Як вибух впливає на слух

Як вибух впливає на слух

Коли людина чує неподалік вибух, його вуха можуть постраждати. Такі звуки негативно впливають на роботу слухової системи і організму в цілому. Особливо це стосується тих ситуацій, коли поруч чути стрілянину, звуки важкої артилерії та піротехніки. Потрібно подумати про те, як захистити вуха і знизити вплив некомфортних звуків.

Навігація по сторінці:

Що таке контузія

Від різких звуків стрілянини людини може призвести до контузії. Давайте розберемося, що таке контузія, і як вона проявляється. Отже, контузія – це ураження організму, що виникає при впливі ударної хвилі, стрибків тиску, пара або стиснених газів. Зазвичай контузія трапляється з людиною, поряд з яким стався вибух, були чутні гучні постріли, робота артилерійського обладнання.

Контузія може вразити головний мозок, очі, вуха. Зазвичай це проявляється втратою свідомості, порушенням мови, паралічем, запамороченням, головними болями. Контузія вуха зазвичай супроводжується частковою або повною втратою слуху, кровотечею з вух.

Види погіршення слуху після вибухів

Вибух і слух – речі несумісні. У людини може пошкодитися барабанна перетинка, розвинутися запалення, а також порушитися робота внутрішнього вуха. Все залежить від того, на якій відстані і якої сили трапився вибух, і приглухуватість після нього буває кондуктивною або нейросенсорною.

Кондуктивна туговухість

Коли гучні звуки від вибухів доходять до вух, вони провокують:

 1. Розрив барабанної перетинки – трапляється внаслідок баротравми або акустичної травми. При цьому наголошується втрата слуху на одному або обох вухах.
 2. Гострий отит – розвивається через розтягнення тканин і попадання в вухо пилу і інших забруднень. Його структури запалюються, що викликає зниження слуху.

Кондуктивні розлади слуху оборотні і підлягають лікуванню.

Нейросенсорна туговухість

Коли людина чує сильний вибух, внутрішнє вухо піддається акустичної травмі. Його волоскові клітини не справляються з таким навантаженням і починають відмирати. Це проявляється розвитком нейросенсорної приглухуватістю, яка є незворотною і тяжкої. В цьому випадку рекомендується підібрати слуховий апарат.

Захист слуху при роботі зі зброєю

Найбільше в групі ризику по контузії знаходяться військові. У них на робочих місцях часто чути стрілянину та інший гучний шум. Тому потрібно використовувати спеціальні беруші для захисту вух.

Життя військових з поганим слухом

Коли солдат погано чує, він не може розпізнати важливі команди і сигнали. Це ставить під загрозу безпеку – не тільки його, а й усього підрозділу.

Консультация-сурдолога-в-лор-центре-для-взрослых и детей-фотоДе перевірити слух військовому

Пройти діагностику можна у отоларинголога в будь-якій лікарні або в військкоматі. Якщо ви хочете провести комплексне обстеження, можете звернутися в наш ЛОР-центр «Беттертон».

Беруші для вибухів і стрілянини

ЛОР-лікарі рекомендують військовим використовувати спеціальні беруші. Їх головна мета – захист органів слуху від шуму, який видає стрілянина і вибухи артилерії. Вони фільтрують некомфортні звуки, але пропускають мова та інші важливі сигнали.

Профілактика втрати слуху

Крім берушей, які допоможуть знизити вплив вибуху, рекомендується вчасно лікувати ЛОР-хвороби, уникати переохолоджень, регулярно перевірятися у ЛОРа і підтримувати гігієну вух.

Можливі ускладнення після вибуху

Найпоширеніше наслідок вибуху – необоротне зниження слуху. Також людина може зіткнутися з раптовою кондуктивной глухотою, яка проходить після лікування.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *