Набряклість повік, області носу

осмотр лов врача

Набряклість повік, області носу

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  [columns]Коли в людини спостерігається набряклість носу та повік, це говорить про серйозні запальні процеси. Обличчя стає одутлим, навколо носу, на переніссі й під очима видно помітну припухлість. Потрібно звернути увагу на цей симптом, поки не встигли розвинутися серйозні ускладнення.

  Симптоми та види набряклості

  Набряклість повік та носу виглядає як помітна припухлість та може бути одно- або двосторонньою.

  Одностороння

  На обличчі з’являється помітна асиметрія: з одного боку запалюється, червоніє та опухає віко. Також помітна набряклість у області носу, теж одностороння. Можуть виявлятися супутні симптоми з набряклого боку – сльозотеча, закладеність у носі.

  Двостороння

  В людини спостерігається симетрична набряклість носу, а також набряклість повік та мішки під очима. Одночасно з цим нерідко з ніздрів випливає слиз, утруднюється дихання, всередині носу відчувається печіння та свербіж. Також можуть сльозитися очі. Зазвичай ця симптоматика пов’язана з запальними ЛОР-захворюваннями.

  Причини набряклості

  Коли в людини набряклість повік, причина найчастіше полягає в запальних процесах. Також це може відбуватися в ряді інших випадків.

  Запальні процеси

  Зазвичай набряклість носу та повік викликають інфекційні хвороби носу. Найчастішою причиною є синусит – запалення придаткових пазух. Усередині накопичується патологічне середовище, слизова оболонка набрякає, викликаючи помітну припухлість. Також цей симптом може проявитися при риніті.

  Інші причини

  Коли розвивається набряклість повік над очима, причини можуть бути різноманітними:

  • Кон’юнктивіт – уражає слизову оболонку очей
  • Механічна травма – є частою причиною, через яку набрякає ніс та повіки
  • Укус комахи – у цьому випадку спостерігається набряклість носу без нежитю
  • Алергічна реакція – часто призводить до набряклості й потребує швидкого реагування

  Що робити при набряклості на обличчі?

  Як зняти набряклість повік? Може допомогти накладення холодного компресу, в ідеалі на основі чаю. Також є спеціальні краплі проти набряків. Як зняти набряклість носу? Можна подихати над парами евкаліптової олії або тертого луку – це зменшить набряк слизової. Але краще не захоплюватися самолікуванням, а одразу звернутися до лікаря. Адже набряки можуть бути пов’язані з серйозними захворюваннями, які вимагають лікування.

  Набряклість повік та носу в дітей

  Якщо ви помітили набряклість носу в дітей, це тривожний симптом. Не можна допускати, щоб набряк поширювався – він може призвести до серйозних наслідків, навіть до смерті. Якщо ви бачите, що дитина стрімко набрякає – викликайте швидку допомогу, це може бути алергія. Якщо набряк викликаний синуситом та іншими запальними хворобами дихальних шляхів – покажіть дитину ЛОРу. Лікар допоможе зняти набряклість носа.

  Набряклість обличчя: лікування

  Коли пацієнт скаржиться на набряклість носу, лікування починається з діагностики. Як тільки лікар поставить діагноз, він підбирає заходи терапії, щоб усунути причину набряків. Наприклад, при синуситі призначають:

  • Прийом антибіотиків – допомагає ефективно усунути патогенну середу, що викликає запалення
  • Засоби місцевої дії – спреї та краплі, що допомагають швидко прибрати набряк
  • Процедури промивання й переливання рідини – дозволяють очистити додаткові пазухи від слизу та патогенної мікрофлори
  • Фізіотерапію – прискорює ефект лікування

  Щоб відповісти на питання, як прибрати набряклість повік, потрібно розібратися в її причинах. Якщо це пов’язано з синуситом, лікується основне захворювання. Додатково можуть призначатися очні краплі, що знімають набряки й почервоніння.

  Особливості лікування набряків у “Беттертон”

  У нашому ЛОР-центрі успішно лікують набряк слизової носу, пов’язаний із запальними ЛОР-захворюваннями. Наші лікарі обстежують пацієнтів шляхом риноскопії. Дослідивши стан носових пазух та ходів, вони підбирають для кожного індивідуальний план лікування.центр слуха беттертон

  Можливі ускладнення

  Якщо у вас розвинувся набряк на обличчі, це може бути небезпечно для життя. При сильній набряклості носові ходи можуть бути заблокованими, і є ризик задихнутися. Крім того небезпечні й самі хвороби, що викликають набряклість повік. Лікування, розпочате вчасно, дозволяє уникнути важких ускладнень: менінгіту, абсцесу, флегмони.

  Профілактика

  Щоб не стикатися з набряками, потрібно:

  • Регулярно відвідувати ЛОР-лікаря для профілактичних оглядів
  • Відмовитися від алкоголю та сигарет
  • Якщо ви алергік – постійно тримати в аптечці антигістамінні засоби
  • Вчасно лікувати хвороби носа, горла та вух
  • У пору спалахів епідемій захищати дихальні шляхи спеціальною маскою

  Якщо у вас набрякли повіки й ніс – запишіться на прийом до нашого отоларинголога. Спеціаліст за один прийом поставить діагноз та призначить правильне лікування.

  Записатись на прийом

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *