Запаморочення та слабкість

консультация-лор-врача-центр-слуха-беттертон

Запаморочення та слабкість

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Іноді в людини можуть виявлятися запаморочення та слабкість, особливо при різкій зміні положення тіла, сильній трясці, підйомах на велику висоту, катанні на атракціонах.

  Запаморочення – це відчуття, що тіло або предмети навколо нього обертаються (вертиго), хоча насправді це не так.

  Слабкість – відчуття втоми та пригніченості, необхідність докладати великих зусиль для виконання переміщення тіла у просторі.

  Якщо ці симптоми повторюються часто й проявляються разом – варто звернутися до лікаря. Вони можуть вказувати на серйозні патології, які можуть призвести до тяжких наслідків.

  Симптоми

  Слабкість та запаморочення складно не помітити, вони проявляються досить яскраво.

  Слабкість

  Людина стає апатичною та млявою. Їй складно піднятися вранці з ліжка, ходьба навіть на невеликі відстані дається важко. Паралельно з цим може відчуватися оніміння кінцівок, важкість у ногах, посилене потовиділення. Досить часто помітна слабкість у тілі проявляється разом з запамороченнями.

  Запаморочення

  Цей симптом складно з чимось переплутати – голова починає кружляти, й це неможливо контролювати. Здається, що предмети обертаються навколо вас, а положення тіла стає нестійким. У цьому стані людині складно координувати рухи, вона може хитатися й падати, якщо не знайти стійкого положення.

  Причини

  Якщо в людини одночасно проявляється слабкість та запаморочення, причини можуть полягати у проблемах з вестибулярним апаратом. Також це відбувається при патологіях ЦНС, опорно-рухового апарату та інших причинах.

  Проблеми з вестибулярним апаратом

  На відчуття рівноваги та координацію рухів дуже впливає внутрішнє вухо. Тут знаходиться вестибулярний нерв та слухові рецептори, які тісно пов’язані між собою. Запаморочення та слабкість можуть викликати:

  • Хвороба Меньєра – захворювання, при якому збільшується кількість рідини у равлику, вона чинить надмірний тиск, впливаючи на вестибулярний апарат.
  • Внутрішній отит – запалення вуха всередині, при якому часто паморочиться в голові.
  • Вестибулярний неврит – ураження вестибулярного апарату, що порушує роботу слухового нерва та призводить до частих запаморочень.

  Інші причини

  Коли людина відчуває запаморочення та слабкість, причини можуть бути пов’язані з тимчасовими фізіологічними явищами, які некомфортні для організму. До них відносяться переляк, різкий рух, недолік або надлишок кисню, втрата великої кількості крові (при пораненнях, менструаціях, у період після операцій, пологів). Також дані симптоми проявляються від нестачі поживних речовин – при незбалансованому та нерегулярному харчуванні, жорстких дієтах.

  Патологічних причин запаморочень та слабкості теж достатньо:

  • Патології центральної нервової системи – пухлини головного мозку, інсульти, ішемії, порушення мозкового кровопостачання, черепно-мозкові травми
  • Остеохондроз шийного відділу – судини шиї стискаються, в результаті до мозку не надходить потрібної кількості крові
  • Панічні атаки – один із проявів психічних розладів, при якому часто спостерігається слабкість та запаморочення

  потеря слуха на одно ухо фотоЩо робити, якщо ви відчуваєте запаморочення та слабкість

  Отже, ви помітили запаморочення та слабкість – що робити в цьому випадку? Перш за все, постарайтеся прийняти стійке положення: сісти, лягти, знайти точку упору. Якщо ви у приміщенні, постарайтеся розташуватися поруч з відкритим вікном – свіже повітря допоможе прийти в себе. Дихайте глибоко – так організм швидше насититься киснем. Також допоможе міцний тонізуючий чай, контрастний душ.

  Перебуваючи на вулиці, не соромтеся просити оточуючих про допомогу. Коли у вас настільки сильна слабкість та запаморочення, що ви не можете піднятися з ліжка або стільця, втрачаєте свідомість – потрібно викликати швидку допомогу.

  Якщо ви відчуваєте постійне запаморочення та слабкість, це привід для звернення до лікаря вестибулопатолога. Він з’ясує причину проблеми й призначить правильне лікування. Для посилення ефекту терапії можна робити спеціальну гімнастику, займатися плаванням, правильно харчуватися.

  Протипоказання при слабкості та запамороченні

  Помітивши запаморочення та слабкість, не слід робити різких рухів. Також не варто самостійно призначати собі ліки, що знімають цей симптом, чи намагатися врятуватися народними засобами. Тільки лікар може з’ясувати, з чим пов’язано запаморочення, призначити правильні заходи терапії. Якщо ж ви будете займатися самодіяльністю, організм буде піддаватися ще більшим стресам, слабкість від цього лише посилиться.

  Діагностика й лікування

  Пацієнтам, що скаржаться на слабкість та запаморочення, призначаються вестибулометрію, КТ та МРТ головного мозку, загальні аналізи. Це дозволяє визначити, чим викликана ця симптоматика. Залежно від причин, що провокують запаморочення, лікування може включати:

  • Медикаментозну терапію для поліпшення мікроциркуляції внутрішнього вуха – при хворобі Меньєра та інших вестибулярних розладах
  • Прийом судинорозширювальних та кроворозріджуючих препаратів – якщо проблема пов’язана з порушеннями мозкового кровопостачання
  • Прийом ноотропів – при нейрогенних запамороченнях
  • Масаж, лікувальну гімнастику та фізіотерапію – при шийному остеохондрозі
  • Хірургічне лікування – при пухлинах мозку

  Особливості лікування у “Беттертон”

  Якщо вас турбує запаморочення, лікування в нашому центрі допоможе його позбутися. Тут працюють досвідчені фахівці, які встановлять точну причину проблеми. Ми допомагаємо зняти запаморочення людям, в яких є різні патології внутрішнього вуха.

  Можливі ускладнення

  Коли і людини постійно крутиться голова й відчувається слабкість, це знижує якість життя. До того ж хвороби, що викликають ці симптоми, призводять до втрати слуху, паралічу й навіть до смерті. Тому краще вчасно звернутися за допомогою до лікарів.

  Профілактика

  Щоб не відчувати слабкість та не страждати від вертиго, потрібно правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок та займатися спортом.

  Не намагайтеся самостійно займатися лікуванням своїх діток! Зверніться до дитячих лікарів отоларингологів  в Центри слуху «Беттертон» у Києві!

  Записатись на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *