Що таке дитячий слух?

слуховой аппарат упрощает жизнь фото

Що таке дитячий слух?

Що потрібно знати про слух новонароджених?

Проблема вроджених та набутих розладів слуху в новонароджених досить поширена. Дитина може вже народитися з частковою глухотою, або ж втратити гостроту слуху внаслідок перенесених в дитинстві хвороб. Адже слухова система новонароджених дуже тендітна, на неї можуть легко вплинути несприятливі фактори. І якщо вчасно не звернути уваги на проблему, в малюка не будуть формуватися слухові образи. Через це мовні навички теж не зможуть правильно розвиватися, адже навчання їм в дітей трапляється саме за рахунок повторення почутого.

Розвиток слуху в дітей завжди йде у тісній зв’язці з освоєнням мови. Дитина сприймає звуки, впізнає найбільш часто чутні, а потім намагається їх відтворювати, поступово «відточуючи» вимову. Зазвичай цей процес починається з голосних, промовляти які немовлята можуть навіть із закритим ротом. Потім в гру вступають приголосні, і це вже більше стає схожим на мову, хоч і вельми нерозбірливу. Однак батьки як правило розуміють, що саме хоче донести до них дитина.

Объективная аудиометрия по отоакустической эмиссииТепер розглянемо, як це відбувається в дітей з приглухуватістю. Вони погано сприймають приголосні звуки, що лежать у верхньому частотному діапазоні. В результаті діти з порушенням слуху, намагаючись відтворити мову, видають тільки голосні. До того ж вони роблять це пізніше, що часто викликає справедливу стурбованість в батьків. Найпоширеніші скарги: дитина ніяк не промовляє довгоочікуваних перших слів, а замість цього видає незрозуміле мукання. У цьому випадку рекомендується на першому ж році життя пройти аудіометричне обстеження. Чим раніше буде діагностовано зниження слуху в дитини, тим більше зростуть його шанси на повноцінний розвиток.

Крім порушень мови, дитяча приглухуватість провокує безліч інших негативних наслідків. Одне з них – труднощі з орієнтацією у просторі – дитина не може визначити джерело звуку, не розпізнає тривожних сигналів.

Причини порушень слуху в дітей

Поразки слухової системи можуть розвиватися під час вагітності, а також під час пологів та у перші місяці життя. Етимологія їх різна.

Причини вродженої приглухуватості:

 • Несприятливий перебіг вагітності
 • Інфекційні захворювання, перенесені матір’ю в процесі виношування
 • Лікування вагітної матері ототоксичними препаратами
 • Зловживання алкоголем та наркотичними речовинами

Під час пологів та відразу після них порушення слуху в дитини можуть спровокувати такі фактори:

 • Механічні родові травми
 • Мала вага (менше 1,5 кг)
 • Передчасні пологи (до 32 тижнів)
 • Асфіксія (недолік кисню) відразу після народження
 • Інтоксикація знеболюючими препаратами під час пологів

Також у перші місяці життя малюк схильний до ризику втрати слуху, якщо:

 • Переніс кір, менінгіт, свинку чи інші інфекційні захворювання
 • Мали місце запальні процеси органів слуху
 • Траплялися механічні травми вух та голови
 • Проводилася хіміотерапія
 • Дитина страждає синдромом Мебіуса та іншими патологіями

Також ймовірність зниження слуху в дітей підвищується при:

 • Ураженнях ЦНС
 • Вроджених пороках середнього вуха
 • Проблемах серцево-судинної та нервової системи

Ваш малюк погано чує? Рішення є!

Якщо у поведінці дитини проявляються описані вище тривожні «дзвіночки», варто сказати про це педіатру на регулярному огляді. Він випише напрямок до отоларинголога, який допоможе розібратися з причиною. Часом все не так уже й погано, як може здаватися – наприклад, у вушних проходах скупчилися сірчані пробки, й після їх видалення ваш малюк знову зможе повноцінно чути. Також тимчасові порушення слуху в дітей зустрічаються при отитах – у цьому випадку буде потрібно лікування, що знімає запальний процес. Крім цього причин може бути багато – аденоїди, алергічний набряк та інші. І будь-який лікар постарається їх виключити, перш ніж підозрювати туговухість.

Якщо порушення слуху не пов’язані ні з одним із зазначених вище факторів, призначається консультація сурдолога. Спеціаліст проводить аудіметрічну діагностику, на підставі якої визначає ступінь ураження слуху. Якщо ці втрати незворотні, оптимальним рішенням є дитячий слуховий апарат. Його підбирають згідно з даними аудіограми, налаштовують індивідуально під маленького носія та допомагають з реабілітацією. Сучасні слухові апарати непомітні, комфортні та функціональні, вони дозволяють повноцінно жити у світі звуків, не відчуваючи себе ущемленим!

Також рекомендуємо прочитати наступні статті:

Допомогу в підборі слухового апарату вам нададуть у нашому центрі слуху «Беттертон». Ми пропонуємо прилади від надійних виробників, робимо налаштування, підтримуємо пацієнтів на етапі адаптації. Дізнатися більше можна, записавшись на прийом за посиланням: http://bettertone.com.ua/uk/contacts/.

Записатися на прийом

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *