ТОП-5 причин почати носити слуховий апарат

ТОП-5 причин почати носити слуховий апарат

Згідно з останніми даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні вади слуху мають більше 1 млн. дорослих та 300 тисяч дітей. Але з них слуховими апаратами користується приблизно кожна 30-та людина. Причин тому багато, найчастіші з них – це проблеми з фінансами та небажання визнавати порушення слуху.

Окрім цього люди часто не хочуть носити прилади для корекції слуху, бо вважають, що з ними виглядають хворими або старими. Це все стереотипи, які ми можемо легко розвінчати. Адже зі слуховими апаратами життя людини змінюється на краще – і тому є 5 причин!

1 – спілкування приносить більше задоволення

Чи доводилося вам посеред жвавої розмови відчувати дискомфорт через те, що не чуєте співрозмовника? А коли вам ставлять питання, а ви не здатні відповісти, бо не розчули? Вади слуху досить часто ставлять людину у незручну ситуація, примушують ніяковіти й почуватися нерозумним.

Рішення цієї проблеми дуже просте – перевірити слух та придбати слуховий апарат! Лікар-сурдолог підбере модель, яка буде компенсувати ваш розлад слуху. Також він спитає, ким ви працюєте, наскільки активний в вас спосіб життя, які очікування від приладу. Це також вплине на підбір слухового апарату. А потім, коли ви повністю визначитесь, фахівець внесе у програму приладу індивідуальні налаштування.

Результат – ви отримаєте посилення звуків саме на тих частотах, де в вас знижений поріг чуттєвості. Вам буде значно комфортніше слухати мову, бо апарат покращить її розбірливість. Більше не потрібно буде перепитувати або уникати розмов. Зникне відчуття роздратованості та емоційної нестабільності. Спілкування на роботі та у соціумі стане жвавішим, а вдома – теплішим та інтимнішим.

Не слухайте тих, хто розповідає «страшилки» про слухові апарати! Сучасні моделі дуже сильно відрізняються від приладів 10-річної давності. Їх користувачі зізнаються, що отримують набагато більше задоволення від розмов зі своїм оточенням та від життя взагалі!

2 – з’являється більше сил на улюблені справи

Коли людина витрачає багато ресурсу на те, щоб просто розчути навколишні звуки, в неї не залишається вільної енергії. Доводиться сильно концентруватися та напружуватися, щоб спілкуватися з людьми на роботі або навчанні. адже людина з нормальним слухом може одночасно гортати стрічку у соцмережах на смартфоні, розмовляти та дивитися фільм. А люди, що недочувають, дуже уважно дивляться у обличчя співрозмовників, щоб доповнити мовну картину за рахунок міміки та артикуляції. Також вони часто нервують та перепитують.

Усе це забирає дуже багато енергії. Тому наприкінці дня зовсім не залишається сил на те, щоб зайнятися хобі, цікаво провести час. Це призводить до емоційного виснаження та може навіть спровокувати депресію.

Але є й гарна новина! Слухові апарати не просто компенсують втрату слуху, але ї полегшують роботу мозку. Адже з ними більше не треба перенапружуватися, щоб почути співрозмовника. Тому залишається достатньо вільної енергії на приємні та цікаві справи!

Беттертон-Консультация сурдолога-Подбор СА-Настройка СА-фото3 – ви маєте стильний вигляд

Дуже часто люди відмовляються від слухових апаратів, бо переживають, що їх буде помітно. Вони бояться, що оточення буде зневажливо до них ставитися через це, вважати слабкими, хворими, старими. Але ж на дворі вже двадцять перше сторіччя, давно слід викинути ці стереотипи на смітник!

Давайте розбиратися, як усе виглядає насправді! По-перше – вже давно існують невидимі моделі слухових апаратів, які розміщуються у вушному каналі. Тому ніхто навіть не здогадається, що ви маєте погіршення слуху та користуєтесь приладом для його компенсації.

По-друге – можна піти далі та зробити слуховий апарат стильним аксесуаром. Сьогодні стають модними прилади з кольоровими корпусами. На них навіть клеять стікери, стрази та інші прикраси. Таку можливість надає відомий виробник Starkey, який випускає різнокольорові моделі. Завдяки цьому слуховий апарат перестає бути стигмою фізичної вади, а стає яскравою «родзинкою» образу користувача!

4 – ви отримуєте суперсилу

Сьогодні дуже активно впроваджуються біонічні протези, з якими людина виглядає, як супергерой. Сучасні слухові апарати – це протези біонічного слуху. Вони надають своїм користувачам суперсилу, яка недоступна простим людям: чути усі звуки, коли це потрібно, та «виключати» їх, коли хочеться відпочити.

Крім цього в слухових апаратів нового покоління багато інших корисних функцій. Вони обробляють сигнал зі швидкістю потужного комп’ютера та відсікають зайве – шум та інші перешкоди. За допомогою технологій Bluetooth їх можна дистанційно підключати до смартфонів, телевізорів, ноутбуків, музичних плеєрів та інших гаджетів. Як це зробити – можна дізнатися в лікаря!

5 – ви подаєте гарний приклад

Не треба приховувати, що ви носите слуховий апарат! Адже це є проявою піклування про своє здоров’я. натомість, коли людина з поганим слухом відмовляється від реабілітація, то піддає себе серйозним загрозам:

 • Часто падає. Слух та вестибулярний апарат пов’язані між собою. Тому людям з приглухуватістю важко втримати рівновагу. Через це вони часто вдаряються об предмети меблів, падають, потрапляють у ДТП на вулиці. Особливо високі ризики в літніх людей. Адже падіння може спровокувати перелом шийки стегна – дуже важку травму, від якою люди стають інвалідами та навіть помирають.
 • Впадає у депресію. Відсутність звукової стимуляції призводить до психічних розладів. Це дуже поширена проблема серед людей зі слабким слухом.
 • Страждає деменцією. Розлади слуху провокують передчасне старіння мозку та хворобу Альцгеймера. Коли слухові центри кори атрофуються, людина починає забувати звуки. Слідом за цим вона забуває асоціації, пов’язані з ними – знайомі місці, голоси людей, події. Ось чому згодом люди з деменцією не впізнають своїх близьких, не можуть орієнтуватися на вулиці, блукають.

Єдиний спосіб запобігти цим проблемам – купити слуховий апарат та постійно користуватися ним. Це стосується людей будь-якого віку, адже усі однаково заслуговують на комфорт та якість життя. Будьте уважним до свого здоров’я, залишайтеся активним членом соціуму та подавайте іншим гарний приклад!

Отримати кваліфіковану допомогу при розладах слуху можна у центрах слуху «Беттертон». Там вам проведуть комплексну діагностику, виявлять порушення та підберуть слухові апарати. Лікар-сурдолог порадить, яка модель краще підійде саме у вашому випадку, а коли ви визначитеся з вибором, налаштує прилад під ваші потреби.

Джерело:

 1. National Institute of Deafness and Other Communication Disorders, NIDCD, США
 2. National Institute on Aging, США
 3. Seniors Fall Prevention Act, 2003

Записаться на прием к врачу:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *