Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Дитяча приглухуватість. Як визначити захворювання і що робити

Дата: Коментарі: 0

снижение слуха у детей

Цей випадок стався в одному навчальному закладі. Першого вересня у київській школі спостерігалася досить незвичайна ситуація. Мама одного з учнів перед початком уроку розповіла про маленький секрет свого сина, показала слуховий апарат і дала можливість познайомитися з ним ближче. Річ у тому, що у дитини виявили приглухуватість і довелося купувати слуховий пристрій. В результаті в однокласників з’явився непідробний інтерес і навіть повага до хворого хлопчика. Адже ще недавно дитина, приречена на повну ізоляцію і нерозуміння з боку однолітків, отримала можливість стати повноправним членом соціуму. Все це сталося, тому що батьки вчасно помітили проблеми зі слухом у свого сина.

Перші дні наших дітей

Народження дитини – це завжди подія в кожній родині. І з цього моменту на плечі батьків лягає велика відповідальність за виховання дитини. Хтось починає швидше говорити, а хтось раніше за решту зробить свої перші кроки. Але за статистикою, один новонароджений з тисячі вперто мовчить, а батьки іноді просто не здогадуються, що у їх дитини можуть бути проблеми зі слухом. І якщо вчасно не вжити відповідних заходів, хвороба може прогресувати, і дитина назавжди залишиться глухонімою, тому що не маючи можливості чути мову навколишніх, говорити вона не навчиться.

Але як визначити наявність проблем?

Насправді причин для втрати слуху може бути чимало:

 • різноманітні генетичні відхилення;
 • передчасні пологи й вага новонародженого, не більш ніж 1,5 кг;
 • дитина отримала родову асфіксію або травму;
 • під час виношування мати перенесла інфекційне захворювання (токсоплазмоз, герпес, грип, краснуха, цитомегаловірус);
 • вагітній призначалися ототоксичні препарати;

Як визначити, що у дитини проблеми зі слухом

Тимпанометрия детям

Зараз сучасна медицина не вміє діагностувати слухові відхилення до народження малюка. Але методики, які дозволяють визначити наявність слухових проблем відразу після появи на світ, – вже існують. В якості прикладу можна навести скандинавські країни, де активно застосовується метод реєстрації отоакустичної емісії. Даний спосіб дозволяє ефективно визначати наявність захворювань навіть у новонароджених. Але проблема в тому, що в Україні не існує практики діагностування слуху у новонароджених, і тому родичам рекомендується бути гранично уважними і спостерігати за реакцією дитини на ті чи інші подразники:

 • Чи здригається новонароджений у тритижневому віці від гучних звуків?
 • Чи прислухається до голосів батьків у віці 2-3 тижнів?
 • Чи реагує поворотом голови на голос рідних в тримісячному віці або на інше джерело звуку у чотиримісячному?
 • Дитина широко відкриває очі на різкі несподівані звуки в піврічному віці?
 • Чи лепече емоційно при вигляді знайомих облич?
 • Чи виникають нові звуки у восьмимісячному віці?

І якщо щось з цього вас насторожує – рекомендується в терміновому порядку відвезти малюка до фахівця. І в разі діагностування аудіологічних відхилень, які терапевтичними методами або за допомогою операції вилікувати неможливо, то слід негайно звернутися до слухопротезиста. На жаль, такі ситуації зустрічаються в 9 випадках з 10. Лікар підбере оптимальний слуховий пристрій, виходячи з індивідуальних особливостей дитини, і налаштує його відповідним чином. Тільки в такому випадку дитина може досить добре чути навколишні звуки, а значить і правильно говорити. А це найважливіші умови для повноцінної адаптації в сучасному соціумі. Пам’ятайте, що підібрати правильний слуховий пристрій дитині потрібно у найкоротші строки після встановлення діагнозу. І бажано це зробити до досягнення віку в шість місяців.

Найбільш слушний вік для найкращого оволодіння розмовною мовою – від 7 місяців і до 4 років. Якщо з якоїсь причини цей період упустити, то буде потрібна маса зусиль, щоб у майбутньому дитина могла оволодіти правильною мовою. Потрібно врахувати, що після 5 років це стає практично неможливим.

Природно, що маленькій дитині потрібен відповідний апарат, який буде відрізнятися міцністю, легкістю і непомітністю для оточуючих. Тільки так вона зможе його носити і не соромитися. Або навпаки – є моделі з яскравими та привабливими кольорами, які дозволяють дитині завоювати увагу однолітків. Компанії, які випускають слухові апарати, мають у своєму арсеналі різні моделі, які вирішують різноманітні завдання. Вимоги, які висувають фахівці до дитячих слухових апаратів, звучать наступним чином: достатня потужність, широкий частотний діапазон, максимальна чіткість відображення. Від якості приладу залежить швидкість розвитку дитини і адаптація до соціуму.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Дитяча приглухуватість. Як визначити захворювання і що робити
Оцініть статтю

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *