Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Що робити, якщо погано чує вухо після отиту

Дата: Коментарі: 0

ЛОР врач Беттертон

Нерідко люди помічають зниження слуху після отиту. Воно може бути одно- або двостороннім і проявляється, якщо хвороба протікала важко, і була перфорована барабанна перетинка. У багатьох пацієнтів ця проблема оборотна і проходить сама або за допомогою лікування. Але часом слух падає безповоротно. У будь-якому випадку, така ситуація вимагає допомоги кваліфікованого ЛОРа.

Навігація по сторінці:

Що таке отит

Отит – це запальний процес, який вражає зовнішнє, середнє вухо або внутрішнє. Це відбувається, коли під вплив патогенної мікрофлори там розвивається вогнище інфекції. Основними симптомами хвороби є:

 • Відчуття закладеності у вусі
 • Відсутність слуху
 • Стріляючий біль у вусі
 • Нетипові виділення з слухового проходу
 • Підвищена температура тіла
 • Нездужання

За локалізацією розрізняють лівобічний отит і правобічний отит, також він може бути двостороннім. Також за характером перебігу хвороби розрізняють катаральний отит і гнійний. Останній становить найбільшу небезпеку – саме він дає серйозні ускладнення, через які у людини розвивається глухота в вусі після отиту.

отосклерозОсобливості гнійного отиту

При цій формі захворювання вся система слуху людини наражається на небезпеку. Якщо гній скупчився всередині середнього вуха, він починає вражати барабанну перетинку. Це провокує серйозні перфорації, внаслідок яких порушується її цілісність, і пропадає слух. Якщо гнійний процес не зупинити, гній переходить у внутрішнє вухо і навіть може торкнутися мозкову оболонку.

Ускладнення отиту, що викликають втрату слуху

Чому людина відчуває закладеність вуха після отиту? Для цього є ряд ускладнень:

 • Утворилася пробка у вусі після отиту – під час хвороби активізується вироблення сірки, тому вона не встигає виводитися і накопичується всередині слухового проходу. Особливо це стосується тих, хто лікується в домашніх умовах. Їм вдається зняти запалення за допомогою антибіотиків та інших ліків, але закладеність залишається.
 • Перфорація барабанної перетинки – відбувається через розвиток гнійного процесу в постраждалому вусі. Згодом, якщо правильно лікувати захворювання, цілісність тканин відновлюється, і слух повертається.
 • Лабіринтит – розвивається, коли запальний процес «перекидається» на внутрішнє вухо. Це ускладнення загрожує найсерйознішими наслідками – слух може знизитися безповоротно.

Що робити, щоб відновити слух після отиту?

осмотр ухаВідповідь на це питання однозначна – йти до лікаря! Він з’ясує причину, по якій відбулося зниження слуху і усуне її. Якщо справа в банальній пробці, проблема вирішується буквально за один сеанс – шляхом промивання. У слуховий прохід направляється струмінь води під тиском із спеціального шприца.

Погіршення слуху, пов’язані з перфорацією барабанної перетинки, вимагає більше часу на відновлення. Пацієнти часто запитують, чи заросте барабанна перетинка після отиту. Так, звичайно її цілісність повертається, але це відбувається не за один день. І потрібно в цей період виконувати рекомендації лікаря, щоб тканини зрослися без спайок. Зате після закінчення процесу багато пацієнтів відзначають, що слух покращився.

Якщо запальний процес встиг дійти до внутрішнього вуха, відновлення буде складним. Можливо, повернути слух в повній мірі не вдасться. Але фахівець зробить все можливе для цього, а при незворотних ускладненнях порекомендує підходящі заходи корекції.

Ускладнення на інші органи

Крім зниження слуху, отит може обернутися серйозними наслідками для організму:

 • Мастоидит – запальний процес зачіпає скроневу кістку
 • Параліч лицьового нерва
 • Менінгіт – одне з найтяжчих захворювань, проявами якого є шум у голові після отиту, мігрені, запаморочення

Також інфекційне вогнище може перейти в будь-який з ЛОР-органів – ніс, горло, провокуючи запальні процеси. У запущених випадках розвиваються абсцеси, що представляють пряму загрозу для життя пацієнта.

Як уберегти себе від отиту

Існує ряд профілактичних рекомендацій, які допоможуть уникнути хвороби:

 • Берегтися від переохолодження голови – завжди закривати вуха шапкою в холодну погоду
 • Стежити, щоб після купання або плавання в вухах не залишалася вода
 • Підтримувати гігієну слухових проходів
 • Не користуватися ватними паличками, зубочистками і гострими предметами для чищення вух

Особливо треба берегтися тим, хто недавно переніс це захворювання – щоб уникнути рецидиву. Для батьків важливим моментом є, як купати дитину після отиту. Потрібно намагатися, щоб у вуха не потрапила вода. Для цього бажано використовувати беруші  або спеціальну шапочку. Якщо там все ж виявилася рідина, необхідно прибрати її з допомогою ватного диска.

Лікування в ЛОР-центрі «Беттертон»

Занятия с сурдопедагогом в Киеве фото

Якщо ви відчуваєте закладеність і свист у вухах після отиту, запишіться на прийом до нашого фахівця. Він обстежує вухо за допомогою отоскопа і з’ясує причину, а потім за підсумками діагностики призначить необхідні заходи.

Якщо при огляді з’ясується, що справа не в пробці і перфорації барабанної перетинки, буде призначено обстеження з допомогою приладу-аудіометр. Це дозволить зрозуміти, на яких частотах зрушені пороги чутності. За результатами аудиометрии фахівець порекомендує підходящі заходи корекції, наприклад, слуховий апарат.

Чим раніше ви зрозумієте, що зниження слуху і шум у вусі після отиту – це не нормально, тим більше шансів буде на успішне відновлення. Як правило, людям з цією проблемою можна допомогти повернути початковий слух. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше!

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

* Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
 • заповнення і відправки форми запису на сайті;
 • підтвердження записи Адміністратором Центру по телефону.
Що робити, якщо погано чує вухо після отиту
Середня оцінка «5» Проголосували 1
Оксана Витальевна Омельченко

Оксана Витальевна Омельченко

Доктор Омельченко О.В. является прогрессивным специалистом в области отоларингологии, аудиологии и сурдологии.
Оксана Витальевна Омельченко

Останні публікації від Оксана Витальевна Омельченко

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *