ТОП-60 найбільш актуальних питань про слухові апарати в 2019 році

ТОП-60 найбільш актуальних питань про слухові апарати в 2019 році

Навігація по сторінці:

 

Питання про вкладиші

Звичайний вкладиш має стандартну конструкцію, яка підходить далеко не всім користувачам. На відміну від нього, індивідуальний вкладиш виготовляється за зліпком вуха. Він «сидить» в вушному проході максимально герметично і повторює його анатомічну форму. Тому він комфортний в носінні і менше схильний до свисту, який виникає через не щільну посадки вкладиша.

 • Чи обов’язково робити індивідуальний вкладиш, або можна ходити із стандартним?

Вибір завжди за вами. Але пам’ятайте – стандартний вкладиш може не підійти до вашого вуха. Між ним і слуховим проходом виникнуть зазори, і слуховий апарат розпочне неприємно свистіти. До того ж індивідуальні вкладиші більш надійні і довговічні, тому безумовно варті своїх грошей.

 • Який індивідуальний вкладиш краще – м’який або твердий?

На це питання не можна дати універсальної відповіді, його знає лише лікуючий лікар. Вибір матеріалу залежить від ступеня втрати слуху та інших індивідуальних особливостей пацієнта. Наприклад, якщо у вас глибока і важка приглухуватість, то краще вибрати м’який матеріал. Він більш зручний в носінні, але швидше зношується.

 • «У мене зносилася звукопровідна трубка – можу я замінити тільки її, не змінюючи вкладиша?»

Так, якщо він чистий, герметичний і легко відділяється від трубки. Така можливість є для вкладишів зі звуковим куточком. Але якщо трубка вклеєна в нього безпосередньо – її доведеться міняти разом із вкладишем. Щоб зрозуміти, як вам вчинити, проконсультуйтеся з фахівцем центру.

 • Скільки часу будуть робити вушний вкладиш?

Наш сервісний центр виготовляє індивідуальні вкладиші за 3-4 дня. Якщо вам потрібно зробити його терміново, за додаткову плату є послугу швидкого виготовлення – так процес займе кілька годин. Більш детальну інформацію можна дізнатися у нашого консультанта.

 • Чому індивідуальний вкладиш роблять так довго?

Виготовлення вушного вкладиша – складний технологічний процес. Ми використовуємо якісні матеріали від німецького бренду DETAX і прогресивні технології 3D-моделювання. У цій роботі немає місця поспіху, адже важливий кожен міліметр майбутнього виробу. Але якщо ви дуже поспішаєте, ми можемо виготовити вкладиш терміново.

 • Як часто потрібно міняти вкладиш?

Це залежить від ступеня його забрудненості і герметичності – дивитися треба по зовнішньому вигляду і вашими відчуттями. В середньому заміна стандартного вкладиша рекомендується кожні 3 місяці. Для індивідуального період експлуатації довше.

 • Скільки служить індивідуальний вкладиш?

Термін експлуатації залежить від матеріалу виготовлення. Якщо це силікон, то його вистачає на півроку, якщо акрил – на 1 рік. У нашому центрі «Беттертон» використовуються якісні матеріали та технології 3D-сканування і друку, тому вдається домогтися максимальної довговічності вкладишів.

Крім матеріалу, на термін використання цього виробу впливає правильний догляд. Щоб він прослужив довше, потрібно підтримувати гігієну вуха, своєчасно очищати його від сірки, правильно сушити і зберігати вкладиш. Дбайливе відношення і регулярне чищення – запорука довгої роботи вкладиша.

Питання про вибір слухового апарату

Слуховые-аппараты-в-лор-центре-для-взрослых-и-детей

 • «Що таке канали слухового апарату, і чому я повинен переплачувати за їх кількість?»

Канал – це окремий відрізок, на якому відбувається незалежна обробка звуку. Чим їх більше, тим більш широкий діапазон персональних налаштувань, і тим чистіше і натуральніше транслюється звук. Багатоканальні слухові апарати легше орієнтуються в складних акустичних ситуаціях, краще відсікають шуми і інші перешкоди.

 • Слуховий апарат відновить мій слух?

Ні, але він допоможе компенсувати його відсутність. Слуховий апарат – це по суті протез вашого втраченого слуху, без нього ви вже не зможете нормально чути. Але зате з ним зможете комфортно і розбірливо сприймати мову і інші звуки. До того ж він допомагає підтримувати слух на тому ж рівні – тренуючи слухові центри головного мозку.

Все просто – якщо втрата слуху двостороння, потрібні 2 слухових рішення. Від цього, якість звуку і його розбірливість збільшуються в 3 рази в порівнянні з носінням одного апарату. До того ж бінауральне слухопротезування дозволяє легко відсікати шуми і концентруватися на джерелах звуку.

 • Чи є протипоказання до слухових апаратів?

Так, існує ряд випадків, коли слухопротезування відкладається або скасовується. До них відносяться гострі форми отиту та інших вушних запалень, перфорація барабанної перетинки, виділення рідини з вуха, хірургічні втручання, в ході яких змінилася будова зовнішнього вуха, психічні розлади. Також існують протипоказання для певних видів слухових апаратів. Тому перед їх покупкою потрібно консультуватися з лікарем.

 • «Мені пропонують слуховий апарат за 990 грн – я буду з ним чути?»

За таку ціну можна купити хіба що підсилювач звуку. Так, з ним ви будете чути, але не тільки корисні сигнали, але і всі звукові перешкоди – шум транспорту, скрегіт дрилі в сусідській квартирі, дзижчання холодильника та іншої побутової техніки, гудок машини на вулиці. Підсилювач підвищує гучність всіх звуків без розбору, в результаті найкраще з ним чутно як раз те, що чути не хотілося б. Це приносить багато дискомфорту.

Крім незручності, підсилювач звуку може виявитися шкідливим. У нього немає обмеження по гучності, тому він може посилювати сигнали до небезпечних для вуха децибел. В результаті у вас може порватися барабанна перетинка або статися акустична травма, якщо поруч просто просигналить машина. Тому не варто довіряти таким сумнівним приладам, а краще купувати якісну сертифіковану техніку, яку пропонує наш центр.

 • Чим відрізняється підсилювач звуку від слухового апарату?

Цифровий слуховий апарат – це медичний прилад, який підбирається лікарем і налаштовується з урахуванням потреб користувача. Він підсилює лише ті звуки, які людина сприймає погано через приглухуватості.

Підсилювач же – дешева підробка, яка робить лінійне посилення всіх оточуючих сигналів. Це означає, що з ним користувач чує не тільки те, що сам не може, а й інші, некомфортні для вуха звуки – скрегіт, брязкіт, дзижчання. До того ж ті звуки, які не пропали з аудіограми людини, відчуваються на підвищених тонах. Все це може привести до ще більшого погіршення слуху.

 • Чим відрізняються цифрові слухові апарати різних брендів?

Виробники по-різному підходять до виготовлення слухових рішень. Між ними є відмінності в матеріалах корпусів і деталей, якості збірки, функціоналі. Все це впливає на якість звуку в процесі користування, тому краще віддавати перевагу авторитетним брендам. У центрі «Беттертон» пропонується якісна продукція компанії Starkey.

 • Чому у слухових апаратів Starkey 2 роки гарантії, а у решти 1?

Кожен виробник сам встановлює для своєї продукції гарантійні терміни. Американський бренд Starkey впевнений в якості своїх апаратів, тому дає 2 роки гарантійного обслуговування на них. І оскільки наш центр «Беттертон» є офіційним дилером цієї компанії, ми надаємо своїм клієнтам 2-річну гарантію.

 • Чому слухові апарати відрізняються за вартістю?

На ціну слухового апарату впливають різні фактори: бренд, рік випуску, форма, функціональні можливості. Чим якісні модель, чим чистіше і натуральніше вона транслює звук, тим вище її вартість.

 • Аналогові та цифрові слухові апарати – в чому різниця?

Ці прилади по-різному обробляють звук. Аналогові моделі влаштовані дуже просто, вони підсилюють сигнал лінійно – по всіх частотах. Цифрові прилади в цьому плані більш розвинені. У них вбудований мікропроцесор, який являє собою крихітний комп’ютер. Він дає можливість гнучкого налаштування з урахуванням потреб користувача – виділяє звуки там, де чутливість втрачена. При цьому грубі сигнали він пом’якшує, шуми відсікає, а мову робить розбірливою. І все це – за частку секунди!

 • Чи бувають японські слухові апарати?

Так, але для носіїв слов’янської групи мов вони не приносять користі. Справа в тому, що у японської мови інша фонема промовлення – там зовсім не ті звуки мовного діапазону, що у нас. Тому такий прилад буде незручний у використанні, та й обійдеться приблизно в 2-3 тисячі доларів.

 • «Я чув, є слухові апарати в формі кліпси – їх можна купити?»

Так, такі слухові рішення дійсно існують, але купувати їх ми не радимо. Вони не зручні у використанні – кліпса може злетіти або здавлювати мочку вуха. Тому така категорія приладів не користується успіхом.

 • Який слуховий апарат краще: завушний, внутрішньовушний або внутрішньоканальний?

Не можна однозначно відповісти на це питання. Все залежить від того, наскільки глибока втрата слуху у людини, який спосіб життя вона веде, як влаштовано його вухо, чи є протипоказання до певних моделей приладів. Тому відповісти тут може тільки лікар.

 •  Чим відрізняється внутрішньовушних слуховий апарат від внутріканального – який з них помітніше?

Внутрішньовушний прилад більший, ніж внутрішньоканальний, тому його буває помітно у вусі. Зазвичай його батарейний блок розміщується в раковині. А ось внутрішньоканальні моделі зовсім непомітні, оскільки повністю вставляються у вушний прохід – видно тільки лісочку для вилучення.

 • В яких країнах виробляють слухові апарати?

На ринку товарів для корекції слуху є декілька найбільших гравців:

 • США – Starkey
 • Німеччина – Siemens
 • Данія – Widex
 • Швейцарія – Phonak і Bernafon

 

 • «Кажуть, все слухові апарати відрізняються між собою – в чому різниця?»

Перш за все, вся справа у виробнику, якого легко можна визначити по назві. Також різні моделі можуть відрізнятися за технологією виготовлення, формі, функціоналу, потужності, якості обробки звуку. Детальну консультацію по цій темі можна отримати у нашого фахівця.

 • «Я можу вибрати слуховий апарат для свого родича без його участі?»

В теорії так, але будьте готові до того, що ви прогадаєте. Ваші уявлення про ступінь приглухуватості родича можуть не відповідати реальності. У результаті ви купите прилад, який не буде йому підходити. Тому ми наполегливо радимо підбирати слуховий апарат індивідуально – за результатами обстеження і з внесенням особистих налаштувань.

 • Як в центрі «Беттертон» підбирають слухові апарати?

Щоб визначити, який слуховий апарат потрібен людині, ми проводимо йому аудіометрію – тест слуху. За його результатами фахівець-сурдолог підбирає модель з відповідними технічними характеристиками і вносить індивідуальні настройки.

 • «Ви дасте мені гарантію, якщо я куплю у вас слуховий апарат?»

Так, на всю реалізовану продукцію в “Беттертон”, діє гарантія 1-2 роки. Протягом цього терміну ми безкоштовно діагностуємо, обслуговуємо і ремонтуємо прилади.

 • «Навіщо такі складнощі? Хіба не можна просто взяти і купити вподобаний прилад? »

Слуховий апарат – це не смартфон, який можна вибрати в інтернеті. Він вимагає індивідуального підбору за участю лікаря точно так же, як окуляри. Інакше прилад може виявитися неефективним і навіть завдати шкоди.

 • Слуховий апарат обов’язково підбирати з лікарем?

Так, обов’язково, тому що це медичний прилад. Його вибір повинен базуватися на вашому ступені втрати слуху і порогах чутливості на різних частотах. Навіть якщо вам вдасться випадково “потрапити пальцем в небо», дивом вибравши відповідну модель, ви не зможете її правильно налаштувати. Адже це робиться тільки фахівцем – за результатами аудіограми.

 • «Чому фахівець підібрав мені саме ці слухові апарати?»

Та модель, яку рекомендує сурдолог, відповідає саме при вашому ступені втрати слуху і підходить під ваші потреби. Потрібно просто довіритися – фахівець аналізує безліч параметрів, перш ніж знайти підходяще слухове рішення.

 • «Чому слуховий апарат коштує так дорого?»

Тому що це високотехнологічний прилад, який обробляє звук за частку секунди. Його вартість повністю виправдана і відповідає якості.

Питання про приглухуватості і її корекції

 • Через що псується слух?

Існують різні причини:

 • Травма вуха
 • Порушення провідності слухових кісточок
 • Вікові зміни
 • Відмирання волоскових клітин внутрішнього вуха
 • Ускладнення після інфекційних хвороб та прийому сильних ліків
 • Постійне шумове забруднення
 • Ураження слухового нерва

 

 • Через які ліки псується слух?

На слухову систему погано діють антибіотики, потужні анальгетики та інші препарати. Тому потрібно завжди читати інструкцію перед прийомом – якщо є позначка «ототоксичний вплив», значить, вони шкідливі для слуху.

 • Чи можна натренувати слух, щоб він не псувався?

Офіційна медицина не знайшла відповіді на це питання. Є думка, що допомагає класична музика, але це неточно.

 • Чи може погіршитися слух, якщо носити слуховий апарат?

Ні, все з точністю до навпаки – слухові апарати допомагають зберегти залишковий слух. Коли слабочуючих носить їх, ризик посилення приглухуватості становить 1%, коли не носить – 10%. Також в окремих випадках при користуванні цими приладами слух трохи поліпшується.

 • «А слухові апарати точно нешкідливі для здоров’я?»

Так, абсолютно. І навіть корисні – адже вони покращують роботу мозку, стимулюючи його слухові центри.

 • «Чи можна мені слуховий апарат, якщо у мене кардіостимулятор?»

Так можна. Протипоказань на цей рахунок немає.

 • Чи може підвищуватися тиск через слухового апарату?

Однозначної відповіді не існує – все залежить від особливостей вашого організму. Іноді у гіпертоніків буває легкий дискомфорт. Але і відсутність корекції слуху теж може підвищувати тиск, так що навряд чи це залежить від слухового апарату.

 • «Я часто чую шум у вухах – що це і як від нього позбутися?»

Це явище називається тиннитус – сигнал, який слухова система генерує при відсутності звукової стимуляції. Усунути його можна, купивши слуховий апарат, оснащений функцією «тиннитус-Маскер». Він допомагає боротися з шумом, генеруючи стимулюючий сигнал.

 • Що лікар дивиться в моєму вусі на консультації?

Під час огляду у ЛОРа лікар досліджує вухо за допомогою отоскопа. Цей прилад дозволяє виявити запалення, аномалії будови, сірчані пробки, пошкодження органів слуху. Якщо видимих ​​причин не виявлено, а порушення слуху є, він призначає аудіометрію.

 • Від слухового апарата може боліти голова?

Ні, дискомфортні відчуття можуть виникати лише в період звикання до приладу. Надалі користувач майже не помічає його.

 • Що таке діагностика слуху?

Це обстеження називається аудіометрія – виявлення порогів чутливості до звуку на різних частотах. В процесі тестування людині транслюють звуки різної гучності і відстежують реакцію на них. За підсумками виявляють ураження слуху в різних частотних діапазонах і сумарну ступінь приглухуватості.

 • «Мені дадуть висновок за результатами експертизи слуху?»

Так, всі дані зберігаються в електронній базі тесту. і коли ви звернетеся в наступний раз, їх швидко знайдуть.

 • «Мені обов’язково починати носити слуховий апарат, або можна почекати?»

Якщо у вас виявили туговухість, не варто втрачати часу. За рік, проведений без корекції слуху, він може погіршитися на 15%. А слуховий апарат допоможе зменшити цю цифру до 1%.

 • «Мені говорили, що як тільки я почну носити слуховий апарат, то потім вже нічого без нього не буду чути – це правда?»

Ні, це міф. Слуховий апарат не «відучить» вас чути, скоріше навпаки. Він підтримує слухову систему в працездатному стані, тренує мозок. А ось якщо відкладати слухопротезування, то можна поступово забути важливі звуки і асоціації з ними. Тому не варто вірити страшилкам, а краще вірити лікарям і починати корекцію слухових розладів вчасно.

Питання про використання слухового апарату

 • Чому свистить слуховий апарат?

Свист з’являється через ефект зворотного зв’язку. Він виникає коли:

  • Апарат неправильно вставлений у вухо
  • Вкладиш нещільно прилягає
  • Матеріал потріскався, через що порушується герметичність звукопровідної трубки;
  • прилад зламаний

Щоб перевірити справність апарату, заткніть пальцем його ріжок. Якщо свистить – значить, зламаний, якщо немає – проблема у вкладиші.

 • «Чому мій голос в слуховому апараті чується дуже голосно?»

Якщо вам дискомфортно від гучності власного голосу, значить, низькі частоти налаштовані неправильно. Відрегулювати їх можна за допомогою вента у вкладиші або спеціального регулятора – обертаючи його проти годинникової стрілки. Але краще зверніться до свого фахівця з слухопротезуванню – він розбереться з причиною і відкоригує настройки.

 • «У мене є слуховий апарат, який я не ношу. Можу я віддати його своєму родичу, у якого погіршився слух? »

Ні в якому разі не можна носити чужий слуховий апарат. Тому що він підбирається індивідуально з урахуванням даних аудіограми, анатомічної будови вуха, оцінки ступеня і характеру втрати слуху. Потрібно звернутися до фахівця – він проведе діагностику і визначить, чи підійде ваша модель слухового пристрою родичу. Якщо так, то за додаткову плату можна провести настройку приладу під майбутнього користувача.

Якщо ж цим знехтувати, носіння вашого апарат може викликати не тільки відчуття дискомфорту і незручності у родича. Можливо погіршення самопочуття і прискорення втрати слуху.

 • Скільки прослужить слуховий апарат?

Тривалість служби слухового апарату 4-5 років. Тривалість його служби залежить від того, як ви будете ним користуватися. Термін його роботи можна збільшити, якщо берегти прилад від ударів і падінь, захищати від вологи, побутової хімії і перегріву, регулярно чистити, сушити і зберігати в сухому прохолодному місці.

 • «Чому коли я дивлюся телевізор, звук в слуховому апараті нерозбірливий?»

Коли ви дивитеся телевізор в звичайному режимі слухового апарату, приладу доводиться обробляти безліч звуків і шумів. Плюс додається ефект реверберації – коли звук багато разів відбивається від стін. Тому потрапляючи в слуховий апарат, він починає фонить.

Щоб комфортно дивитися телевізор зі слуховим апаратом, потрібно перевести його в спеціальний телевізійний режим. Ще краще – використовувати бездротові аксесуари, які транслюють звук прямо в слухові апарати.

Питання про батарейках до слухових апаратів

 • Чому для слухового апарату потрібні спеціальні батарейки?

Для нормальної роботи слухового апарату потрібні повітряно-цинкові батарейки. Звичайні, навіть які підходять за розміром, джерела живлення не здатні забезпечити безперебійну роботу апарату і гарну чутність, крім цього можуть завдати шкоди пристрою. На відміну від них, повітряно-цинкові елементи стабільно тримають напругу і забезпечують нормальну роботу приладу. Вони розраховані на високу потужність споживання, безпечні для приладу та екологічні.

 • На скільки вистачає заряду батареї?

В середньому батарейка працює від 5 до 15 днів. На термін її експлуатації впливає:

 • Потужність апарату – чим потужніший, тим швидше акумулятор «сідає»
 • Ємність – чим вище, тим довше працює
 • Розмір батарейки – чим менше, тим коротше срок експлуатації
 • Активність використання – чим частіше, тим більше витрата батареї

 

 • Як часто потрібно міняти батарейку?

По мірі необхідності. Бажано не чекати, поки вона повністю розрядиться, а замінювати, як тільки вона почала розряджатися.

 • Чому батарейки так швидко розряджаються?

Слуховий апарат – компактний прилад, і батарейки до нього маленькі. Тому в них просто неможливо «вмістити» великий заряд. При цьому потужність споживання в апараті висока, а повітряно-цинкова батарейка постійно взаємодіє з повітрям і розряджається, навіть коли прилад вимкнений. Щоб економити заряд, потрібно на ніч відключати прилад і виймати з нього батарею.

 • Які виробники випускають батарейки для слухових апаратів?

Існує 5 основних брендів, які виробляють цей товар:

 • Power One (Varta) – Німеччина
 • Rayovac – Великобританія
 • Duracell – CША
 • iCellTech – Корея
 • Signia – Німеччина

 

 • У якого бренду батарейки краще?

Лідерами індустрії вважаються батарейки від Power One, Rayovac і Duracell. Вони підтримують стабільну електричну напругу, не течуть після розрядки і мають високу ємність. Завдяки цьому користувач рідше змінює батарейки, насолоджуючись гарним слухом без перебоїв.

 • «Чому я не можу знайти акумулятор 13 типорозміру?»

Насправді, вони є і давно випускаються брендом Starkey. Але користуватися ними незручно, оскільки ці акумулятори швидко втрачають заряд через малий розміру.

Питання про роботу центру «Беттертон»

 • Що крім слухових рішень можна купити в центрі?

Крім слухових рішень, ми пропонуємо:

 • Стандартні та індивідуальні вкладиші до слухових апаратів
 • Товари для догляду – серветки, щіточки, сушильні бокси, футляри, вологопоглинаючі капсули
 • Бездротові аксесуари – гарнітура для передачі сигналу з телевізора, телефону та інших пристроїв
 • Допоміжні пристрої – адаптери для ТВ, індукційні петлі і т д
 • Засоби для гігієни вуха – креми, спреї, серветки

 

 • Ви ремонтуєте слухові апарати?

Так, сервісні центри «Беттертон» виконують комплексне обслуговування слухових приладів. Тут виконується чистка, ремонт і повна діагностика апаратів. При покупці, клієнтам «БЕТТЕРТОН», надається безкоштовне гарантійне обслуговування приладу протягом встановленого виробником періоду.

Наші майстри проводять діагностику поломок, заміну оригінальних деталей, профілактичний догляд. Також ми займаємося отопластикою: виготовляємо індивідуальні вушні вкладиші, беруші і корпуси слухових апаратів, реставруємо їх при необхідності.

 • «Якщо ви з’їдете, куди мені звертатися?»

Наша мережа всеукраїнська і нікуди не збирається з’їжджати. Головний офіс знаходиться в Києві, також є регіональні представництва по всій Україні. Ви можете подивитися їх на сайті, або ж в документах, які ми із задоволенням вам покажемо!

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Коментар (1)

  • Аліса Відповісти

   Доброго дня,дуже багато чого цікавого ікорисного дізнались із вашої статті, дякую і продовжуйте в тому ж дусі)
   у нас просто дідусь погано чує і тато теж(
   і дуже актуальна тема слухопротезування та інша інформація про слухові аппарати

   28.12.2021 о 20:29
   • betteradmin Відповісти

    Дякуємо щиро і дуже раді бути корисними! А ще чекаємо вас із вашими татом та дідусем на прийом. Заповнюйте форму та до зустрічі у центрі БЕТТЕРТОН! https://bettertone.com.ua/uk/make-an-appointment/

    13.01.2022 о 16:01

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *