Чути обома вухами – чому це важливо?

Чути обома вухами – чому це важливо?

Щоб нормально сприймати звуки, треба чути їх обома вухами. Адже недаремно цей орган парній, у людській фізіології все продумано. Двосторонній слух дає нам можливість чути сигнали з різних боків, визначати їх джерело, відрізняти корисний звук від шуму. Тому якщо в людини знижений слух на обох вухах, потрібно носити два слухових апарати. Цей підхід називається бінауральне рішення.

Першими презентувала бінауральну систему американська компанія Starkey. Вона випустила парні слухові апарати, які синхронізуються один з одним та обмінюються інформацією. Це створює так званий «стерео-ефект», яким від природи наділені наші вуха. Але якщо слухова система дає збій, на допомогу приходять бінауральні слухові апарати!

Детальніше про бінауральне слухопротезування

Головна мета бінаурального рішення – максимально наблизити сприйняття звуків до нормального. Тобто, якщо в людини приглухуватість на обох вухах, за допомогою слухових апаратів вона зможе відчувати сигнали так, як і задумано природою. З двома приладами користувачі чують звуки краще, розбірливіше та на довші відстані, ніж з одним. До того ж, сучасні рішення від Starkey мають адаптивні мікрофони, що підлаштовуються під джерело сигналу. Користувач усе чує, не додаючи зайвих зусиль.

Статистика показує, що близько 93% людей з приглухуватістю потребують бінаурального рішення. Тобто, їх слух уражений на двох вухах. Але не зважаючи на це, багато хто думає, що можна «обійтися» одним апаратом. Це хибна думка. Щоб зрозуміти, чому саме так, можна провести аналогію із зором. Для того, щоб повноцінно бачити, люди носять окуляри на обох очах. Так саме й зі слухом – щоб чути звуки якісно та реалістично, треба два слухових апарати.

Беттертон-Консультация сурдолога-Подбор СА-Настройка СА-фотоПереваги бінаурального рішення

Зазвичай головний аргумент людей, які купують один слуховий апарат замість двох економія. Але на користь бінаурального рішення каже набагато більше аргументів:

 • Мову чути розбірливіше. Коли людина носить один апарат, мова зливається з шумом, їх складно відокремити одне від одного. Але два прилади нормально пораються з цим завданням. Це пов’язано з тим, що вони краще розпізнають більше джерел звуку одночасно.
 • Легко визначається джерело звуку. З одним слуховим апаратом людині важно зрозуміти, звідки йде сигнал. А два прилади миттєво розпізнають, з якого боку та відстані йде звук. Тому користувач вчасно повертається у бік співрозмовника, коли до нього звертаються. Також це поліпшує безпеку – наприклад, людина швидко реагує на сигнал транспорту, що наближується.
 • Якість звучання поліпшується. Ті, хто носить два слухових апарати замість одного, чують на 10-40% більше корисних сигналів. Це досягається за рахунок стереоефекту, який не тільки поліпшує сприйняття, але й відсікаї зайві шуми.
 • Звуковий комфорт підвищується. Якщо людина носить слуховий апарат на одному вусі, доводиться використовувати його на максимальній гучності. Це створює певний дискомфорт для слухової системи, призводить до її перенавантаження. Натомість, два слухових апарати забезпечують потрібне посилення звуку, не визиваючи втоми.
 • Краще зберігається залишковий слух. Коли користувач носить прилад на одному вусі, інше не задіяне у процесі звукосприйняття. Через це відбувається деривація – відповідний слуховий центр мозку отримує потрібну стимуляцію та атрофується. Бінауральне рішення допоможе цьому запобігти.
 • Спілкування стає зручнішим. З двома приладами людина легко приймає участь у групових бесідах, де до неї звертаються з різних сторін. При цьому не треба повертатися до співрозмовника протезованим вухом.
 • Зникає вушний шум (тіннітус). Досить поширена ситуація, коли людина не задіяне у звукосприйнятті вухо починає «шуміти». Таким чином воно компенсує відсутність стимуляції, генеруючи власний звук. Два слухових апарати допомагають успішно побороти тіннітус, замінивши його а корисний сигнал.

Звісно, бувають ситуації, коли можна носити один слуховий апарат. Рішення про бінауральне протезування слід приймати разом з лікарем. Він проведе ретельне обстеження та винесе остаточний вердикт, скільки приладів для корекції слуху вам потрібно. Це залежить від ступеню порушення слуху на кожному вусі, порогів чутності та інших факторів.

Отримати допомогу у реабілітації слуху у Львові можна, звернувшись до центру «Беттертон». Ми пропонуємо якісні бінауральні рішення від американського виробника Starkey. Наші лікарі підбирають для пацієнтів системи корекції слуху за результатами діагностики. Знайти нас можна за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 44 (навпроти Цирку).

         Телефони для запису на прийом: (032) 253-69-65, моб.: (067) 670-87-47, моб.: (050) 433-37-57

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *