Який слуховий апарат обрати?

Який слуховий апарат обрати?

Слух – дуже важливе почуття, без якого неможливо сприймати звуки. Він дає нам змогу комфортно спілкуватися, навчатися, працювати. Ми можемо недооцінювати цю можливість, поки не втратимо її. Адже навіть легке порушення слуху призводить до соціальної ізоляції, погіршення працездатності та навіть інвалідності.

Людина може втратити слух через хворобу, травму, або просто через вікові зміни у організмі. Неважливо, що визвало приглухуватість, головне – правильно її компенсувати. Для цього треба купити слуховий апарат. Для цього слід пройти діагностику слуху та проконсультуватися з фахівцем-сурдологом.

Що таке слухові апараті і як вони коригують слух

Слуховий апарат – це медичний пристрій для корекції слуху, який посилює звуковий сигнал на певних частотах. Його призначають людям з приглухуватістю за результатами медичного обстеження. Як зрозуміти, що слід пройти цю діагностику? Якщо ви останнім часом сильно прислухаєтеся, часто перепитуєте співрозмовника, робите гучність телевізора та інших приладів максимальною – скоріше за все, у вас погіршується слух. У такому випадку треба відвідати отоларинголога та сурдолога.

Варто усвідомити, що тільки лікар може прописати та підібрати слуховий апарат. Самостійно це робити у жодному разі не можна. Адже на початку треба визначити, із чим пов’язане зниження слуху. Воно може бути спровоковано тимчасовими хворобами, які піддаються лікування. Якщо ж ви не розібравшись з причиною почнете носити слуховий апарат – це може погіршити слух ще більше, та вже невиправно.

Враховуючи це, перший крок людини, в якої псується слух – на консультацію до лікаря-аудіолога. Він проведе обстеження, визначить етимологію порушення та призначить відповідні мірі. Якщо приглухуватість має невиправний нейросенсорний характер – підбере слуховий апарат.

Беттертон-Подбор-слухового-аппарата-фотоЯкі бувають слухові апарати?

Існують різні класифікацію слухових апаратів – за типом обробки сигналу, зовнішнім виглядом, технічними параметрами. Залежно від того, як прилад трансформує звук, він може бути:

 • Аналоговим – складається з мікрофону, посилювача та ресиверу, збільшує гучність звуків без розбору по частотах.
 • Цифровим – окрім основних елементів, має мікрочіп з цифровим процесором. Він змінює характеристики звуку з урахуванням потреб користувача – посилює лише на тих частотах, де порушене сприйняття.

Єдиним плюсом аналового пристрою є його низька ціна. А ось недоліків значно більше:

 • Не розкладає звуки по частотах – через це гучність посилюється грубо, без урахування потреб користувача. Разом зі звуками «втрачених» частот він чує усі сигнали дуже голосно та дискомфортно. Це спотворює картину звуку та може призвести до подальшого погіршення слуху.
 • Не відсікає шуми – окрім того, що пристрій не фільтрує звукові перешкоди, він ще й сам їх створює. Це призводить до напруження й перевтоми мозку.
 • Не має корисних функцій – аналоговий слуховий апарат не зручний у використанні, бо в нього немає функціоналу, потрібного сучасній людині. Він погано працює при телефонній розмові, не може транслювати сигнал дистанційно. Це лише ускладнює життя користувача.

На відміну від аналогових моделей, цифрові слухові апарати мають багато плюсів:

 • Коригують звуки залежно від частот – це створює картину, максимально наближену до здорового слуху.
 • Виділяють мову зі стороннього шуму та посилюють її розбірливість – завдяки цьому спілкуватися стає комфортніше.
 • Мають багато каналів обробки звуку – це дозволяє налаштувати їх максимально тонко, адаптуючи під потреби користувача.
 • Перемикають режими прослуховування автоматично – таким чином вони підлаштовуються під параметри акустичного середовища та не потребують, щоб користувач постійно змінював налаштування.
 • Подавляють сигнал зворотного зв’язку – це означає, що людина не чує неприємного свисту під час користування.
 • Стійкі до електромагнітних впливів – можна спокійно користуватися приладом поблизу комп’ютера, телевізора, телефону та іншої техніки.
 • Економно витрачають енергію – це означає, що не треба часто міняти батарейку.

Мінус у цифрових моделей лише один – висока ціна. Але це повністю компенсує його зручність та функціональність.

За типом носіння слухові апарати бувають:

 • Завушні – фіксуються за раковиною вуха та працюють у парі з вушним вкладишем, з яким поєднані тонкою трубкою. Відрізняються універсальністю та підходять для будь-яких розладів слуху.
 • Внутрішньовушні – розміщуються у вусі, що потребує індивідуального виготовлення корпусу. Підходять не для всіх ступенів втрати слуху, але добре компенсують приглухуватість на високий частота. Компактні та майже непомітні для оточення.
 • Внутрішньоканальні – вставляються у вушний прохід, тому зовсів непомітні. Забезпечують потужну компенсацію втрати слуху, особливо на високих частотах.

Зазвичай в людини є побажання відносно моделі апарату, але остаточне рішення за лікарем. Справа у тому, що внутрішньовушні та внутрішньоканальні моделі мають протипоказання – розлади моторики, запальні процеси у вухах. Натомість завушні підходять усім пацієнтам, тому найчастіше рекомендують саме їх. Перш ніж обирати тип носіння, треба визначити, чи підійде людині обрана модель, та чи зможе покрити її ступінь зниження слуху.

Коли лікар-сурдолог працює з пацієнтом, він проводить діагностику та визначає, наскільки важка приглухуватість, на яких частотах знижена чутливість. Потім він допомагає обрати слуховий апарат та робить зліпок вуха. Саме по ньому виготовляють вушні вкладиші для завушних моделей та корпуси для інших різновидів. Від того, наскільки точно він буде відтворювати анатомічну будову вуха, залежить комфорт носіння та функціональність приладу у подальшому.

Більш детальну інформацію можна отримати у львівському центрі «Беттертон». Тут встановлене сучасне обладнання, за допомогою якого досвідчений лікар точно поставить діагноз. За результатами він порекомендує відповідну модель слухового апарату, внесе налаштування.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *