Закладеність носу

Беттертон Лечение Храпа

Закладеність носу

Закладеність носу – це стан, що характеризується повною або частковою закупоркою носових ходів. Часто супроводжується набряком слизової оболонки носу, скупченням слизу та інших виділень, нежиттю. Через це людина не може нормально дихати та відчуває сильний дискомфорт.

Навігація по сторінці:

Види та симптоми

Назальна закладеність може бути частковою та повною. У першому випадку людина може дихати, але ускладнено. Нерідко при цьому закладена одна ніздря, а друга функціонує нормально. У другому випадку спостерігається сильна закладеність носу, при якій носове дихання неможливе. Крім цього закладеність може протікати з нежиттю чи без.

З нежиттю

Найчастіше при закладеному носі з його проходів постійно виділяється слиз. Це може відбуватися мимовільно – коли людина чхає. Також виділення скупчуються в носі, й хворий сякається, прибираючи їх.

Без нежитю

Закладеність носу без нежитю є тривожною ознакою. Вона свідчить про сильний набряк слизової оболонки, тканин та мембран. Це часто відбувається при алергії та інших проблемах, які пов’язані із запаленнями порожнини або пазух носа.

Причини

Основна причина, через яку з’являється закладеність носу – запальний процес. Він розвивається при попаданні вірусів та бактерій на слизову оболонку. В результаті тканини набрякають, слизова оболонка запалюється, й починається підвищена продукція слизу. Також бувають інші причини, через які закладає ніс.

Запальні хвороби

Закладеність носу провокують:

 • Риніт – запалюється слизова оболонка порожнини носу, збільшуючись у розмірах. В результаті носові ходи сильно звужуються, при цьому виділяється багато слизу. Все це ускладнює дихання та викликає неприємне відчуття закладеності. Якщо чхнути або висякатися, стає ненадовго легше.
 • Синусит – більш серйозна хвороба, при якій запалюються придаткові пазухи носа. При цьому в них накопичується патологічний вміст, часто з гноєм. Захворювання супроводжується нежиттю, головним болем та сильним почуттям закладеності.

Інші причини

 • Алергічна реакція – при попаданні до носу збудників-алергенів
 • Вдихання забрудненого повітря, сигаретного диму
 • Попадання чужорідного тіла до носу – у цьому випадку спостерігається закладеність носа без сопель
 • ГРВІ, грип та інші інфекції
 • Порушення носової мікрофлори антибіотиками та препаратами місцевої дії

Варто розуміти, що носова закладеність – не самостійна проблема. Вона завжди вказує на будь-які патології та проблеми, які потрібно вирішувати.

Що робити, якщо заклало ніс?

Цікавитесь, як зняти закладеність носу швидко? У цьому часто допомагають судинозвужувальні краплі та спреї. Але важливо розуміти, що вони дають тимчасове полегшення, але не лікують. Навпаки, в тих, хто часто користується такими препаратами, розвивається залежність. Після впорскування ніс прочищається, але через деякий час закладає знову. І не залишається нічого, крім як прибрати закладеність носа новим «пшиком». Поступово інтервали зменшуються, й людина вже не може жити без спрею.

Тому краще звертатися до лікаря. Він проведе детальну діагностику та розповість, як зняти закладеність носу та усунути її причину. При цьому врахує вік пацієнта й особливості його організму.

Появление слизистых выделений из носа фотоЛікування закладеності носу

Перш ніж лікувати закладеність носа, потрібно скласти докладний анамнез пацієнта. Доктор проводить риноскопію, а також уточнює, ніж людина хворіла раніше. Дорослим людям без хронічних патологій зазвичай призначають назальні засоби для зняття набряку, антибіотики, лікувальні процедури.

Закладеність носу в дитини прибрати складніше. Діти, особливо немовлята, гірше переносять ЛОР-хвороби, ніж дорослі. Запалення в них протікають з вираженими симптомами та ризикують перейти на сусідні структури. При цьому ліки потрібно підбирати обережніше, з меншим дозуванням.

Ще складніше переносять запальні хвороби вагітні. Є ризик, що інфекція зашкодить малюкові, призведе до вроджених патологій. У той же час, перелік препаратів, якими її можна вилікувати, дуже обмежений. Тому лікувати закладеність носу при вагітності потрібно під суворим наглядом лікаря.

Особливості лікування закладеності носу у “Беттертон”

Якщо вам потрібно зняти закладеність носу, фахівці нашого ЛОР-центру завжди готові допомогти. Вони проведуть ретельну діагностику шляхом риноскопії, візьмуть бак-посіви носу. Це дозволить з’ясувати причину проблеми та зрозуміти, чим лікувати закладеність носу. Пацієнту підберуть курс терапії індивідуально, з урахуванням його особливостей.

Наш центр допомагає навіть у складних випадках – коли закладеність викликана гіпертрофією тканин, поліпами та іншими новоутвореннями у носі. Ми справляємося з цією проблемою шляхів кріотерапії. У ніс направляється струмінь рідкого азоту, який заморожує проблемні ділянки. В результаті патологічні тканини відторгаються, а здорові відновлюються швидше.

Можливі ускладнення

Постійна закладеність носу сильно знижує якість життя. Людина не може нормально дихати – доводиться вдихати через рот. Через це бактерії та віруси потрапляють до нижніх дихальних шляхів. Так підвищується ризик інфекційних захворювань.

Крім того, хвороби, що викликають закладеність, призводять до тяжких ускладнень. При риніті й синуситі можуть запалитися сусідні ЛОР-органи, лицьові кістки та навіть оболонка головного мозку. Також, при скупченні гною у пазухах та порожнини носа трапляються абсцеси та флегмони. Усе це становить загрозу для здоров’я та життя людини.

Профілактика

Щоб не ламати голову, як прибрати закладеність носу, краще взагалі її не допускати. Для цього бережіть дихальні шляхи від переохолодження, уникайте протягів, не контактуйте з зараженими людьми. Також допоможуть зміцнення імунітету вітамінами, загартовування та здоровий спосіб життя. Але якщо ніс все-таки заклало, запишіться на консультацію до нашого ЛОР-центру.

Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *