається рубців
 • Не викликає кровотечі – за рахунок того, що тканини і судини не пошкоджуються
 • Проводиться без наркозу – процедура безболісна, оскільки охолодження має аналгетичний ефект
 • Дає ефективний результат з одного сеансу – зруйновані холодом тканини самі відторгаються
 • Не потребує реабілітаційного періоду – шви не накладаються, пацієнт в той же день повертається додому

В силу цих причин кріодеструкція як послуга все частіше з’являється в прайсі багатьох клінік. Тим більше, що вона підходить для лікування різних хвороб.

Недоліки кріодеструкції

Один з мінусів процедури – ризик заморозити здорову тканину. Але якщо її проводить професіонал, який точно підбере насадки – боятися нічого. Також до недоліків можна віднести той факт, що не завжди доцільно заморожувати патологічні тканини. Рішення про те, чи варто застосовувати процедуру, приймає лікуючий лікар.

Протипоказання

 Кріодеструкція не проводиться пацієнтам, у яких є інфекційні захворювання в гострій фазі, супроводжувані запальним процесом. Також її можна робити при соматичних хворобах в фазі декомпенсації, алергії на холод.

Коли треба робити кріодеструкцію мигдалин?

Кріодеструкція мигдалин рекомендується людям, у яких запущений хронічний тонзиліт, який не вдалося вилікувати медикаментами і промиваннями. Також її роблять при гіпертрофованому фарингіті, доброякісних утвореннях і хропінні.

Основні симптоми, при яких призначають кріолікування мигдалин:

 • В горлі постійний дискомфорт і першіння
 • У лакунах мигдалин утворилися білі сирні відкладення, які мають неприємний запах
 • Людина часто хворіє на ангіну
 • Відбулася гіпертрофія (розростання) лімфоїдної тканини піднебінних мигдалин

Для кожного пацієнта лікар підбирає схему лікування індивідуально.

Плюси кріодеструкції мигдалин

За допомогою кріотерапії можна:

 • Вилікувати хронічний тонзиліт без ризику рецидивів
 • Провести лікування амбулаторно
 • Уникнути видалення гланд

Кріодеструкція мигдалин є чудовою альтернативою тонзилектомії. Це операція, в ході якої гланди видаляють з одного або обох сторін. Завдяки лікуванню холодом можна зберегти важливий для імунної системи орган і знизити обсяги втручання в організм.

Беттертон-ЛОР консультация-Осмотр горла-Промывание лакун миндалин фотоЯк правильно підготуватися до кріодеструкції

Для початку потрібно вибрати клініку, в якій проводиться кріодеструкція. Київ та інші великі міста пропонують непоганий вибір місць, де можна отримати цю послугу. Але важливо, щоб її призначив лікар – після детальної діагностики.

Якщо вам назначене  кріолікування мигдалин, не можна їсти і пити за 3-4 години до процедури. Також варто за пару днів виключити сильні голосові навантаження – спів і довгі голосні розмови. Безпосередньо перед сеансом проводиться антисептична обробка мигдалин.

Як проводиться кріодеструкція мигдалин

Кріо мигдалин роблять під місцевою аплікаційної анестезією. Пацієнт відкриває рот, лікар оглядає робочу область, підбирає потрібні насадки для приладу. Потім відбувається обробка запалених ділянок рідким азотом. Глибина заморозки варіюється в межах 3-4 мм, а час впливу на одну точку близько 30-60 секунд.

Процедура займає 30-40 хвилин, залежно від стану гланд і інших чинників. Серед клінік, в прайсі готових є кріодеструкція, ціна коливається від 520 до 1300 грн. Але при виборі потрібно дивитися не на розцінки, а на кваліфікацію лікарів, які роблять процедуру.

Ефект лікування методом кріодеструкції

Після кріодеструкції у пацієнта:

 • Заморожені ділянки відмирають і злущуються
 • Лімфоїдна тканина зменшується в об’ємі, її оболонка стає гладкою і рівномірною
 • Лакуни мигдалин очищаються від патологічних відкладень і розгладжуються
 • Запускається процес природної регенерації, підвищується місцевий імунітет

Щоб не зіпсувати ефект, забороняється видаляти скоринки полосканням і механічними способами – це може порушити процес загоєння і привести до рецидиву.

Кріодеструкція мигдалин в центрі «Беттертон»

Серед послуг нашого ЛОР-центру пропонується кріодеструкція мигдалин (Київ, Біла Церква, Львів та інші міста). Щоб дізнатися, чи проводиться процедура найближчому до вас відділенні, уточніть це у наших консультантів. У «Беттертон» її роблять на сучасному обладнанні з високоточними насадками – тому ризик помилки виключається. Перед тим, як призначити процедуру, лікар детально оглядає пацієнта і бере у нього аналізи.

У нашому центрі проводиться безпечна і ефективна кріодеструкція, ціна якої доступна і повністю виправдана. Щоб дізнатися, у скільки обійдеться процедура, зв’яжіться з нами!

Наслідки кріодеструкції

Через кілька годин після процедури може з’явитися тупий біль в горлі, тому потрібно приймати анальгетики, які призначить лікар. Протягом 1-3 днів можливе підвищення температури до 37-38 ° С. Зруйновані холодом тканини зазвичай відторгаються через 5-7 днів, і потім набряк поступово спадає. Повне відновлення відбувається приблизно через 20-30 днів.

Якщо процедура кріо мигдалин (Київ) виконана акуратно і професійно, ускладнень не виникає. Запишіться на прийом, щоб дізнатися, чи підійде вам таке лікування!

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Наталя Відповісти

   Доброго дня ,чи можна так ударити проблемні гланти?

   26.08.2021 о 12:40

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *