Погіршення слуху після хвороби

Погіршення слуху після хвороби

Іноді після перенесеного інфекційного захворювання людина відзначає у себе зниження слуху. Причини цього явища можуть бути як усуненими за допомогою спеціального лікування, так і незворотними. У короткий строк, при виявленні цієї проблеми варто звернутися до лікаря.

Які хвороби викликають погіршення слуху?

Найбільш часто це проявляється у вигляді ускладнення після грипу та інших ГРВІ. Навіть нежить може стати причиною зниження слуху, якщо його запустити. Людина може помилково думати, що у неї легка хвороба, яка пройде сама, без будь-яких зусиль. У підсумку в ЛОР-органах постійно присутній запальний процес що розповсюджується і провокує серйозні ускладнення.

Людина може частково або повністю втратити слух: 

 • Після ГРВІ та грипу
 • Після паротиту, кору, скарлатини, менінгіту
 • Після синуситу різних форм, ангіни, отиту

В цілому ж, будь-яке інфекційне захворювання здатне дати ускладнення на слухову систему. Тому потрібно бути уважнішими до свого здоров’я і лікувати запальні процеси у доктора.

Як проявляється зниження слуху після хвороби?

Коли виникає ускладнення після застуди на вуха, людина помічає, що стала гірше чути. Але далеко не завжди вона віддає собі в цьому звіт. Просто починає частіше перепитувати, збільшувати гучність на різних гаджетах, відчувати дискомфорт в групових бесідах. Іноді на проблему їй вказують близькі люди, яким з боку це набагато помітніше. І такі моменти найчастіше пов’язані зі сварками, оскільки хворому важко визнати факт, що слух погіршився.

Крім погіршення слуху, можна помітити й інші ознаки ускладнення. Одним з основних є закладеність вуха після застуди. Створюється враження, що звуки долинають звідкись здалеку, при цьому відчувається тиск, як після польоту в літаку. Це досить красномовна ознака того, що хвороба дала ускладнення на слух. Тому якщо вухо заклало після застуди, потрібно якомога швидше навідатись до ЛОРа.

Іноді людина, котра перенесла інфекційну хворобу, відчуває, ніби у вусі рідина. Вона буквально відчуває, як вона переливається всередині, як ніби намагаючись знайти вихід назовні. Це може бути ознакою сірчаної пробки або поширення запального процесу.

Ще один тривожний симптом – біль у вусі після застуди. Вона може мати різний характер, залежно від причини. Як правило, це обумовлено тим, що інфекція розповсюдилася на вухо, і там розвивається запальний процес. У міру його прогресування проявляється стріляюча біль, що доставляє масу дискомфорту. Така симптоматика вимагає негайної медичної допомоги.

Чому відчувається закладеність і біль у вухах?

Причини, за якими закладає вухо після застуди, різноманітні:

 • Сірчана пробка – найпростіше пояснення цього явища. Іноді сірка накопичується в проходах і не встигає виводитися назовні. Це призводить до погіршення слуху, закладеності і інших неприємних відчуттів. На щастя, проблема усувається легко – лікар вимиває її із слухового проходу та оглядає вухо на предмет запалень.
 • Отит – може розвиватися при наявності інфекційного вогнища в ЛОР-органах. Бактерії переходять в тканини вуха і формують там запальний процес. В результаті знижується слух, виявляється больовий синдром, відчувається переливання рідини всередині. Такі стани потребують професійного лікування.
 • Поразка слухових нервів – виникає внаслідок серйозних інфекційних хвороб (скарлатина, паротит, кір і т д). Нервові клітини пошкоджуються і не можуть виконувати свої функції, в результаті падає слух.
 • Відмирання волоскових клітин внутрішнього вуха – це може статися при неправильному лікуванні або підвищеному дозуванні ліків. Деякі препарати є ототоксичними і дають ускладнення на вуха, вбиваючи їх волоскові клітини. Такі поразки слухової системи є незворотними. Плюс деякі збудники тропні до слухового нерва і негативно на нього впливають.

Важливо розуміти, що недолікована застуда не так нешкідлива, як може здатися на перший погляд. Тому краще не допускати ускладнень, які можуть пошкодити слуху.

Лікування ускладнень

Люди, яких торкнулася ця проблема, стурбовані тим, що робити, якщо заклало вухо після застуди. Тут існує кілька варіантів, але всі вони пов’язані зі зверненням до ЛОРа. Самостійно з цією проблемою неможливо впоратися.

Отже, якщо ви помітили, що чуєте гірше, ніж раніше, і вас переслідує відчуття закладеності вуха, перше, що потрібно зробити – записатися на прийом до отоларинголога. Він проведе огляд і підбере відповідні шляхи вирішення проблеми. Якщо це сірчана пробка, призначається промивання. При отитах прописують медикаментозні препарати і фізіопроцедури. Ураження слухового нерва потребують термінового лікування. Ключовий момент тут – час. Якщо лікування почати інтенсивно і вчасно, можна відновити функцію нерва. Для цього необхідно зняти запалення (неврит) та інтоксикацію. Лікування проводиться в стаціонарі, починаючи із внутрішньовенного введення з наступним переходом на таблетовані форми.

Якщо ж ускладнення після застуди на вуха довготривалі та настільки серйозні, що викликали незворотні ураження волоскових клітин, підбираються заходи компенсації. В основному це носіння слухових апаратів і курс занять з реабілітологом. Адже в цьому випадку повернути вухам колишню функціональність неможливо, але можна навчитися чути заново за допомогою сучасних приладів.

Якщо у вас заклало вухо після застуди, не втрачайте часу! Вам допоможуть у нашому центрі «Беттертон», де за допомогою сучасної апаратної діагностики з’ясовують справжню причину цього явища. За результатами обстеження лікарі призначать відповідні заходи. Наші фахівці завжди докладають усіх зусиль, щоб повернути слух. Лікарі відвідують наукові заходи, стежать за новинками медикаментів і процедур. Якщо виявиться, що втрата слуху є незворотною, можна буде відразу ж підібрати слуховий апарат і аксесуари до нього. У центрі пропонується якісна продукція надійних брендів!

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

   

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *