Втрата слуху: як уникнути, розпізнати і подолати?

Адаптація до слухових апаратів

Втрата слуху: як уникнути, розпізнати і подолати?

Сьогодні погіршення слуху є популярною проблемою. Ця патологія проявляється зазвичай з віком, але зустрічається і у порівняно молодих людей. Причини можуть бути різні, і не завжди протистояти приглухуватості під силу людині. Але все ж є деякі заходи, що допомагають її уникнути.

Як знизити ризики втрати слуху?

Перше правило  здорового слуху – це здоровий спосіб життя. Оскільки найчастіше туговухість розвивається через сильну зашумленность, потрібно подумати про захист. Також серйозними загрозами для слуху є стрілянина в тирі без навушників, гучна музика, робота на галасливому виробництві. Щоб не допустити розвитку приглухуватості, дотримуйтесь ряду простих рекомендацій:

 • Обмежте шумове забруднення в своєму житті
 • Якщо ви живете в місці з жвавим дорожнім рухом та іншими гучними звуками, встановіть вікна з потрійними склопакетами
 • При роботі на гучних виробництвах використовуйте спеціальні засоби шумового захисту – навушники або беруші
 • Активний відпочинок в горах, дайвінг, захоплення парашутами і іншими екстремальними видами спорту можуть пошкодити слухову систему – захищайте вуха спеціальними аксесуарами
 • При прослуховуванні музики уникайте граничної гучності і намагайтеся використовувати шумоподавляючі навушники
 • При виборі побутової техніки віддавайте перевагу малошумним моделям
 • Час від часу давайте вухам відпочинок, вимикаючи всі електроприлади
 • Уважно ставтеся до захисту дитячого слуху – бережіть дитину від впливу гучних звуків

Також варто пам’ятати, що втрата слуху нерідко трапляється внаслідок черепно-мозкових травм. Тому при катанні на велосипеді, скутері, ковзанах та інших подібних транспортних засобах бажано одягати шолом. Якщо у вас був сильний удар голови, негайно зверніться до лікарні, щоб запобігти ризику ускладнень в подальшому.

Догляд за вухами – відмінна профілактика погіршення слуху

Щоб ваш слух служив довго і безвідмовно, потрібно підтримувати її в оптимальному стані, стежити за гігієною. І перше правило – видалення вушної сірки. Її скупчення призводять до утворення пробок, через які падає слух, можуть розвинутися запальні процеси в зовнішньому і середньому вусі. Ось ряд корисних рекомендацій, які допоможуть тримати вуха в чистоті:

 • Не намагайтеся очистити вушної прохід ватною паличкою – вона лише проштовхне пробку всередину і навіть може зашкодити барабанну перетинку
 • Для очищення зовнішнього вуха і вушного каналу краще використовувати злегка змочений водою кут рушника або ватний диск
 • Не захоплюйтеся частими чистками вух – невеликі скупчення сірки потрібні їм для правильної роботи
 • Щоб видалити сірчану пробку, купите в аптеці перекис водню або спеціальні розм’якшуючі краплі
 • Якщо домашнє прочищення вух не допомогло, зверніться до лікаря для видалення сірчаної пробки

Регулярне відвідування отоларинголога допоможе підтримувати вуха в здоровому стані. Проходити його потрібно мінімум раз на рік. Якщо ж ви відчуваєте закладеність або шум у вухах, погано чуєте, потрібно негайно записатися на екстрений прийом до лікаря. Це допоможе виявити проблеми зі слухом на ранніх стадіях і швидко їх виправити.

Як ще можна запобігти втраті слуху?

Для слуху становлять небезпеку гострі запальні стани, що супроводжуються підвищенням температури. В цьому випадку краще своєчасно її знизити, оскільки від сильного жару страждає слуховий аналізатор. Зокрема, при 39 ° бажано прийняти жарознижуючі засоби – ібупрофен або парацетамол, але з аспірином слід бути акуратніше, адже він може несприятливо впливати на слух, тому краще не давати його дітям.

Деякі лікарські препарати можуть погіршувати слух. При тривалому прийомі вони руйнують структури внутрішнього вуха, повідомляючи про це дзвоном у вухах, набряком, тиском, запамороченнями і іншими неприємними симптомами. Щоб уникнути цього ризику, варто бути обережними з деякими групами медикаментів і не приймати їх занадто довго:

 • Гентаміцин та інші ототоксичні антибіотики
 • Аспірин
 • Препарати для хіміотерапії
 • Петльові діуретики
 • Протималярійні засоби
 • Протитуберкульозні препарати

Як відомо, найкращий спосіб лікування – це профілактика. Особливо добре це працює у випадку з вірусними захворюваннями: кір, вітряна віспа, краснуха, лихоманка Західного Нілу, цитомегалія, лімфоцитарний хоріоменінгіт. Кращий спосіб уникнути цих ризиків – щеплення. Воно не тільки захистить від ускладнень у вигляді втрати слуху, але і допоможе уникнути неприємних симптомів, якими супроводжуються ці хвороби.

Навіть при дотриманні профілактичних заходів людина може захворіти приглухуватістю. При виявленні на ранніх стадіях її легко можна компенсувати і запобігти подальшій втраті слуху. Для цього потрібно пройти діагностику, на підставі якої лікар підбирає відповідний слуховий апарат. Щоб дізнатися більше, запишіться на консультацію в наш центр «Беттертон»!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *