Боротьба за хороший слух

Боротьба за хороший слух

Українське суспільство поки погано поінформоване про проблеми слуху. В Європі цьому питанню приділяється значно більше уваги. Наприклад, у Франції пройшла акція, гасло якої «Нехай музика залишиться задоволенням – захистимо наш слух». Її провела асоціація Ажи Сон з метою привернути увагу до проблеми погіршення слуху від занадто гучної музики.

Навігація по сторінці:

В рамках акції роздавалися флаєри з інформацією всюди, де проходили музичні заходи. Це вже сьома така кампанія від Ажи Сон, яка проходить у всіх регіонах Франції.

Чому це важливо?

За даними статистики, порушення слуху зустрічаються у кожної четвертої людини. Серед музикантів 70% страждає придбаною приглухуватістю. Ця проблема обумовлена нестачею інформації. Щоб змінити цю динаміку в позитивну сторону, асоціація проводить різні акції ось уже не перший рік:мочка и ухо

 • Пропонує професійним музикантам безкоштовну перевірку слуху, зняття зліпків для слухових апаратів
 • Поширює посібники, в яких сказано про ризики зниження слуху, регламентах рівня звуку, заходах захисту
 • Проводить щорічну кампанію, що привертає увагу до проблем зі слухом
 • Дає рекомендації, як зберегти слух
 • Розвішує афіші, які наочно демонструють проблему – на останній було зображено вухо з пірсингом і питанням «Що?»
 • Безкоштовно роздає беруші для захисту слуху – вже було роздано понад 625 700 штук
 • Вручає флаєри з порадами щодо збереження слуху – понад 600000
 • Ставить освітні вистави в школах – наприклад, «Світ і мочка вуха» ( “Peace and Lobe”), в якому розповідається про вплив музики на слух

Заходи Асоціації проходять переважно там, де люди стикаються з потенційною небезпекою для вух – в репетиційних студіях, концертних залах, консерваторіях, на спектаклях. Також акції проходять в навчальних закладах, адже збереження дитячого слуху завжди в пріоритеті.

Як заявив Флаві Ван Колен, координатор руху, метою кампанії є не просто розповісти про потенційні ризики для слуху, а створити справжню мережу, що об’єднує професіоналів в області музики, привернути увагу до проблеми. Вона дає людям привід задуматися про те, як впливає на вуха гучна музика, яку вони слухають на концертах, в клубах, у себе вдома.

Наслідки цього захоплення можуть бути сумними. Найбільш «невинні» з них – поява шуму у вухах. Але при запущених випадках слух знижується необоротно, і глухота стрімко прогресує. Щоб захиститися від цієї загрози Асоціація виробила прості, але дієві рекомендації:

 • Влаштовувати собі паузи в прослуховуванні, щоб відпочити від звукової перенапруги
 • Стежити за рівнем гучності плеєра, ніколи не ставити його на максимум
 • Намагатися триматися подалі від колонок і підсилювачів
 • Вести здоровий спосіб життя, зокрема, не зловживати алкоголем, який згубно впливає на слухову систему

Треба сказати, що представникам Асоціації дійсно вдалося створити мережу, до якої залучени ентузіасти та професійні музиканти. Наприклад, кампанію підтримав ударник відомої французької групи Нікола Шауер. Він взяв активну участь в останній акції.

Музиканти на сторожі слуху

Нікола зазначив, що сьогодні все ще є серйозна нестача інформації, особливо серед музикантів-аматорів. Група, в якій він перебуває, хоч і грає панк-рок, за рівнем звуку на своїх концертах. Вони намагаються знайти золоту середину між тим, щоб бути почутими і не втомити слухачів гучними звуками. За словами Нікола, саме цей баланс є важливою складовою атмосфери.

опасность дискотек для слухаМузикант зізнався, що грає з 14 років, але до 35 років навіть не намагався захищати свій слух. При цьому він інтуїтивно все одно робив це – наприклад, одягаючи навушники, коли грав на ударних. Але реальної небезпеки Нікола не уявляв. Вона відкрилася йому порівняно недавно, коли групи почала активно давати концерти. І музикант відчув деякі побічні ефекти від гучної музики.

На щастя, ця історія з хорошим кінцем. За словами Нікола, він став використовувати спеціальні захисні засоби для вух, що знижують рівень звуку на 20 дБ. Це допомогло йому позбутися відчуття дискомфорту після концертів. Нещодавно музикант пройшов професійну перевірку слуху і переконався в тому, що все в порядку.

Результати акції

Асоціація створила спеціальну анкету, що дозволяє оцінити ефективність проведених заходів. За даними опитування, 63% учасників відзначили, що в подальшому хотіли б захищати свій слух від гучних звуків. А 68% опитаних сказали, що згодні поширити отриману інформацію серед своїх родичів і знайомих.

Решта ж не вважали флаєри та інші інформаційні матеріали досить переконливими. З них 6,8% зазначили, що не вважають вплив голосної музики небезпечним і не планують захищати свій слух від неї. В силу цих причин Ажу Сон в подальшому збирається посилити акції і проводити їх частіше.

В українських реаліях про таке поки можна тільки мріяти. Нашому суспільству не вистачає подібних акцій, що розповідають про проблеми приглухуватості, навчають захищати свій слух. Але ви завжди можете перевірити його гостроту в центрі «Беттертон». Запишіться на прийом – і досвідчені лікарі проведуть діагностику на сучасному обладнанні, розкажуть про засоби захисту, а при необхідності підберуть заходи корекції.

Запишіться на БЕЗКОШТОВНУ * експрес-діагностику слуху в одному з наших Центрів прямо зараз

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  * Умови безкоштовної акції по експрес-діагностиці слуху діють після:
  • заповнення і відправки форми запису на сайті;
  • підтвердження запису Адміністратором Центру по телефону.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *