Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Слухопротезування

Слухопротезування – це спосіб реабілітації і поліпшення слуху за допомогою спеціальних пристосувань – слухових апаратів. Він призначається людям, у яких сенсоневральна глухота або часткове зниження слуху – туговухість. Реабілітація слуху в цих випадках включає в себе комплекс заходів: підбір слухового апарату і його налаштування, навчання користуванню приладом, а також адаптацію до нього.

Навігація по сторінці:

Слуховые-аппараты-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей-фото

Інформація про пристрій СА

Слуховий апарат – це прилад для коригування розстрой ств сл вуха. Він оснащений мікрофоном, який ловить сигнал, цифровим процесором, який вибірково підсилює звуки і ресивером – телефоном. Всі ці елементи поміщені в крихітний корпус, який може доповнюватися вушною вкладкою (у завушних моделей) або вставлятися прямо у вухо (у інших).

Слухові апарати не призводять до фактичного поліпшення слуху, але допомагають чути краще. Тобто, втрачений слух вони не повернуть, але допоможуть його компенсувати. В результаті у слабочуючих людини поліпшується здатність до сприйняття звуків і якість життя в цілому.

Види слухопротезування

Існує два варіанти – моноуральне (на 1 вухо) і бінауральне рішення (на 2 вуха). Все залежить від характеру ураження слуху у пацієнта.

На одне вухо

Коли у людини туговухість або глухота на одне вухо, то застосовується один слуховий апарат. Такі випадки зустрічаються рідко – наприклад, коли слух на вусі був загублений в результаті травми.Також до одностороннього протезування вдаються при асиметричному зниженні слуху. Іноді люди купують один слуховий апарат з метою економії, але це не найкраще рішення.

На 2 вуха

Якщо у пацієнта двостороння приглухуватість, йому рекомендують бінауральне слухопротезування. Що це? Все дуже просто – підбираються слухові апарати на обидва вуха. Це дозволяє забезпечити якісний бінауральний слух з хорошою локалізацією джерел звуку. також бінауральне слухопротезування має переваги у вигляді кращої розбірливості мови, більш потужного посилення і натуральності звучання.

Коли саме необхідне слухопротезування?

Слухові апарати потрібно носити людям, у яких виявляються порушення слуху. Ось список симптомів, які на них вказують:

 • Мова співрозмовників здається нерозбірливою
 • Хочеться збільшити гучність телевізора
 • Стає все складніше розпізнавати звуки на відстані
 • Часто доводиться перепитувати
 • Групові бесіди та телефонні розмови стають некомфортні

Якщо ви помітили у себе хоча б один з ознак, пройдіть діагностику – можливо, вони пов’язані з економікою, що розвивається приглухуватістю.

Слухопротезування

Особливості реабілітації слуху багато в чому залежать від віку пацієнта.

У дітей

Вроджена чи набута глухота у дітей становить величезну небезпеку. Без нормального слуху їм складно спілкуватися і навчатися. Тому потрібно обов’язково компенсувати відсутність слуху за допомогою спеціальних апаратів. Слухопротезування дітей зазвичай застосовується в комплексі із заняттями у сурдопедагога – щоб досягти максимального ефекту.

У дорослих

Дорослим пацієнтам слухопротезування дається легше, ніж дітям, і все ж над звиканням доведеться працювати. Спочатку звучання може здаватися дивним і незвичним. Тому в перші дні рекомендується включати слуховий апарат на 1-2 години, поступово збільшуючи інтервали носіння. Згодом мозок адаптується, і буде здаватися, що ви носили прилад завжди!

У немовлят

Найскладнішим завданням можна назвати слухопротезування дітей на першому році життя. Адже якщо допустити помилки або не почати його вчасно, у дитини буде сильно порушено слухомовне спілкування. Успіх реабілітації в даному випадку залежить не тільки від того, наскільки добре сурдолог підбере слухові апарати – величезна частка відповідальності лягає на батьків.

У домашніх умовах потрібно постійно робити з малюком розвиваючі вправи. Також важливо регулярно водити його на тренування до сурдопедагога. Спеціаліст допомагає розвивати слух, когнітивні навички та мову за допомогою різних навчальних методик.

Загальні показання до слухопротезуванню

Приводом для протезування вуха є зниження слуху нейросенсорного характеру. Тобто, його призначають при незворотному розладі слухової функції, коли медикаментозне або хірургічне лікування глухоти неможливо. В цьому випадку найефективніший варіант вирішення проблеми – компенсувати втрату слуху за допомогою спеціальних приладів.

Слуховые-аппараты-starkey-центр-слуха-беттертон-фотоСлухопротезування при різних ступенях зниження слуху

Підбір слухового апарату багато в чому залежить від того, наскільки сильні ураження слуху, яка у людини ступінь приглухуватості.

Легкі і середні

При 1-2 ступеня приглухуватості слухопротезування проходить досить легко. Для пацієнта немає обмежень за формою слухового апарату – можна вибрати будь-який тип носіння. Також зазвичай є певний «запас» по потужності, що теж буде плюсом – не доведеться використовувати прилад на максимальному навантаженні, і він пропрацює більше. Вибір слухових апаратів для 1-2 ступеня втрати слуху досить великий.

Важкі і глибокі

Коли у людини глухота 3 ступеня, їй вже потрібен більш потужний прилад. Адже він повинен компенсувати відсутність 56-70 дБ. Тим, у кого 4 ступінь глухоти, рекомендують надпотужні моделі.Також в цих випадках не можна застосовувати внутрівушні моделі, оскільки вони часто не мають потрібної потужністю. У разі, коли у пацієнта повна глухота, краще підібрати кохлеарні імпланти, оскільки слухові апарати не допомагають з’ясувати причину негараздів ефективності.

Слухопротезування в «Беттертон»

Наш центр слухопротезування і ЛОР-допомоги пропонує ефективну реабілітацію слуху для пацієнтів, у яких глухота будь-яких форм і ступенів тяжкості. Ми проводимо обстеження за допомогою високоточного обладнання. Якщо з’ясовується, що лікування глухоти можливо, ми пропонуємо відповідні заходи. Якщо ж ні – рекомендуємо слухові апарати.

При підборі апаратів для корекції слуху ми враховуємо сукупність різних факторів: ступінь втрати слуху, вік пацієнта, його звички, спосіб життя, загальний стан організму. Завдяки такому індивідуальному підходу вдається домогтися максимальної ефективності слухопротезування.

Профілактика втрати слуху

Часто глухота проявляється через незалежні від нас обставини. Але бувають випадки, коли можна виключити причини зниження слуху – і знизити ризики:

 • Вчасно лікувати інфекційні хвороби, робити від них щеплення
 • Чи не запускати запалення ЛОР-органів
 • Не захоплюватися навушниками і гучною музикою
 • Захищати вуха беруші під час авіаперельотів, дайвінгу, стрільби
 • Берегтися від шуму – використовувати захисні засоби
 • Вести здоровий спосіб життя

Якщо ви все-таки помітили, що слух погіршився – пройдіть перевірку в центрі «Беттертон», ми завжди готові допомогти!

Переваги слухопротезування в нашій компанії

Преимущества слухопротезирования в Беттертон

6

Видів слухових апаратів Starkey

Виды слуховых аппаратов

50

Висококваліфікованих слухопротезистів

Высококвалифицированные специалисты

> 11 000

Задоволених клієнтів

Довольные клиенты

8

Центрів слуху

Записатися на консультацію по слухопротезуванню

Слухопротезування
Середня оцінка «5» Проголосували 2